Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Fotodziennik Południowej - komentarze


TMK

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Cześć :)

Przy okazji, dzisiaj zrobiłem na obiad wątróbkę w panierce (rewelacja!) plus ziemniaczki zapiekane z ziołami i sałatą

 

To że w ogóle ugotowałes + 1000 punktów, to że ziemniaczki + 100 no i sałata +100 ale za wątróbkę to Cię Sylwia powinna osobno wynagrodzić.

Normalnie dwa razy czytałam i się zastanawiałam czy dobrze widzę słowo zrobiłem

 

Pieski pięękne ! Szczególnie ten gościu z pyskiem na krzesle no i "Długowłosy".

 

Mimo Twojej odpowiedzi o wełnie po tynkach i wylewkach mój T. stwierdził, ż e dach ma wentylację, że wata od wilgoci jest izolowana folią i że nie mamy czasu czekać :-? No zobaczymy :roll:

 

A co do paneli to masz je klejone do podłoża ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

Przy okazji, dzisiaj zrobiłem na obiad wątróbkę w panierce (rewelacja!) plus ziemniaczki zapiekane z ziołami i sałatą

 

To że w ogóle ugotowałes + 1000 punktów, to że ziemniaczki + 100 no i sałata +100 ale za wątróbkę to Cię Sylwia powinna osobno wynagrodzić.

Normalnie dwa razy czytałam i się zastanawiałam czy dobrze widzę słowo zrobiłem

 

Pieski pięękne ! Szczególnie ten gościu z pyskiem na krzesle no i "Długowłosy".

 

Mimo Twojej odpowiedzi o wełnie po tynkach i wylewkach mój T. stwierdził, ż e dach ma wentylację, że wata od wilgoci jest izolowana folią i że nie mamy czasu czekać :-? No zobaczymy :roll:

 

A co do paneli to masz je klejone do podłoża ?

 

Ryska, rzadko gotuję, ale jak już to ma być smaczne ;) Wczorajszy obiad na tyle smakował, że dziś dzieci i żonka zażyczyły sobie takie same ziemniaczki plus dla odmiany jajo.

 

Pieski oczywiście są iwa_bercik i rzeczywiście super :)

 

dowód: fotka paskudna, robiłem z lampą i stąd tak się świeci - to nie od tłuszczu :) :D

 

http://img242.imageshack.us/img242/1152/mailgooglecom8490274849.jpg

 

ps. co do wełny - taka jest teoria, w praktyce nie jeden robi wszystko na raz :) Będzie dobrze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku na dodatek jeszcze gotujesz :o

U mnie folia kubełkowa urosła prawie do rangi być albo nie być KB upiera się żeby ją dać kubełkami na zewnątrz pozadź coś jak masz?

 

Kasia, kubełki do ściany! Woda ma ściekać jak już się trafi, a ściana ma oddychać :)

 

http://forum.muratordom.pl/folia-kubelkowa-ktora-strona,t137798.htm

 

Gotuje, a co ;) :lol: :lol: :lol: a teraz bawię się w konfigurację telewizora, kurczę nie sądziłem że w nowych pudłach jest tyle opcji ;) :D dla przykładu testowany profil:

Podświetlenie 30

Kontrast 90

Jasność 63

Ostrość 46

Kolor 45

Odcień 0

 

Kontrast CZERWONY -7

Kontrast ZIELONY -3

Kontrast NIEBIESKI 7

 

Jasność CZERWONY 4

Jasność ZIELONY -2

Jasność NIEBIESKI 3

 

CZERWONY kolor 0

CZERWONY odcień -6

 

ZIELONY kolor 0

ZIELONY odcień -7

 

NIEBIESKI kolor 0

NIEBIESKI odcień 0

 

ŻÓŁTY kolor 0

ŻÓŁTY odcień 3

 

TURKUSOWY kolor 0

TURKUSOWY odcień 0

 

PURPUROWY kolor 0

PURPUROWY odcień 3

 

temp kolorów -ciepła

czysty kontrast -wysoki

czysty kolor -wysoki

redukcja szumu - -średnia

gamma -wysoka

poziom czerni -niska

tryb filmowy -Wł

 

Brnę dalej - już jest znacznie lepiej niż na fabrycznych presetach :D O 23:00 zaczyna się Hellboy, to obraz musi być na tip-top ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TMK - Kasia, kubełki do ściany! Woda ma ściekać jak już się trafi, a ściana ma oddychać

 

TMK - kurcze, muszę zapytać jutro Bogdana, czemu u nas jest inaczej. Jest jeszcze szansa na zmianę, bo będą jutro, albo po jutrze zakopywać w koło :o :o :o

 

 

=======================================

 

Odszukałam zdjęcie i mamy jednak dobrze położoną folię, czyli kubełkami do ściny :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w sprawie foli,nam położyli kubełkami na zewnątrz,wykonawca po zwróceniu uwagi stwierdził,że to obojętne jak jest polożona,bo niewiele pomoże u nas gdy mamy wysoki poziom wód gruntowych :o . Jednak to cały czas nie dawało mi spokoju i w sierpniu odkopaliśmy wszystko położyliśmy papę na ścianę fundamentową,wcześniej 2x smarując ją i na to folia kubełkowa poprawnie położona kubełkami do muru.

Kaśka 73 nie daj sobie dmuchać w kaszę,bo będziesz miała podwójny koszt i podwójną robotę,gdy nie położą tego od razu tak jak trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

http://img123.imageshack.us/img123/9668/m147.jpg

czy to żółte co tak bosko sobie dynda to folia paroprzepuszczalna, czy co :-?

jesteśmy na etapie ocieplania poddasza i tyle ile tęgich głów tyle różnych zdań, ja mowię że trzeba dać watę, watę i folię wszędzie, M mówi że trzeba dac wate, wate, tata mowi że trzeba dac wate, folie ale tylko w łazience :roll:

o co tu chodzi, widziałam instrukcje kładzenia waty , ale na żadnej nie było pokazane że trzeba dać folię, to jak to u Was jest 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...