Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Fotodziennik Południowej - komentarze


TMK

Recommended Posts

No jak zwykle wszystko idzie CI jak najlepiej.

Drzwi juz zamontowane , stelarze przygotowane . Płytki sliczne wybrałeś. gratulacje . Mobilizujesz nas budujacych do pracy , tylko kazdy tak nie potrafi jak TY.Nam to bardzo , a bardzo powoli idzie .pozdrawiam

 

małe sprostowanie 8) Montaż drzwi był w cenie, tylko nadzorowałem :) Płytki wybierała żonka, ja pilnowałem budżetu i pracowałem nad kompromisem między jej wyborem, a tym co będę w stanie ułożyć ;) Reszta jakoś idzie...Wbrew pozorom powoli, zobacz w moim dzienniku że ostatnia ekipa wyszła od nas parę miesięcy temu. Przy znacznie większych zasobach "frankowych" już byśmy mieszkali :)

Ale nie ma tego złego, parę rzeczy nauczę się, trochę tematów powklejam tutaj, będzie co wspominać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Noooo ja , ja dopiero 30 min jestem w necie, cały dzień zapierdzielałam - kończyliśmy łazienkę i malowałam szafki,

 

Małgoś, wklej proszę tutaj albo u siebie zdjęcie pomalowanych szafek. Chciałbym zobaczyć jaki będzie efekt - zakładam że malowałaś farbami akrylowymi?

 

Zaczynam kombinować czy nie kupić w miarę tanich szafek (białych) z prostymi frontami i obłożyć je fornirem np bukowym, a całość lakierobejcą smarnąć na ciemny orzech :roll: Sam fornir drogi nie jest przykładowe ceny z allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tooomeeek, ja Ci dam :)

Ja uwielbiam zwierzeta, tylko te kociaki cos ciagle ode mnie uciekaja :roll:

Pieska przykulam lancuchem, to bida byla ze mna te 17 lat. Kotki pozamykam moze w jakis malych klateczkach :)

Tomeczku, a co masz zamiar jutro wystrugac ciekawego w domu?

U mnie elewacja pelna para. Za niecaly miesiac akryl i koniec. Pytalam moze mi jeszcze pomaluja podbitke, tak na gotowo.

Teraz tez jest w porzadku, ale chcialam kupic tikkurille czarna z odcieniem szarym i pociagnac jeden raz.

Rusztowania stoja, to super okazja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....... Informacji szukam przez google, generalnie fora tematyczne, archiwum grupy pl.misc.budowanie (bardzo polecam, jak ktoś szybko potrafi odsiać "plewy"! ;) ) oraz filmiki na youtube......

 

a myślałem, że na forum muratora ;)

 

 

.......Druga sprawa, że mam praktycznie pełny komplet narzędzi, zbieranych przez lata - teraz praktycznie wszystko się przydaje :) ...

 

z tym akurat także nie mam większych problemów, po tacie mam kupę narzędzi,

 

 

.....a dzisiaj do kompletu kupiłem frezarkę górnowrzecionową z silnikiem 1800W z kpl bardzo porządnych frezów :D Przymiarka m.in. do stopnic...

 

fiu, fiu....ale maszyna!!!

jak zrobię fotkę to pokaże Ci moja ręczną heblarkę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tooomeeek, ja Ci dam :)

Ja uwielbiam zwierzeta, tylko te kociaki cos ciagle ode mnie uciekaja :roll:

Pieska przykulam lancuchem, to bida byla ze mna te 17 lat. Kotki pozamykam moze w jakis malych klateczkach :)

Tomeczku, a co masz zamiar jutro wystrugac ciekawego w domu?

U mnie elewacja pelna para. Za niecaly miesiac akryl i koniec. Pytalam moze mi jeszcze pomaluja podbitke, tak na gotowo.

Teraz tez jest w porzadku, ale chcialam kupic tikkurille czarna z odcieniem szarym i pociagnac jeden raz.

Rusztowania stoja, to super okazja.

Ellaj, Michał mówi, że nie chrząkam hihihihi :lol: :lol: :lol:

Musisz poznać instrukcję obsługi kociaków:

- nakarmić dobry jedzonkiem

- przytulić

- pozwolić wchodzić gdzie chcą

- drapać za uszkiem i nie tylko

- pozwolić spać w łóżeczku, teraz nie mogę nic więcej wymyślić :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TMK- szafki są wiekowe, ale solidne, więc pomalowałam córce niech zna matki serce :)

Więc wklejam, ale łasniej wyglądają w realu niż na zdjęciu. Na dodatek mamy tyle wszystkiego ( z dwóch domów, że się pomieścić nie możemy. Kasia i tak jest gościnna, gdyż oddaje nam swoje miejsca w mieszkaniu ( a szafki, a to półeczki itp.)

 

Wklejam szafkę :)

http://www.systemc.pl/domek/szafka1.jpg

 

Na zdjęciu wyszła jakaś blada, w rzeczywistości jest ciemniejsza, nawet trochę za ciemna do reszty :cry: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tooomeeek, ja Ci dam :)

Ja uwielbiam zwierzeta, tylko te kociaki cos ciagle ode mnie uciekaja :roll:

Pieska przykulam lancuchem, to bida byla ze mna te 17 lat. Kotki pozamykam moze w jakis malych klateczkach :)

Tomeczku, a co masz zamiar jutro wystrugac ciekawego w domu?

U mnie elewacja pelna para. Za niecaly miesiac akryl i koniec. Pytalam moze mi jeszcze pomaluja podbitke, tak na gotowo.

Teraz tez jest w porzadku, ale chcialam kupic tikkurille czarna z odcieniem szarym i pociagnac jeden raz.

Rusztowania stoja, to super okazja.

 

Nie pisz tak o zwierzakach bo jest na forum parę osób, które tylko czekają na pretekst :) :lol: vide wątki w dziale "Zwierzę też człowiek"...

 

Nie mam zamiaru nic robić 8) Jeszcze od weekendu napierdziela mnie nadgarstek, niestety wkrętarka padała po 15-20 wkrętach i całość wkręcałem ciężką wiertarką :-?

 

Podbitkę maluj jak tylko masz rusztowania, później ciężko będzie je pożyczyć. U siebie także planuje montaż podbitki wraz z ociepleniem, ale to ostatniej transzy - raczej w wakacje.

 

"Ja uwielbiam zwierzeta"
- ja też, ale nie zawsze mamy siłę gotować ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....... Informacji szukam przez google, generalnie fora tematyczne, archiwum grupy pl.misc.budowanie (bardzo polecam, jak ktoś szybko potrafi odsiać "plewy"! ;) ) oraz filmiki na youtube......

 

a myślałem, że na forum muratora ;)

 

z całym szacunkiem - dużo więcej "odsiewania" ;) :D Zresztą wychowałem się na usenecie i sentyment zostaje. Pamiętam początki jak modemem wdzwaniałem się do BBSów np wrocławskiego vogla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TMK- szafki są wiekowe, ale solidne, więc pomalowałam córce niech zna matki serce :)

Więc wklejam, ale łasniej wyglądają w realu niż na zdjęciu. Na dodatek mamy tyle wszystkiego ( z dwóch domów, że się pomieścić nie możemy. Kasia i tak jest gościnna, gdyż oddaje nam swoje miejsca w mieszkaniu ( a szafki, a to półeczki itp.)

 

Wklejam szafkę :)

 

Dzięki :) Z tego co widzę w niektórych miejscach w domu rzeczywiście wystarczy farba. Na początek chcę zrobić kontenerki do sypialni (2szt) i chyba pobawię się z fornirem. Będę wiedział czy porywać się na większe elementy. Swego czasu ostro śledziłem forum audiostereo i przymierzałem się do samodzielnego wykonania głośników klonów Totem Mite - ale trafiłem inne z drugiej ręki o porównywalnym dźwięku i odpuściłem sobie, choć miałem już polutowane zwrotnice. W każdym razie pokaże jak wygląda oklejony fornirem głośnik:

 

http://img23.imageshack.us/img23/5509/105475620589278.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Na początku gratuluje gustu - góra domu jest bardzo ładnie wykończona. Projekt łazienki też niczego sobie :)

Mam prośbę - czy mógłbyś wrzucić zdjęcia z dołu? Też buduję Południową i chciałbym zobaczyć jak wygląda dół po wykończeniu. Jeżeli to możliwe to z góry dziękuje.

 

Życzę powodzenia i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale macie o mnie zdanie...

Myslicie, ze ja glodze te biedne zwierzaczki. Nie raz jeden tato najadl sie pysznego jedzonka, a pozniej sie okazalo, ze wlasciwie to na obiad bylo zupelnie cos innego :D Mialysmy z mama niezly ubaw.

Koty wiadomo wybredne, dwa razy tego samego nie zjedza, to trzeba bylo im czasami dogotowywac. Psu poczatkowo gotowalam, ale pozniej przeszlam na sucha karme Royala lub Purinny.

Sasiadka kotu prawie nic nie daje, czasami jakies resztki i franca trzyma sie jej na nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę - czy mógłbyś wrzucić zdjęcia z dołu? Też buduję Południową i chciałbym zobaczyć jak wygląda dół po wykończeniu. !

 

Dół jeszcze nie ruszony, najwcześniej za tydzień, dwa coś tam zaczniemy.

 

 

Ale macie o mnie zdanie...

Myslicie, ze ja glodze te biedne zwierzaczki. Nie raz jeden tato najadl sie pysznego jedzonka, a pozniej sie okazalo, ze wlasciwie to na obiad bylo zupelnie cos innego :D Mialysmy z mama niezly ubaw.

 

ellaj, przecież żartujemy :D Zresztą z każdym rokiem robię się coraz bardziej mięsożerny, żonka zawsze potwierdzi :) ona też....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psu poczatkowo gotowalam, ale pozniej przeszlam na sucha karme Royala lub Purinny.

 

Myślę, że Tomek miał na myśli gotowanie w celach bieżącej konsumpcji - i że na to nie ma czasu.

Pozdrav

 

Michał możesz za mnie odpowiadać, oczywiście że pisałem ogólnie o gotowaniu :)

 

ps. owczarek do szybkowaru nie zmieści się ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie obudowy wanny - to ja napewno bym obłozyła płytkami.Ja osobiscie załuje ,ze tego nie zobiłam z obudowa prysznica . I nie wiem czy jeszcze kiedyś nie wymienię obudowy na płytki.Płytki mi lepiej leza niż jakas blacha czy plastik. No chyba gdyby to była wanna specjalna na srodku łazienki to juz napewno bez niczego .

Tomek Ty jestes zdolny , to taka zbudoa wanny to dla ciebie pikuś.

Ale zastawiam wybór dla ciebie :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ellaj, przecież żartujemy :D Zresztą z każdym rokiem robię się coraz bardziej mięsożerny, żonka zawsze potwierdzi :) ona też....

 

 

Dobra, dobra Tomeczku, a kto mnie straszyl TOZ-em :)

 

a widzisz, nie znasz tej pięknej historii :) To ja tu jestem zły, nastawiony na zepsucie psa, znęcanie się na nim, łańcuch, karmienie śmieciami, przywiązywaniem na całą zimę do kaloryfera etc 8) :lol: :lol: :lol: wysyłam na PW i gwarantuje że inaczej spojrzysz na moje odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, piękna armatura :)

Ktoś ostatnio pisał, że żałuje że nie obłożył wanny płytkami.

Myślę, że zawsze płytkami zdążysz obłożyć, jak Ci się znudzi obudowa plastikowa i jak już odpoczniesz i nabierzesz ponownej chęci do pracy, za którą zatęsknisz :lol: :lol: :lol:

 

To nie problem z siłami tylko z kasą :) Obudowa kosztuje ok. 450zł i to nie jest małe co nie co, aby założyć i za jakiś czas usunąć :roll: Robiąc samemu będzie taniej i ładniej, jednak obróbka łuku nie będzie prosta. Prawdopodobnie trzeba będzie wkomponować pas z mozaiki w miejscu najostrzejszego kąta, a na reszcie ciąć płytki na wąskie pasy i każdą dodatkowo szlifować. Zabawy na długo i nie wiem czy nie ponad moje "umiejętności" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...