Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Fotodziennik Południowej - komentarze


TMK

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Co do łóżka chyba musisz zainwestować w jakąś pompkę :lol: :lol: , ja bym płuca wypluła za nim bym napompowała takie łóżko :lol: :lol:

 

bez przesady :) Pompka z podwójnym tłokiem i tak pracowała z 15-20min :) Trzeba będzie zainwestować w elektryczną lub kupić za paręnaście zł minikompresorek samochodowy i podpiąć do zasilacza komputerowego (12V) 8)

 

Jola - podkłady różnie są nazywane, maty, eko maty itp. Grubość tak dopasowywałem aby końcowe podłogi miały równy poziom na całym piętrze, włącznie z kaflami/gresem.

 

Beata i Rafał - gdzieś około 2,6m, robiliśmy sufit najwyżej jak się dało - jutro zmierzę i odpiszę. Dla Was było za nisko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:p Z tego co się zorientowałam to większość robi je na wysokości 2,6. Ale... to oczywiście kwestia gustu mnie zawsze intrygowały wysokie pomieszczenia i gdy pierwszy pokój ukończono przestał mi się podobać. Może to kwestia przyzwyczajenia. U nas od razu kładą wełnę, stelaże i regipsy więc nie miałam czasu na oswojenie się z zmniejszającym się pomieszczeniem. Teraz mamy jakieś 2,75. Tyle było można podnieść! Kiedy przeprowadzka? Pozdrawiam :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj - Gratuluję ułożonych paneli i pięknego domu . Sam układałeś wewszystkich pokojach ? Jeśli mogę zapytać to jakiej firmy wybrałeś panele , jestem na etapie wyboru i mam problem czy panele , czy deske barlinecka czy może chociaz w salonie parkiet ? Bardzo podoba mi sie ten qucik step merbau , a jakie inne ? Czy je polecasz ? pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mamy jakieś 2,75. Tyle było można podnieść! Kiedy przeprowadzka?

 

Na parterze są wyższe pomieszczenia, a sypialnie nie są wielkie i te radosne 2,6m nie przeszkadza. 15cm więcej na pewno fajnie wygląda, ale miałbym za dużo kombinacji aby tak zrobić - domurowanie ścian działowych etc.

 

a przeprowadzka... :roll: :) Plany nam się zmieniają co trochę, powoli mamy dosyć całej budowy, wykańczania i całego bałagany w domu... Dlatego prawdopodobnie gdzieś za 2 tygodnie zaczynamy przenosiny. Do tego weekendu chcę skończyć całe piętro czyli malowanie i podłogi wraz z pewną konstrukcją z regipsu która zażyczyła sobie żonka... Zaraz po tym wpada montażysta od drzwi wewnętrznych i gotowe :D

Dół skończymy już mieszkając... teraz kombinuje z czego zrobić barierki na schodach, nie chcę mieszkać z "dziurą" w stropie szczególnie przy dzieciach... Widziałem fajne i tanie słupy bukowe, kolega wytoczy tralki - jakoś to sklecę w całość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj - Gratuluję ułożonych paneli i pięknego domu . Sam układałeś wewszystkich pokojach ? Jeśli mogę zapytać to jakiej firmy wybrałeś panele , jestem na etapie wyboru i mam problem czy panele , czy deske barlinecka czy może chociaz w salonie parkiet ? Bardzo podoba mi sie ten qucik step merbau , a jakie inne ? Czy je polecasz ? pozdrawiam

 

Cała wykończeniówka w moich/naszych łapkach i kręgosłupie... ;) :roll:

Panele są z classena, poza wspomnianym quick-stepem. Classena znam od dawna, dobrze się go układa i ma woskowane zamki - moim zdaniem przyzwoita klasa średnia. Do salonu z początku planowałem deski trójwarstwowe a'la barlinek, jednak są niemiłosiernie miękkie - wystarczy jak dzieci z piaskiem na butach wpadną czy pies i już widać rysy, wgniecenia (zresztą sami sprzedawcy nie polecali do pokoju dziennego!). Parkiet poza zasięgiem finansowym, dlatego wybraliśmy dobry panel.

Fotka ułożonego quick-stepa za jakiś czas, na razie dużo pracy z górą i schodami przed nami :)

 

ps. panele układa się łatwo i szybko, wystarczy parę dobrych narzędzi i chęci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:p Jak to dobrze gdy mężczyzna potrafi wykonać takie tam różne prace w domu! Gratuluję! :p

 

taka ma karma ;) Uczę się na bieżąco i jakoś idzie do przodu :) Żoncia na szczęście dobrze mnie uzupełnia i robi to do czego nie mam cierpliwości :) :oops:

 

W związku z tym gratulacje i pozdrowienia dla żony :D :D :D

i pochwała za cierpliwość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek ty to masz krzepę 40 m kw w jeden dzień ale pokój śliczny bardzo w guście mojej Ani :wink:

 

W końcu dwie córki, to wybór koloru ograniczony ;) Do czasu czarnego oczywiście ;) :lol:

 

Za to pomoc miałem non-stop

"tatuś a pomóc ci?"

"to ci pomogę"

"a którą deskę podać"

"tę deskę?"

"mamusiu, zobacz ja już umiem układać panele"

"ja już ci dużo napomagałam, włącz mi bajkę bardzo proszę" (i oczy jak kot ze shreka) :)

 

starsza córa bardziej wstrzemięźliwa - "a kiedy mój pokój?" "a zrobisz mój pokój" "a dlaczego Niki pokój pierwszy?" "a to ja już będę grzeczna, tylko zrób dzisiaj też mój" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedż odnosnie paneli . Wczoraj ogladałam rózne i chyba zdecyduje sie jednak na Clasen , no chyba jak zostanie kasy , to w salonie i sypialni zrobimy parkiet .

Piszesz ,że prace wykonczeniowe to twoja zasługa , my też duzo sami robimy.

Całe poddASZE OCIELIŁ MĄŻ Z SYNEM , POGISOWALI I TERAZ MAMY MALOWAC I .. PODŁOGI NA KONIEC .

Mysle, że duzo kasy sie zaoszczędziło w ten sposób.

Trzymaj tak dalej , pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my też duzo sami robimy.

Całe poddASZE OCIELIŁ MĄŻ Z SYNEM , POGISOWALI I TERAZ MAMY MALOWAC I .. PODŁOGI NA KONIEC .

Mysle, że duzo kasy sie zaoszczędziło w ten sposób.

 

bardzo dużo :) Szczególnie na układaniu glazury zaoszczędziłem i jeszcze tego będzie dużo. Ocieplenie również, ale już po fakcie nie chciałbym drugi raz tego robić sam - ponad miesiąc miałem pokaleczone ręce i strasznie długo się to goiło. Największe moje wyzwanie, to będzie elewacja zewnętrzna - zobaczymy czy sam dam radę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...