Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

piwopijca kurcze.... niby ok, ale....

MAPEGUM:

Producent: Mapei

 

Elastyczna, ciekła folia gotowa do użycia, do wykonywania hydroizolacji wewnątrz budynków, o szybkim czasie schnięcia.

Zakres zastosowania: Ciekła folia izolująca przeciwwilgociowo podłoża wewnątrz budynku, nie będące w ciągłym kontakcie z wodą lub z wodą o parciu negatywnym.

 

Chyba ze miales na mysli Mapei MAPELASTIC

 

MAPELASTIC Mapei, to profesjonalna trwale elastyczna izolacja wodna i przeciwwilgociowa.

Symbol: MAPEI-001

Producent: Mapei

Opakowanie: 32 kg (worek 24kg + kanister 8kg)

Zastosowanie: izolacja łazienek, izolacje tarasów, izolacje przeciwwilgociowe, izolacje wodne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 141
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

Jestem przed wykonywaniem warstw tarasowych i mam problem bo mam do wyboru dwóch wykonawców z których każdy ma swoją teorię odnośnie tego w jakiej kolejności powinny iść warstwy tarasowe (taras tradycyjny - nie odwrócony).

 

I Wariant: Płyta żelbetowa, warstwa paraizolacji, izolacja termiczna, szlichta spadkowa, podwójna papa

II Wariant: Płyta żelbetowa, szlichta spadkowa, warstwa paraizolacji, izolacja termiczna, podwójna papa.

 

Różnica jest w miejscu wykonania szlichty spadkowej. Czy ktoś z forumowiczów ma jakieś rady który wariant wybrać?

 

Też będe robił taras nad wykuszem i mam pytanie czemu służy paroizolacja???

Jeśli bedzie papa to gdzie ma uciec ta para?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...
Witam mam pytanie ile można wziąć za zrobienie ławy fundamentowej ze zbrojeniem o wymiarach 0.50 x0.50 x19 i płyty tarasowej postawionej na sześciu słupach szerokie na 30cm wysokie na 80cm, płyta tarasowa o wymiarach 6m na 3.5m grubość około 15 cm, zaznaczam że, beton nie będzie lany przy pomocy gruszki tylko ręcznie, proszę o pomoc. pozdrawiam:cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
hej, ja za wykopanie fundamentu pod taras o głębokości 70 cm, o wymiarach 4,5x 3,5, zazbrojenie, wykopanie humusu, zasypanie piaskiem, wymurowanie dwóch rzędów bloczków fundamentowych i zalanie betonem zapłaciłam 600zł. Nie wiem czy to dużo czy mało, ale była to część z innych robót wykonywanych przez moja ekipę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months później...

Witam,

 

proszę o paradę, jak wykonać taras (około 4mx3m), budynek na zdjęciu.

 

P1070164.JPG

 

Dom wymurowany z 24cm pustaka, piwnica 40cm.

Jak wykonać poprawnie taras?

Pierwszy strop obmurowany pustakiem 6cm.

 

Czy można wykuć te kostki na szerokości tarasu i podlać betonem ze zbrojeniem,

tak aby taras spierał się na ścianie i był połączony ze stropem. Nie będą przemarzać ściany? Jakieś inne pomysły.

Kolejne filarki będą wyglądać nie estetycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Kolejne filarki będą wyglądać nie estetycznie. "

Rozumiem przez to że nie zamierzasz obmurowywać tarasu, bo wtedy estetyka nie miałaby znaczenia. W takiej sytuacji proponuję wykonać podpory prostokątne (nie okrągłe), przylegające do ocieplonej już ściany w kolorze elewacji, posadowione oczywiście poniżej głębokości przemarzania gruntu.

Odradzam robienie sobie tak potężnego mostka cieplnego w przypadku łączenia stropu parteru z tarasem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

murarz postawil z bloczkow betonowych obrys na wysokosc 6 bloczkow.

Ma to byc taras o wymiarach 3 x 7m

I teraz w srodek chce wsypac zwirek zagescic go, na to chudziak do poziomu bloczkow.

Na to przyjdzie papa 2 razy na lepiku, na to szlichta z 10 cm z siatka zbrojona, zdylatowana od muru.

Na to ja jkas folia w plynie , 2-3 cm zaprawa betonowa i na to cegla.

Czy takie rozwiazanie jest poprawne, jeszcze jedno bloczki betonowe sa na malym fundamencie okolo 20 cm, nie zbrojonym.

I jak wykonac teraz dostawiane do tego tarasu schody, beda ze 3-4 schodki, bo widze ze on tak nie ma pomyslu.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zibik_eng
Poprawne rozwiazanie masz w projekcie (jezeli go masz...)... Liczyć na murarza że "coś wymyśli" - on jest od murowania ścian a nie "myślenia". Edytowane przez zibik_eng
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma glupich pytan, co najwyzej glupie odpowiedzi.

Nie masz nic madrego do powiedzenia to nie zabieraj glosu, bo szkoda czasu.

 

Czym będzie wykończony taras ? Cegłą (brukiem) klinkierową, czy dobrze zrozumiałem ?

 

Moim zdaniem strasznie skomplikowana konstrukcja tego tarasu, w większości domów jest chudziak i na to klejone płytki. Nie wiem po co dwie warstwy izolacji przeciwwilgociowej. Balkon albo wykusz trzeba dobrze izolowac ale taras to moim zdaniem zbędny wydatek (bo z opisu wnioskuję że nie jest to taras nad garażem np. ?)

 

Jeżeli Twój taras ma zostać wykończony brukiem klinkierowym to ja bym chyba w ogóle darował sobie chudy beton i układał bruk bezpośrednio na zagęszczonym podsypie + piasek / piasek z cementem (oczywiście skrajne cegły na zaprawę aby całość się nie rozłaziła na boki)

 

Z drugiej strony nie wiem czy fundamencik pod taras nie jest zbyt płytki (20 cm, czy tak ?). W zależności od gruntu w mroźną zimę może go wysadzać i mogą pojawiać się pęknięcia. Powinien moim zdaniem być poniżej przemarzania gruntu w twojej okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taras jest na gruncie, wykonczony ma byc cegla klinkierowa.

Grunt jest piaszczysty, wiec woda nie stoi i nie podchodzi wysoko - co do tego fundamenciku.

Pomysl takiej konstrukcji tarasu zaczerpnalem z wlasnewgo doswiadczenia, gdyz na dzilce w ten sposob mialem zrobiony taras, tylko on byl nad piwniczka do lodki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...

1. spadek musi być od domu w kierunku ogrodu 1 cm na metr

2. glina nie nadaje się jako podsypka ponieważ w zimie mocno pracuje

3. trzeba wybrać, nasypać piachu, nasypać suchego betonu, wbić kosteczki i zafugować. Każdą warstwę mocno ubić.

4. boki z większej kostki albo nawet z muraków (forki na http://www.blechert.pl) i obmurować betonem ze skosa dookoła.

 

Ps. na tarasy mam specjalną kostkę granitową: płomieniowana, płaska z góry i łupana po bokach. Wygodna pod krzesła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...