Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

dachówka z kominkiem wentylacyjnym ? PILNE


Recommended Posts

Coś mi się jednak wydaje , że najważniejsze to są takie warunki :

* przewód wentylacyjny musi mieć przekrój co najmniej 0,016m2 , przewód okrągły musi mieć średnicę co najmniej 0,11m;

* odległość między górną krawędzią wlotu otworu wentylacyjnego a dolną krawędzią wylotu komina musi wynosić 2m. Na poddaszu jest to warunek bardzo trudny do spełnienia.

i Jeżeli są one spełnione to sobie można taki kanał wentylacyjny i zakończyć kominkiem , bo ważne by był przepływ strumienia powietrza i już a nie jakieś wyciaganie komina na 1,50 i ładowanie kasy w komin który i tak bedzie pełnił tę samą rolę co rozwiązanie z kominkiem , tyle że będzie bardziej ruszało firankami

Czy się mocno mylę ???

 

Poza tym dla każdego pomieszczenia jest inny przepływ powietrza wymagany i tak jak piszesz "jz" - dla kuchni z gazem zapewne jest on większy niż dla kuchni z oknem i płyta elektryczną bez gazu.Tak więc wcale nie musi być Hiper ciąg kominowy dla wentylacji kuchni na parterze, czy jak piszesz dla garderoby na poddaszu - .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No i jak to u mnie bywa oczywiście dotknął mnie ten sam problem :

Dachówka Euronit do tego 3 kominki wentylacyjne zakupione

-dzwonię do Euronitu , Pan X mówi że tak można że się to stosuje i nikt reklamacji do tego im nie składał

-dzwonię do Schiedla ( bo mam pustaki wentylacyjne 3 komorowe ) mówią że nie można

 

Rozmawiam z ekipą mówią : robiliśmy już tak na kilku dachach i nie stwarza to problwemów nikt się nie skarżył

 

MOJE PYTANIE DO KOGOŚ KTO MA FAKTYCZNE POJĘCIE O TYM LUB JUŻ TEN TEMAT PRZEROBIŁ JAK JEST NAPRAWDĘ !??????

 

PROSZĘ O PILNĄ POMOC - bo nie wiem czy murować 3 komin czy taka wentylacja będzie działać?????

najbardziej jest wku.....ące to że skoro nie mają pewności Ci co to sprzedają to my - inwestorzy !musimy zostać doktorami w tej dziedzinie by sobie sami pomóc! bo od " specjalistaów " to nie ma jasnej odpowiedzi

 

Rok temu straciłem trochę czasu aby zrozumieć o co jest grane.

 

Dopiero jak dobrze przyciśniesz doradce handlowego od dachówek firma nie ma znaczenia to okazuje się że komiki są do odpowietrzenia kanalizacji ale jak wszyscy by o tym wiedzieli to sprzedaż kominków wentylacyjnych znacznie by spadła a to jest najdroższy element ze wszystkich akcesoriów.

No i teraz rozumiesz :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja juz problem przetrawiłam , wentylację sprawdziłam mam powyżej 3m od wlotu do wylotu a w łazience na poddaszu 1m to założę wentylatorek elektryczny taki na sznureczek, poza tym ta rura którą zakończony jest kominek ma średnicę 110 mm :) więc się mieści, sam kominek ma 30 cm wysokości.Dla wentylacji kuchni wystarczy jak nic.A to że nie bedzie ciagu,to bzdura, sprawdzałam i już w tej chwili jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja juz problem przetrawiłam , wentylację sprawdziłam mam powyżej 3m od wlotu do wylotu a w łazience na poddaszu 1m to założę wentylatorek elektryczny taki na sznureczek, poza tym ta rura którą zakończony jest kominek ma średnicę 110 mm :) więc się mieści, sam kominek ma 30 cm wysokości.Dla wentylacji kuchni wystarczy jak nic.A to że nie bedzie ciagu,to bzdura, sprawdzałam i już w tej chwili jest.

 

Jak wiesz lepiej to po co pytasz innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kominki wentylacyjne w dachówce nadaja się tylko do odpowietrzenia kanalizy, jako wentylacja nie sprawdzaja się, dlatego że zamiast wyciągać to wdmuchuja powietrze do środka.

pozdro

p.s.

dałem się namówić i teraz już jest klops

Może więc ktoś poradzi, jak najlepiej wykonać ujście kanału wentylacyjnego ponad dachówkę, jeśli rozwiązania systemowe producentów dachówek nie nadają się?

Ja planuję Koramica E32 i faktycznie kominki systemowe, jakie oferują, nadają się chyba tylko do odpowietrzenia kanalizy (niewielki otwór zewnętrzny, niskie). To co zrobić? Wywalić nad dach rurę z nierdzewki, jak sugerowano w jednym z poprzednich postów?

Po dłuższym googlowaniu znalazłem co prawda rozwiązanie firmy Klober:

http://www.kloeber-home.de/pl/products.php?req=125

z możliwością dostosowania do różnych typów dachówek, ale też nie jestem przekonany, że "to jest to", poza tym ciężko kupić.

Prośba o poradę bardziej oświeconych w temacie... :wink:

 

Pozdrowienia

WaldekZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może więc ktoś poradzi, jak najlepiej wykonać ujście kanału wentylacyjnego ponad dachówkę, jeśli rozwiązania systemowe producentów dachówek nie nadają się?

Po dłuższym googlowaniu znalazłem co prawda rozwiązanie firmy Klober:

http://www.kloeber-home.de/pl/products.php?req=125

z możliwością dostosowania do różnych typów dachówek, ale też nie jestem przekonany, że "to jest to", poza tym ciężko kupić.

Prośba o poradę bardziej oświeconych w temacie... :wink:

 

Pozdrowienia

WaldekZ

 

Na dzisiaj jedynym sensownym rozwiązaniem jest wybudować normalny komin z cegły albo http://www.poujoulat.com.pl/polska/tradinov.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzisiaj jedynym sensownym rozwiązaniem jest wybudować normalny komin z cegły albo http://www.poujoulat.com.pl/polska/tradinov.htm

Rozumiem, że masz coś wspólnego z dystrybucją tego rozwiązania... :D

Jak wynika z opisu, jest to rozwiązanie pomyślane dla kominów spalinowych (i jako takie na pewno się sprawdza), natomiast do wentylacji... na upartego też można, ale

1. duże

2. nie da rady optyczne spasować z już istniejącymi kominami murowanymi

3. problematyczne przejście przez dach...

 

Reasumując, prosimy o inne opcje... :lol:

 

Pozdrowienia

WaldekZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzisiaj jedynym sensownym rozwiązaniem jest wybudować normalny komin z cegły albo http://www.poujoulat.com.pl/polska/tradinov.htm

Rozumiem, że masz coś wspólnego z dystrybucją tego rozwiązania... :D

Jak wynika z opisu, jest to rozwiązanie pomyślane dla kominów spalinowych (i jako takie na pewno się sprawdza), natomiast do wentylacji... na upartego też można, ale

1. duże

2. nie da rady optyczne spasować z już istniejącymi kominami murowanymi

3. problematyczne przejście przez dach...

 

Reasumując, prosimy o inne opcje... :lol:

 

Pozdrowienia

WaldekZ

 

A może byś przeczytał dobrze ich stronę to i nasady wentylacyjne też znajdziesz.

 

U siebie chciałem zainstalować taką nasadę ale ostatecznie wybudowałem typowy komin z cegły wtedy jeszcze nie mieli nasad 3 kanałowych ale specjalnie na rynek polski miała być przygotowana taka wersja i pewnie już jest bo to są informację z przed 4 miesięcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może byś przeczytał dobrze ich stronę to i nasady wentylacyjne też znajdziesz.

 

U siebie chciałem zainstalować taką nasadę ale ostatecznie wybudowałem typowy komin z cegły wtedy jeszcze nie mieli nasad 3 kanałowych ale specjalnie na rynek polski miała być przygotowana taka wersja i pewnie już jest bo to są informację z przed 4 miesięcy

Przeczytałem:

 

http://www.poujoulat.com.pl/polska/gamme.htm

 

No i co?

Na siłę można i w to upchnąć wentylację, ale sensu w tym dużego nie ma...

Zdecydowanie system do przewodów spalinowych.

 

Pozdrowienia

WaldekZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może byś przeczytał dobrze ich stronę to i nasady wentylacyjne też znajdziesz.

 

U siebie chciałem zainstalować taką nasadę ale ostatecznie wybudowałem typowy komin z cegły wtedy jeszcze nie mieli nasad 3 kanałowych ale specjalnie na rynek polski miała być przygotowana taka wersja i pewnie już jest bo to są informację z przed 4 miesięcy

Przeczytałem:

 

http://www.poujoulat.com.pl/polska/gamme.htm

 

No i co?

Na siłę można i w to upchnąć wentylację, ale sensu w tym dużego nie ma...

Zdecydowanie system do przewodów spalinowych.

 

Pozdrowienia

WaldekZ

 

Ja mowie o samej nasadzie kominowej nie o całym systemie stalowego komina spalinowego.

 

Pierwszy raz widziałem taką nasadę na prezentacji firmy montującej rekuperatory która w ten sposób robi czerpnie i wyrzutnie powietrza na dachu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , u mnie jest już gotowe , wentylacja z dołu do góry ma powyżej 3,5 meta , przekrój kominka dachówkowego fi = 110 ( mierzyłam ) zasady więc te o których mówią co do kanałów wentylacyjnych zachowane , nie ma bata - ciąg powietrza jest może nie taki mocny jak ma w kominie murowanym w kotłowni ale jest i o to chyba chodzi , ja nie widzę problemu

poza tym np Brass ma dwa rodzaje kominków jeden do sanitarnej i drugi do wentylacyjnej : http://www.monier.pl/typo3temp/pics/a800a49494.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , u mnie jest już gotowe , wentylacja z dołu do góry ma powyżej 3,5 meta , przekrój kominka dachówkowego fi = 110 ( mierzyłam ) zasady więc te o których mówią co do kanałów wentylacyjnych zachowane

 

Wszystko fajnie, tylko przepisy mówią, kominy wentylacyjne (nie od kanalizy) muszą mieć min 140mmx140mm lub fi 160.

Tak jest w przepisach kominiarski.

Gdy zapytałem o to kominiarza to powiedział, mi że on kominków wentylacyjnych mi nie odbierze, jeśli będą spełniać rolę wentylacji, np kuchni, łazienki, itp.

I jeszcze jedno. Jesli daję przekrój okrągły to powinien on być zakończony deflektorem.

 

:-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , u mnie jest już gotowe , wentylacja z dołu do góry ma powyżej 3,5 meta , przekrój kominka dachówkowego fi = 110 ( mierzyłam ) zasady więc te o których mówią co do kanałów wentylacyjnych zachowane

 

Wszystko fajnie, tylko przepisy mówią, kominy wentylacyjne (nie od kanalizy) muszą mieć min 140mmx140mm lub fi 160.

Tak jest w przepisach kominiarski.

 

 

:-?

Dziwne coś te przepisy się mijają , bo ja znalazłam w normie o przewodach wentylacyjnych w budynkach mieszkalnych właśnie inne dane czyli te min. 2m od wlotu do wylotu i przekroju otworu , tak jak pisałam powyżej , zresztą podobny był tekst na e-dachy , poza tym z łazienki na górze jeśli jest za mała wysokość to można wymusić wentylatorkiem przepływ powietrza , poza tym w zależności od tego co masz w kuchni ( czy korzystasz z gazu czy nie ) to strumień przepływu powietrza się zmienia, zdanie kominiarza to nie wyrocznia to musiałby się doczepić do wentylacji mechanicznej , bo tez nie ma komina Moim zdaniem liczy się to czy następuje wymiana powietrza i czy ma ona dla odpowiedniego pomieszczenia odpowiedni strumień

Rodzaj pomieszczenia-Wyposażenie-Strumień powietrza usuwanego [m3/h]

Kuchnia kuchnia gazowa 70

kuchnia elektryczna w mieszkaniu dla 3 osób 30

kuchnia elektryczna w mieszkaniu dla więcej niż 3 osób 50

kuchnia elektryczna w pomieszczeniu bez okna zewnętrznego 50

Łazienka z toaletą lub bez 50

Oddzielna toaleta 30

Pomocnicze pomieszczenie bez okna 15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem , dla mnie liczy się strumień przepływu powietrza a nie to jakim sposobem to się odbędzie, ktoś może wywalić sobie komin z dziurą jak na słonia i może nie mieć dobrej wymiany powietrza i co wtedy co ważniejsze ta dziura czy ruch powietrza ??? no ale muszę to potwierdzić sobie z kim " fachowym "
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...