Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Fotodziennik Południowej - komentarze


TMK

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No, co...?

 

Jak się nie ma na wszystko, to trzeba sobie radzić, a ja lubię wyzwania...

Dlatego przymierzam się do zrobienia obłożenia schodów oraz później części mebli wraz z fornirowaniem - to dopiero będzie jazda :)

 

ps. coś nam w trawie łazikowało :)

http://img36.imageshack.us/img36/812/kotw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej TMK, właśnie zjechaliśmy do domu.

Spotkanko jak najbardziej :) :) :)

 

TMK, a Ty coś pisałeś, że masz zamiar kupić psa i co?

 

Pies będzie tylko czeka na nasza przeprowadzkę. Dodatkowo pod płotem (nierówna działka) mam nawet 20cm przestrzeni i czymś będę musiał to zatkać przed szczeniakiem. Druga wersja jest taka aby wziąć 1-2 rocznego psiaka z ochronki czy ogłoszeń "oddam".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TMK - jak duża jest łazienka, której wizualizację wkleiłeś?

My w naszej łazience nie będziemy mieć prysznica ( będzie on w małym WC).

:)

 

Powiedz, TMK-owej, że ładnie to zrobiła :D :D

 

Pochwały przekazane :)

 

Będzie odwrotnie, w małej nie robiłem prysznica a w dużej komplet. Łazienka na piętrze ma 10,5m2 po podłodze, ścianka kolankowa jest wysoka i wannę można dosunąć do samego końca. Z wanną będzie zabawa, model narożny, obudowy plastikowej nie chcemy i trzeba będzie obłożyć ją kaflami - oby się udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megana, to nie moj gosc, tylko TMK, niestety :(

Moje koty wszystkie pouciekaly ode mnie. Nie wiem dlaczego :roll:

A ja chce kiedys kupic mastafa tybetanskiego. Super psina i wziac ze dwa ze schroniska.

TMK, wez ze schroniska. Tam sa takie ladne i bidne. Tylko odrobacz i zaszczep od razu. Nawet, jak Ci powiedza, ze to zrobili.

 

Oj, zapomnialam sie pochwalic, ze u mnie wlasnie tynkuja dom na zewnatrz.

Ale zdjecia dzieciatka zrobi mi pozniej, bo teraz jej sie nie chce :roll:

Wszystko moge obserwowac jedynie przez Internet, a tak bym sobie tam polazila. Uwielbiam takie prace budowlane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TMK - my mamy kocicę ze schroniska, natomiast moja mama miała ( ja go przywiozłam) psa ze schroniska i była fajna psina :). Natomiast dla teściów kiedyś wzięlam psa wilczurka pięknego koloru brązu - jak niedźwiadek wyglądał , ale uciekł im. Często takie zwierzaki trafiają do schronisk, bo uciekają, więc jeśłi będziesz brał ze schroniska, to zapytaj o psa, który nie ma we krwi uciekania.

 

Druga sprawa BARDZO WAŻNA, psa trzeba chociaż trochę wyszkolić.

A jak szkolisz sam podstaw, to ważne jest podawanie krótkich komend.

Jak słyszę teksty do psa, który nie słucha się "No chodź, wołam Cię , a Ty co" i tym podobne , to mam ochotę walnąć w łeb.

Do psa mówi się krótko:

noga

stój

siad

leżeć

nie rusz ( fe)

itd itd

Pies nie może szczekać i wyć na okrągło. Nawet jeśli ktoś idzie przy siatce- ogrodzeniu, to pies powinien iść blisko i przyglądać się, szczekanie powinno nastąpić gdy gościu dotyka siatki, atak w momencie, gdy tą siatkę -płot przeskoczy.

Wszystko jest do nauczenia, tylko trzeba poświęcić trochę czasu zwierzakowi itd itp :wink: :wink:

 

Jeśli to co napisałam wiesz, to może kto inny skorzysta z rady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megana, to nie moj gosc, tylko TMK, niestety :(

Moje koty wszystkie pouciekaly ode mnie. Nie wiem dlaczego :roll:

A ja chce kiedys kupic mastafa tybetanskiego. Super psina i wziac ze dwa ze schroniska.

TMK, wez ze schroniska. Tam sa takie ladne i bidne. Tylko odrobacz i zaszczep od razu. Nawet, jak Ci powiedza, ze to zrobili.

 

Oj, zapomnialam sie pochwalic, ze u mnie wlasnie tynkuja dom na zewnatrz.

Ale zdjecia dzieciatka zrobi mi pozniej, bo teraz jej sie nie chce :roll:

Wszystko moge obserwowac jedynie przez Internet, a tak bym sobie tam polazila. Uwielbiam takie prace budowlane.

 

ellaj - jakieś zdjęcie domku może wklej?

A z kotami to tak jest, że muszą sobie same wybrać właściciela :)

Na pewno jakiś, kiedyś się przypałęta do Ciebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależało nam , aby goście mogli brać prysznic, a łazienka ma być naszą oazą ( dla przyjemności kąpania i tylko naszą) :lol: :lol: :lol:

 

U nas nie ma dodatkowego pokoju na dole, to analogicznie wywaliłem prysznic z dolnej i bardzo małej łazienki. Zbędny koszt przy takim układzie.

 

Wracając do psa - ellaj - miałem już kiedyś psa ze schroniska i psina była fajna. Jednak z dużą dozą niezależności i uwielbienia swobody. Smycz regularnie zakopywał w ogrodzie :)

Na razie zaglądam tutaj:

http://www.dogomania.pl/forum/f45/owczarki-niemieckie-do-adopcji-8669/index96.html

i zobaczymy... Przy małych dzieciach nie jest to łatwa decyzja.

 

a koty... :D Nie wiem dlaczego ale to wszystkie sierściuchy zawsze ciągną do mnie, gdziekolwiek jest taka okazja :) Nie tak dawno temu na targowisku facet sprzedawał jaj, a na pustych wytłaczankach wylegiwało się jego wielkie piękne rudo kocisko. Oczywiście dał się wygłaskać, podrapać za uchem etc pięknie przy tym mrucząc - na dzieci tylko syknął :)

 

 

 

przy okazji - skończyłem zabudowę kibelków, półki wyszły jakoś tak przy okazji ;) Nie mieliśmy pomysłu co będzie stało w rogu, a półeczki powinny fajnie wyglądać i będą na 100% użyteczne :)

http://img32.imageshack.us/img32/4333/m188.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noooo ja , ja dopiero 30 min jestem w necie, cały dzień zapierdzielałam - kończyliśmy łazienkę i malowałam szafki, łapki mi odpadały, ale na klawiaturce jeszcze mam siły pisać

Michał mówi, że są rzeczy ważna i ważniejsze i jakoś tak smutno byłoby mi, gdybym nie pogadała z Wami :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TMK - półeczki zawsze się przydadzą, dobrze zrobiłeś.

Nie mogę się nadziwić, jak Ci to wszystko ładnie wychodzi :o

 

Co do kotów - znają się na ludziach :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Moja Babcia mówi, że leń do lenia ciągnie ;) Ale ja mam swoją teorię 8) :lol:

 

a budowa.... Uwierz mi, że nie jest łatwo, większość z obecnych i przeszłych radości robiłem pierwszy raz w życiu. Dodatkowo czasami ciężko znaleźć dokładny instruktarz wykonania jakiejś pracy, etapu. Wtedy zostaje własne kombinowanie i czasami domyślanie się. Np rano chciałem przykręcić już płyty, a okazało się że muszę najpierw pojechać do sklepu i kupić przedłużki 1/2 cala do wyprowadzenia wody ze stelażu bidetowego... o zabawie z teflonem nie wspomnę... Teraz już wiem ile nawinąć...

Montowałem wszystkie pstryczki na piętrze i za cholerę nie mogłem połapać się z kablami, nie było zasilania w przewodzie do wentylatora łazienkowego (potrzebne dwa zasilające i zero - wentylator włączany wraz ze światłem, ale mający regulowane opóźnione wyłączenie). W końcu zadzwoniłem po elektryka, który rozkładał kable, nie znalazł problemu i chciał kuć nowe bruzdy... Nie zgodziłem się. Wczoraj ponownie szukałem wyjaśnienia i wiesz co? Jedna z puszek nadal była zatynkowana :roll: :lol:

 

O naciąganiu na niektórych materiałach nie wspomnę :evil: np w casto i innych hurtowniach folia w płynie jest droga, a do tego trzeba kupić "specjalną" taśmę po 9-12zł/mb i wiesz co dałem w łazience? Wtopiłem fizelinę w folię, za parę złotych za 10 czy 20 mb :)

 

 

nocne marki, jutro poniedziałek.

Ja tak mogę bo jestem na zwolnieniu, ale Wy?

 

Wiem Aniu, jednak za dużo kofeiny we krwi płynie :) Muszę znów przejść z coli na yerbę 8) Do czasu przybycia kuriera z barierkami odpoczywamy, ze 2 dni tego będzie ;)

 

Uciekam, dobranoc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek super Ci idzie!!

 

podziwiam i trzymam kciuki za kolejne prace.

 

Prace z zabudowy płytami KG wykonujesz pierwszy raz??.....jakieś "pomoce naukowe" wykorzystujesz??

 

Dal mnie to będzie pierwszy raz, o ile ocieplenie poddasza już robiłem o tyle zabawa z zabudową płytami (sufity podwieszane czy rożne półeczki) będzie nowością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace z zabudowy płytami KG wykonujesz pierwszy raz??.....jakieś "pomoce naukowe" wykorzystujesz??

 

Dal mnie to będzie pierwszy raz, o ile ocieplenie poddasza już robiłem o tyle zabawa z zabudową płytami (sufity podwieszane czy rożne półeczki) będzie nowością.

 

Kiedyś w obecnym mieszkaniu trochę bawiłem się z płytami, jednak były klejone na placki do starej ściany. Jedynie spoinowanie, wycieranie i gładź trochę pamiętam z tamtego okresu. Zabudowę na stelażach dłubię pierwszy raz na swojej budowie :) Informacji szukam przez google, generalnie fora tematyczne, archiwum grupy pl.misc.budowanie (bardzo polecam, jak ktoś szybko potrafi odsiać "plewy"! ;) ) oraz filmiki na youtube. Acha i paroletnia sterta muratorów, zrób to sam etc :)

Druga sprawa, że mam praktycznie pełny komplet narzędzi, zbieranych przez lata - teraz praktycznie wszystko się przydaje :) a dzisiaj do kompletu kupiłem frezarkę górnowrzecionową z silnikiem 1800W z kpl bardzo porządnych frezów :D Przymiarka m.in. do stopnic...

 

http://img268.imageshack.us/img268/250/frez.jpg

 

ellaj - jak będziesz niegrzeczna, to za karę dostaniesz kpl kociąt :) Kotka ze zdjęcia ma już mocno wypukły brzuszek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...