Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika Ani i Piotrka


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 78
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 6 months później...

Witam

My budujemy rodo5 - okolice północne Wrocławia. Mam nadzieję, że będziecie zadowoleni z wyboru projektu. W wątku o rodo 6 we wcześniejszych wpisach sporo o swoim domu pisała remle. Mimo, że buduje rodo5, sporo podpowiedzi skorzystałam od niej.

W jakich okolicach się budujecie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Witam, mam zamiar rozpocząć budowę wg projektu Dom w Rododendronach 6. Poszukuję kogoś w okolicach Wrocławia, kto ma już na ukończeniu budowę domu wg tego projektu, aby obejrzeć jak wygląda on w rzeczywistości. Jeśli będzie ktoś taki miły, chętnie umówię się na spotkanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba bede miec podobne problemy z PGM. Napisali mi, że zapewnią mi odbiór ścieków pod warunkiem wykonania koncepcji na uzbrojenie w media działek sasiadujących ( a jest ich 5, z tym że nie mają one jeszcze właścicieli należa jezcze do rolnika , który je przekształcił w działki budowlane). Także pozostaje mi pewnie przydomowa oczyszczalnia a to sie wiążę z podwójnym wydatkiem, bo póżniej i tak bede musiała sie podłaczyc do kanalizacji, jeżeli ją kiedyś zrobią. :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monikaa13 wrzucę do dziennika rzuty i elewacje jak tylko wprowadze zmiany a ze z grafiką komputerową jeszcze jestem na bakier to trochę potrwa

 

lukasz i claudi dzieki za info, postaram się zacząc jak najwczesniej, nasz pan od kredytów namawia nas na franki w nordei ale jestem sceptycznie nastawiona bo kolezanka majac juz nowe mieszkanie chciala wziasc 100tys i nie dostala, no i zobaczymy jak wyjdzie jeszcze kredyt z doplata w pko

 

meri nie chce cie martwic ale ja bym sama tego nie przeszla :( , dobrze ze mam taka fajna pania architekt i jej kolege z biura ktorzy załatwiaja mi to wszystko :D bo najpierw powinnam wybudowac dla miasta za wlasne pieniadze wodociag i kanalize a potem dopiero dom. z oczyszczalnia tez jest problem jesli budujesz w miescie bo mimo braku uzbrojenia i duzych kosztów i pisma ze to tymczasowo nie pozwalaja i trzeba pokombinowac ale jak juz bede miala to na papierze to powiem ci jak to zrobic :)

 

anjamen - dopiero teraz sie zorintowalam :) od dluzszego czasu sledze twoj dziennik i podziwiam wielkosc lazienki i wogle twoich pomyslow tym bardziej ze blisko mnie budujesz a bylas pierwsza osoba ktora dodala wpis do moich komentarzy :) dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukasz i claudi dzieki za info, postaram się zacząc jak najwczesniej, nasz pan od kredytów namawia nas na franki w nordei ale jestem sceptycznie nastawiona bo kolezanka majac juz nowe mieszkanie chciala wziasc 100tys i nie dostala, no i zobaczymy jak wyjdzie jeszcze kredyt z doplata w pko

 

Jeśli kredyt z dopłatą to polecam Pekao warunki o niebo lepsze niż w PKO, my też taki kredyt bierzemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Cześć,

sprzedaję i Jezierskiego, i Urzędowskiego.. więc mam dylemat?;) Pomijając kwestie producenta i sprzedawcy dwie uwagi do produktów:

- w życiu nie widziałem pomarszczonej okleiny, więc to bajka.

- druga to malowanie co 5-6 lat. Jeśli wybierzesz w miarę racjonalnie kolor to wg moich doświadczeń i 100% przekonań lakier na meranti wytrzyma bez konieczności odnawiania go przez min 7 lat. To nie znaczy też że po 7 roku odpadnie od okna płatami, ale będzie na tyle cienki, że przy spojrzeniu przez mikroskop fachowiec w labolatorium uzna że można go odnowić.

A lakierowanie zrobione w porę to mała chwila, przegapienie tego momentu może kosztować 2-3 razy więcej pracy przy renowacji.

 

Oczywiście - jak wszędzie - są wyjątki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie drogą masz firme .

Ja zaplacilem za fundamenty 4700 szalowali deskami , wykop za koparke zaplacilem 700 zl wiec za co chca 5 200 zł ??

Izolacja 1500 zl łącznie z wysmarowaniem dysperbitem itp

zasyp z zawiborwaniem i wylaniem plyty 1000 zl - jeden dzien roboty 4 ludzi

 

parter 15000

góra 10000

dach 19000 - skomplikowany bardziej niz Twoj

 

wylewki po 12 zł bez materiału , tynki 24 zł z materiałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

No nie, redpradnik nie załamuj mnie :( a juz sie uspokoilam ze to jednak dobra cena a teraz znowu, sama nie wiem co mysleć. Ekipa sprawdzona wiec chce zeby to wlasnie oni budowali, drugi plus taki ze sami zalatwiają wszystko i nie bede się musiala martwic kiedy co zamowic ale ... ponegocjuje z nimi na bank ale juz mi zapowiedzial szef ze nie da sie bardzo zbic z tej ceny bo jest bardzo tanio :o dla mnie te fundameny wlasnie stanowily zagadkę. Bo jak widzisz u siebie gora i dol razem to 25 mnie tez tak wychodzi tylko inaczej rozbite ale faktycznie prace ziemne troche duzo :(

 

finlandia dzieki za opinie, co prawda nie pomogo mi w podjeciu decyzji bo jak przeczytalam w ankietowym watku jareko "serce za drewnem a rozum za PVC" to wlasnie tak sie czuje. Zawsze chcielam duuuzo drewna w domu ale jednak ze wzgledow finansowych zostanie wstawiony drewnopodobny plastik. A swoja drogą jako znawce tematu zapytam czy jest jeszcze godna polecenia firma robiaca okna PVC a tansza od jezierskiego? chcialam wycenic w MS okna i VEKA ale tych pierwszych nie moge cos zastac w biurze a do drugich jakos nie jestem przekonana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

[wpis przeniesiony z dziennika budowy]

 

Czas na cyferki. Mam wstępny kosztorys budowlany od ekipy, która będzie budować naszego rodo. Materiały będą załatwiać sami i tu kwestia względna odośnie ceny. Wstępnie wyszło 120 tys za materiał na cały dom ale... ceny się zmieniają no i my zmieniamy parę rzeczy m.in. strop na terrive, likwidujemy balkon a budować będziemy z silka e25 tak więc biorę tą wycenę +/- Niektóre materiały będą zamieniane na tańsze a beton liczony jest już z transportem.

co do robocizny to wychodzi tak:

 

domek:

127m2 pow użytkowej

133m2 pow zabudowy

222m2 pow całkowita

783m3 kubatura

 

kosztorys:

 

roboty ziemne (humus, wykopy, uziemienie, wywóz ziemi, zasypanie fund., pomiary, praca koparki) - 5 200 zł

fundamenty (podklady, wylanie ław, szalunek i wylanie ścian fundamentu) - 6 600 zł

izolacja fundamentów (izolacja ław papą zgrzewalną, przeciwwilgociowe pionowe, styrodur, folia kubelkowa) - 3 900 zł

podkłady betonowe (z materiałów sypkich na gruncie, betonowe) - 3 500 zł

w sumie - 19 200 zł

 

sciany parteru (murowanie ścian zew i wew, otwory okienne i drzwiowe, kominy i wentylacja, schody żelbet zabiegowe, strop, wieniec) - 18 200 zł

ściany poddasza (murowanie ścian zew i wew, otwory okienne i drzwiowe, kominy i wentylacja, okładziny kominów i wentylacj) - 7 400 zł

zbrojenie (przygotowanie i monta zbrojenia ze stali) - 2 400 zł

w sumie - 28 000 zł

 

dach (konstrukcja dachu, folia, łatowanie, ułożenie dachówki, montaż okien połaciowych, ławy kominiarskie, rynny) - 19 700 zł

 

Czyli stan surowy zamknięty 66 900 zł

 

I teraz bardzo proszę o komentarze - dobra cena czy zła cena?

 

wyjatkowo drogo!

stan zeowy 19 tys to przegiecie na maxa! Ja płacę ok 8 tys, domek mniejszy o jeden garaż (135m uzytkowej + garaz 20m)

za dach o pow 200m płacę 13tys kompleksowo

pozdrawiam

http://forum.muratordom.pl/uzytkownik46359.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam,

moja ekipa (buduję na północny Wrocławia) za stan surowy z dachem wyliczyła 43.000 zł / ok. 250 m2 p.u., ok. 300 m2 p.c, ok. 300m2 dachu, w tym dach 13.000 zł.

 

Czy są dobrzy - nie wiem. Na razie mam zalane ławy i położoną na nich izolację. Dalsze prace wstrzymuje (od prawie 2 tygodni :( ) pasqdna pogoda oraz to, że ekipa znalazła jakąś fuchę pod dachem i do roboty na świeżym powietrzu (przy zagrożeniu deszczowym) się nie kwapią.

 

Jakby co, służę namiarem i/lub wizją lokalną u mnie na budowie :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 1 month później...

Hejka!

 

Po pierwsze chcę życzyć wam duuużo cierpliwości bo urzędasy w naszym kraju życia nie ułatwiają. Trzymam kciuki i bedę zaglądać.

 

Nie wiem jak jest z budowaniem w okolicach Wrocka ale my pod Poznaniem zbudowaliśmy dom i założyliśmy dach za w sumie 38 tys. zł za robociznę. De fakto cały stan surowy otwarty z materiałami (cegła roben poroton 24 cm, dachówka roben plus) kosztował nas jakieś 120-125 tys. Nie ukrywam, że dużo walczyliśmy o ceny z firmami ale było warto, np. za dachówke płaciliśmy 2,4 zł za sztukę o początkowa cena proponowana oscylowała w granicach 3,5 zł!!!

 

Co do okien to my czekamy na okna w profilu VEKA Perfectline 5-komorowe i cena jest ustalona na 21 tys z montażem aha no i w tym jest brama garażowa z Krispol'a z automatyką i montażem. Faktem jest, że wszystko w bieli więc troszkę taniej.

 

Trzymajcie się ciepło i jeszcze raz dużo szczęścia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...