Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Fotodziennik Południowej - komentarze


TMK

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Aniu zapraszam do zaglądania :) Ja od dawna śledzę Wasz dziennik, a odwiedziny u Was przekonały nas do wybrania projektu. Może to nie iskierka, ale zmiany które chcieliśmy wprowadzić i tak zrobiły by z niej południową :)

 

Ekipę dzisiaj pożegnałem, skończyli pracę i mam 3-4 dni na sprzątanie terenu. Maksymalnie w poniedziałek startują górale z dachem, oj znów się zacznie... Po 2 tygodniach "urlopu" po raz pierwszy zamiast chcieć wracać do pracy, to przydałoby się o wszystkim zapomnieć i gdzieś wyjechać na 3 tygodnie - a nie było jednego dnia spokojnego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku,

Ile płaciłeś za materiał na więźbę dachową? Mi wyceniono na 5700 zł.-impregnowana ciśnieniowo? Czy to dużo?

 

Zaraz dorwie Cię "ponury" administrator ;)

 

Ja płacę 710zł/m3 także za impregnowane ciśnieniowo (teoretycznie będzie tego ok. 6,5m3), łaty i kontrłaty również mam tak zabezpieczone. Więźbę poprzez hurtownię ściągam z Niemiec... jest bardzo dobrej jakości i do tej pory cieśle byli zadowoleni z materiału. Więcej opiszę w poniedziałek jak górale u nas zaczną pracę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie prezentuje się Twój Domek :), bardzo sprawnie idzie budowa i tylko tak trzymać.

 

Co do bałaganiarstwa na budowie to ...chyba normalne, gdzie wejdzie się to można spotkać jakieś odpadki, śmieci....zawsze przyjdzie czas na posprzątanie tego ;)

 

Budowa teraz znów przyspieszy i po położeniu dachu domek powinien prezentować się jeszcze ładniej :) Dachówka już czeka i wygląda pięknie - w paletach.... ;)

Przed chwilą odjechał z pomiarów właściciel firmy od okien Oknoplastu. 40 minut mierzył, ponad 2 godziny rozmawialiśmy :) Koniec końców udeptałem upust 41% od cennika wyjściowego :D

 

a ze sprzątaniem, to lekki horror ;) Na koniec ekipa posprzątała z grubsza, jednak po dokładnym naszym sprzątaniu, jest tyle worków ze śmieciam,i że chyba trzeba będzie za jakiś czas zamówić kontener.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieja wogole mniejsze i wieksze? Czy zalezy to od mocy i powierzchni do ogrzania?

 

Wymiary są zbliżone, ale przy podobnej mocy różnica między producentami jest moim zdaniem znaczna, nawet do kilkunastu centymetrów. Mi zależy także na małych wymiarach (między ścianą i kominem jest chyba 140cm szerokości). Do tego kolejna zabawa z producentami... cześć umożliwia odkręcenie zasobnika , aby dobrać się do podajnika, a część wymaga nawet 1m pustej przestrzeni dla serwisantów. Czyli musisz wszystko sprawdzać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku! Napisz proszę ile w sumie na ten stan ,który masz obecnie zużyłeś betonu? Czy ilości z zestawienia dołączonego do projektu sprawdzają się? Ja nie robię betonowych schodów wewnętrznych ,ale większy taras.

Podobne pytanie co do stali. Jeślibyś dysponował ilościami poszczególnych rodzajów stali zużytych do stanu surowego- najlepiej w m. to byłabym wdzięczna. Proszę o szybką odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beton na życzenie - dużo i drogo ;)

chudziak 5,5m3 B10

ławy 17m3 B20

płyta zera 15m3 B15

strop, schody, słupy (po min. 1m3 na słup!), tarasy - razem 18m3 B20

Wymiary domu, tarasów, słupów wg projektu.

 

Stal sprawdzę wieczorem, zostało mi trochę fi 6mm gładkiej i 90% fi 16mm żebrowanej. Sprawdzę z fakturą i podam szacunkowe ilości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Mam jeszcze pytanie odnośnie porothermu-jeśli z niego budowałeś ( chodzi mi o wymiar 24x24x37 -chyba dokładnie to jest 36,8) tzn ile sztuk poszło na stan surowy? Czy używałeś cegły czerwonej, jeśli tak to ile zużyłeś? Ile zużyłeś bloczków betonowych ( o jakich wymiarach?). No i pytanie o stal nadal aktualne.

A! Jescze pytanie o ścianki działowe- jeśli robiłeś z suporexu to ile sztuk poszło?Dzięki serdeczne z góry za info.

Pozdrawiam. Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stal: 6mm i 12mm kupowałem po 1200mb, 6mm zostało z 30 prętów, 12mm zeszła cała - 16mm miałem 300mb i większość została - mogę odsprzedać ;)

 

Budowałem z niemieckiego unipora 37,2x24x23,8cm i nie wiem ile poszło na zero. Hurtownia niestety trochę sobie odpuściła i dowoziła towar na ileś tam rat. Teraz raczej nie podam ilości, ale od tego jest kierbud aby policzyć zapotrzebowanie... Cegły pełnej zużyłem jedną paletę i z 35 bloczków Ytonga, działówki także mam z unipora 11,5cm.

 

Bez względu na wszystko, znajdź hurtownię w której możesz później zrobić zwrot pełnowartościowego towaru - ja odzyskałem z 4tys. ze zwrotów (łącznie z kaucjami za palety). Łatwiej nawet kupić na spokojnie z górką i po wszystkim oddać nadmiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...