Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Fotodziennik Południowej - komentarze


TMK

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

TMK, ja tez kominek zastapilam akwarium.

Jakos wole... :)

Skonczylam juz cokol z klinkieru. Kominy zostawie na wiosne. I chyba obloze struktonitem grafitowym.

Do klinkieru musialby byc super fachowiec, a takowego nie mialam.

Ale nie jest najgorzej.

Pozdr.

 

ellaj - to już wyłącznie kwestia gustu i możliwości :) Szczerze mówiąc po paru miesiącach od skończenia domu, obecnie "mi to lotto" co jest tam na kominie. Etap skończony, nawet go nie widać z drogi, jest i tyle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do Parysa, to my jeszcze nie skończyliśmy szkolenia.

Robimy PT i IPO jednocześnie.

[...]

Widziałem że pies jest jeszcze młody, więc jeśli możecie to polecam zapisać się do psiego przedszkola.

Nie wiem jakie masz podejście do zwierząt, ale ja polecam, bo pierwsze przygotowuje to psa, a przede wszystkim właściciela do dalszego szkolenia.

Dla mnie szkolenie to przyjemność i szczerze polecam a im wcześniej zaczęte, tym lepiej.

 

Dziękuje za "winny" instruktarz, przyda się informacja z poza forum winiarskiego - oni bez zakupu sterty osprzętu nie są zbyt komunikatywni ;)

 

Wracając do psa, rozglądam się za przedszkolem we Wrocławiu. Znalazłem jedno takie dosyć blisko domu i w umiarkowanej cenie link. Jednak nie wygooglałem za wiele opinii o nich. Jutro jadę do weta na trzecie szczepienie, to przy okazji popytam o polecane szkoły i zobaczymy.

 

i świeża fotka po zakończonym długim spacerobiegu :)

 

http://img40.imageshack.us/img40/1905/59432494.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TMK, ja tez kominek zastapilam akwarium.

Jakos wole... :)

Skonczylam juz cokol z klinkieru. Kominy zostawie na wiosne. I chyba obloze struktonitem grafitowym.

Do klinkieru musialby byc super fachowiec, a takowego nie mialam.

Ale nie jest najgorzej.

Pozdr.

 

ellaj - to już wyłącznie kwestia gustu i możliwości :) Szczerze mówiąc po paru miesiącach od skończenia domu, obecnie "mi to lotto" co jest tam na kominie. Etap skończony, nawet go nie widać z drogi, jest i tyle ;)

 

Witajcie, też dzisiaj podjęliśmy decyzję, że nie będzie klinkieru na kominie :( , to co ostatnio zrobilł Pan i jak pomyślę, że zaraz odpadną, to już mi się odechciewa.

Zastanawiam się nad mozaikową masą tynkarską - jak to zwał, tak zwał ( wygląda jak ściana posypana kaszą :lol: :lol: :lol: - kolor brązowy)

 

TMK - piesiu jest śliczny - pyszczek ma po prostu super :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, też dzisiaj podjęliśmy decyzję, że nie będzie klinkieru na kominie :( , to co ostatnio zrobilł Pan i jak pomyślę, że zaraz odpadną, to już mi się odechciewa.

Zastanawiam się nad mozaikową masą tynkarską - jak to zwał, tak zwał ( wygląda jak ściana posypana kaszą :lol: :lol: :lol: - kolor brązowy)

 

i dobrze, proste rozwiązania są najtrwalsze :) Komin otynkowany jest chyba najmniej narażonym wykończeniem ze wszystkich innych.

 

TMK - piesiu jest śliczny - pyszczek ma po prostu super :lol: :lol:

 

Skubaniec podoba się :) Dzisiaj jak byłem z nim pobiegać, to w drodze powrotnej jakieś małżeństwo przejeżdżając zatrzymało autko na środku drogi, aby przyjrzeć Nero. Jednak dzisiaj po raz pierwszy zrobił lepszy numer - skręciłem w boczną drogę i u sąsiada biegają jakieś trzy małe "ciapki" jazgocząc przy tym na 500 metrów... Nero po raz pierwszy szurnął do nich, pokazał jaki już ma gruby głos, aż maluchy na parę sekund umilkły... Po chwili zwiększyły jazgot do 800 metrów, a mój artysta ze stoickim spokojem pobiegł dalej - podoba mi się jego podejście ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skubaniec podoba się :) Dzisiaj jak byłem z nim pobiegać, to w drodze powrotnej jakieś małżeństwo przejeżdżając zatrzymało autko na środku drogi, aby przyjrzeć Nero. Jednak dzisiaj po raz pierwszy zrobił lepszy numer - skręciłem w boczną drogę i u sąsiada biegają jakieś trzy małe "ciapki" jazgocząc przy tym na 500 metrów... Nero po raz pierwszy szurnął do nich, pokazał jaki już ma gruby głos, aż maluchy na parę sekund umilkły... Po chwili zwiększyły jazgot do 800 metrów, a mój artysta ze stoickim spokojem pobiegł dalej - podoba mi się jego podejście ;)

 

Zdolny................................. po tatusiu :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakiej hodowli go wziąłeś?

Po jakich jest rodzicach?

Z tym bieganiem tylko nie przesadź, bo pies jest w fazie szybkiego wzrostu i formowania się kośćca i z tego co mi wiadomo nie wolno dopuścić do zbytniego obciążania stawów.

Dla owczarków zabójstwem jest skakanie, ze względu na silne kątowanie tylnych kończyń i tendencję do dysplazji, także proponuję abyś zwrócił uwagę.

Jak masz czas i ochotę to dużo info znajdziesz na http://www.owczarek.pl i na pewno znajdziesz tam szkołę polecaną w okolicach Wrocławia.

Fajnie się ich czyta bo to pasjonaci, chociaż chyba mają za duże ambicje :wink: :lol: .

Przy szkole zwróć uwagę, czy szkolenie odbywa się grupowo(tzn wszyscy na raz np. chodzą w kółko) czy indywidualne.

U nas każdy wchodzi po kolei na tyle ile wytrzyma pies i uwierz mi, że psy które biegają cały dzień na podwórku na placu są dętka po 10 minutach :wink:

Taki sposób szkolenia ma tą zaletę, że jesteś na bieżąco korygowany przez trenera i nie wpajasz złych nawyków.

My się szkolimy w Egidzie http://szkolenie-psow.pl/ i sobie chwalimy.

Szkolenie odbywa się na piłeczkę, czyli przez całe szkolenie pies jest szkolony poprzez zabawę i mi to odpowiada.

Widziałem psy szkolone na tzw łapówkę i piłeczkę i te drugie z dużo większą pasją robią so przewodnik każe.

Dobra, dość wymądrzania, chociaż o psach to ja mogę długo. :wink:

Pozdrawiam i podrap za uszkiem małego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[wpis przeniesiony z dziennika budowy]

 

Fajny domek!!! Szkoda, że bliżej Poznania nie budujecie, też chętnie byśmy obejrzeli na żywo. Nie widziałam kominka, czy już coś działacie w tym temacie - jak się podłączacie do komina, czy dużo będzie Wam wystawać kominek w pokoju- czy fachowiec od kominka wbije się Wam w komin? Pozdrawiam

http://forum.muratordom.pl/uzytkownik73406.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

 

jak idzie ocieplanie??

pogoda dopisuje, jednak znowu liczyłem że szybciej to pójdzie ;)

 

 

mam pytanko spoinowania, na połączeniach skos - ściana stosowałeś połączenia ślizgowe?

a jak łączyłeś skoś - sufit?

 

Dopiero od piątku mam rusztowania :-? W dodatku część jest tak starych i poprzerabianych przez kogoś, że złożenie ich wymaga dużo siły i chwilami cudu... ale w końcu do przodu, jak nie będzie padać to chyba i tak przyda się urlop. Powiem jedno, samemu paskudnie robi się elewacje... Złożyć ruszt, zejść, rozrobić klej, nałożyć na parę plastrów, wrzucić je na rusztowanie, wdrapać się, przykleić, zejść i tak w kółko :roll:

 

a regipsy - na styku skos ściana poszła fizelina plus uniflot, przy suficie akryl. Przy krawędziach były profile, to nie powinno za bardzo pracować. Tylko uważaj przy malowaniu i dociskaniu wałka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samemu z ociepleniem to masakra!!

 

u mnie do 15 robi teść, później ja dochodzę, tak do 19, jedynie co sobota. a urlop dopiero mogę wziąć za trzy tygodnie.

 

na krawędzie to rozumiem dąłeś profil taśma z wkładką alu??

 

Na zewnętrzne krawędzie zwykły narożnik, przy oknach taśmę, przy ścianach bez niczego (poza fizelina+uniflot)

 

stan aktualny:

http://img186.imageshack.us/img186/9696/m239.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TMK - kurcze, toż to masz już prawie cały dom ocieplony :)

Zdolniacha jesteś jak nic :) :) :)

 

o taaaak, tylko czym wyżej tym bardziej 4 litery mi się trzęsą :) W takich chwilach bardzo żałuję że zrezygnowaliśmy z parterówki - z drabiny obleciałbym całość :roll: Przy okazji, producenckie wyliczenia co do zużycia kleju można sobie w szufladę wsadzić... Jakbym nie robił, to jeden worek idzie na 2 paczki czyli 25kg na 4m2. Kleję chyba standardowo -wianek z kleju naokoło plastra styro plus 6 placków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko 20 szt. ramek rusztowania.....ciągle trzeba przestawiać ...masakra :evil:

 

Klej mi się kończy, styro także coś popieprzyłem z liczeniem ale bez problemu dowiozą.

 

ja także rozważałem plan L4 ale nic z tego......mieszkam 100m od roboty, zaraz by zobaczyli ze wymykam się gdzieś ;) a po co mi durne komentarze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieee nooo - jesteś Tomku naszą bratnią duszą - taka Zosia Samosia :lol:

 

My skończyliśmy własnoręcznie murowanko ścianek działowych - ufffff...

 

Teraz pozwalamy bezkarnie elektrykom rozpruwać to nasze dzieło sztuki :roll:

 

A ja takie pytanko mam do Ciebie... Nie zdecydowałeś się ostatecznie na osprzęt Ospela (Impresję) ze względów estetycznych czy jakościowych??

Nas ciągnie do Impresji kompletność systemu (zwłaszcza te podwójne gniazda Sat i potrójne Euro). Wygląd jest ok jak dla nas, ale może wiesz coś, czego my nie wiemy o tej serii?? :wink:

 

A ile płaciłeś za rozłożenie podłogówki??

 

Pozdrawiam cieplutko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...