Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika Ani i Piotrka


Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 78
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witamy.

Jesteśmy na etapie papierkologii i podobnie jak u was ciągnie się to jak makaron - powód pozwolenie wodno prawne zeby zrobić zjazd.

Widzę że macie podniesioną ściankę kolankową. Pytanie w kwestii więźby:

jak to później wyszło z dachem - zmieniliście skos dachu (na to pytanie pewnie nie otrzymam odpowiedzi ale może na privie)

jak wysoko jest sufit na poddaszu i czy (kiepsko u mnie z fachowym nazewnictwem jeszcze) te najdłuższe belki w poprzek domu na których opiera się dach (są tylko 2 te belki) musiały być przeniesione (wg mnie bliżej ścian) i co wtedy ze słupem w pokoju nad kuchnią i z kominem po przeniesieniu kotłowni do garażu. Jak trzeba będzie narysuję to i wyślę na maila (po podaniu go na priv)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opal wiem opuściłam się ostatnio ale też mieliśmy przerwę, teraz zaczynamy malowanie i mamy juz zrobiony kominek. Obiecuję zrobić zdjęcia i wrzucić w najbliższym czasie.

 

RozAnia podnosiliśmy ściankę o jeden pustak tak więc obecnie ma jakieś 100cm. z dachem nie mielismy problemów bo kąt dachu sie nie zmienia, te dwie najdłuższe belki o których piszesz są oparte na tych trójkątach ścian zewn na piętrze, najważniesze zebys miala dobra ekipe ktora sama bedzie wiedziala co i jak i gdzie trzeba podeprzec. Slup w pokoju nad kuchnia jest tak jak w projekcie i w tym drugim pokoju tez. U nas po zmianie stropu zrobilismy dodatkowy podciag i te słupy sa tak ustawione zeby byly nad nim bo o to chodzi. dodatkowo musielismy dodtawic slupki przy wykuszach ale o szczegoly mnie nie pytaj bo juz zapomnialam. Mój kierownik bardzo chwalil ekipe a dach jest zrobiony super. Na poddaszu sufit mam na wys 2.65m już po położeniu płyt GK. Komin w kotłowni został dobudowany przy ścianie i tyle. Jak chcesz cos dokładniej to pytaj tutaj albo pisz na e-mail [email protected]

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Ale super przeczytać nowy wpis i oczywiście zobaczyć zdjęcia. Pokój zielony jest moim zdecydowanym faworytem - przepiękny, głęboki kolor. Żałuję, że nie widziałam go zanim pomalowaliśmy nasz pokój nad garażem - bałam się ciemniejszego odcienia zieleni i wybrałam pędy bambusa, ale twoja opuncja jest o milion razy ładniejsza!

Fajnie już być na takim etapie, co? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Dzięki, cieszę się że ci się podoba :) moim znajomym i rodzinie też się najbardziej podoba ten pokój. A ty zawsze możesz przemalować jak już nie będziesz mogła patrzeć na swój zielony kolor. No i oczywiście fajnie być na takim etapie ale dość kosztowne to wykańczanie :)

Dziś zamontowano nam parapety i zaczęła się robić łazienka. No ale o kasie będę pisać w dzienniku co by nie pisać dwa razy :)

pozdrówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Z przyjemnością czytam o postępach w Waszej budowie. Idzie Wam bardzo sprawnie.

Chciałem się upewnić, czy macie rynny Galeco czekoladowy brąz. Ja właśnie mam dylemat, czy do dachówki kolor miedziany wybrać czekoladowy brąż czy inny kolor.

 

Czy jest możliwość wrzucenia kilku zdjęć, na których widać dokładnie kolor rynny np. z rurami spustowymi? Z góry bardzo dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziękuję za miłe słowa :) Prawda jest tak że bardzo chcielibyśmy już mieszkać a jeszcze duuuużo w wykończeniówce brakuje. Z kasą zresztą też krucho.

Rynny to galeco 132/80 czekoladowy braz - sprawdziłam w dzienniku bo już zapomniałam. A zdjęcia narazie mma te co w galerii bo w maju robimy elewacje i dopiero wtedy będziemy zakładać rury spustowe.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 4 weeks później...

Cześć

 

Niestety jeszcze nie przeprowadzka bo jeszcze wciąż nie kończy się łazienka. No ale na lipiec zamówione panele a w sierpniu chcemy montować kuchnię. Ogólnie mam nadzieję ze przeprowadzimy się w październiku a jeśli będzie poślizg to i tak święta chcę spędzić w nowym domu :) i wierzę że się uda. Póki co skończyła nam się kasa więc robimy co możemy na bieżąco. W tej chwili robi się też elewacja. W każdym radzie dziś zamierzam uzupełnić dziennik o nowe zdjęcia więc zapraszam tak pod wieczór do oglądnięcia.

 

pozdrówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Ślicznie łazieneczka wyszła! Jak jest coraz mniej betonów to dom zaczyna naprawdę cieszyć oczy.

Ania, czy myśleliście jak zamontujecie barierki na balkonach? Bo czasem lepiej zrobić to przed elewacją [przynajmniej mocowania], żeby potem nie trzeba było wycinać w styropianie dziur, zaklejać i na nowo tynkować bo będą ślady.

Robicie teraz coś z otoczeniem domu? Jakaś kostka/ podjazdy/ zagospodarowanie teresu/ ogrodzenie? Bo u nas to zostało i już niestety nie ma zupełnie kasy - krajobraz księżycowy :(

Edytowane przez claris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zagospodarowanie terenu to też jak widać krajobraz księżycowy, dobrze że tej ziemi nie ma za dużo dookoła domu :) i na razie nie będziemy robić choć postaram się to uporządkować przed przeprowadzką i przed zimą.

Co do balkonów to zastanawiam się cały czas jak to zrobić i jak zamocować balustrady. Chyba będą mocowania przytwierdzone do czoła a nie od góry balkonów bo musiałabym przesunąć barierki do środka i balkony by się bardzo zwęziły. Ale masz rację muszę jeszcze o tym pogadać z moimi "elewatorami" póki nie jest za późno.

A kasa...no cóż skończyła się więc znowu zwolnimy tempo ale muszę się jak najszybciej przeprowadzić a z ważnych rzeczy to muszę jeszcze kupić szambo i zrobić kuchnię :) pomijam oczywiście takie drobiazgi jak podbitka, pralka, włączniki i gniazdka, lampy itd itp ale damy radę :) musimy dać radę :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chętnie i bardzo proszę jak masz takie z bliska to tym lepiej. A tak wogle to zajrzałam do waszego dziennika, domek się prezentuje bardzo ładnie. Zazdroszczę ze już mieszkacie, my planujemy październik ale jak życie znam to nie damy rady ale juz Boże Narodzenie to musimy mieszkać :) i bardzo w to wierzę.

i jeszcze jedno pytane i prośba - kto wam robił podbitke, z czego ją macie i ile w sumie wam za nią wyszło? Będę wdzięczna za odpowiedź. Zdjęcia i odp możesz wysłać na [email protected]

pozdrówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...

Ty masz jakieś powiadomienie, że ja coś dodaję do dziennika bo twoja reakcja zawsze jest błyskawiczna :)))

Ta listwa to blacha, wchodzi pod kafle. Chodziło o wykończenia balkonu, poniżej zdjęcie tego co chcieliśmy zasłonić.

IMG_0745.JPG?gl=PL Balkon jak wiesz trochę był skopany więc coś musieliśmy zrobić, poza tym nie mamy na balkonie rynny, a że balkon nie jest wypuszczony do przodu za wykusz to musieliśmy ochronić przez zaciekającą wodą. No i tak to wygląda. Jak będzie jutro pogoda to zrobię zdjęcie zbliżenie bo nie mam takiego.

Na balkonie z przodu też jest taki pasek ale malutki bo tam pod balkonem nic nie ma.

Dodam jeszcze, że oba paski blachy będą pomalowane specjalną farbą na czarno tak jak barierki na balkonach ale musi być sucho więc pewnie na wiosnę.

Elewacja też jest skończona na dzień dzisiejszy, został pasek nad garażem, który z racji umiejscowienia będzie robiony wtedy kiedy podbitka bo trzeba zdjąć dachówki. Zostaje nam jeszcze pomalowanie ramek wokół okien ale to też musi poczekać do wiosny, żeby wyschło.

Edytowane przez aniak25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...