Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Fotodziennik Południowej - komentarze


TMK

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A ile kosztowała Cię terriva?

 

Dokładnie nie podam, to była największa porażka naszej ulubionej hurtowni. Zamówiłem strop z betardu i zapłaciłem za niego, a przywieźli z Termatu. Gary były tak postrzępione, że trzeba byłoby większość szlifować i z oporami, ale zażądałem wymiany na zgodny z zamówieniem. Tamtych nie zabrali, nowy przywieźli, ekipa wybierała sobie co im pasuje itd... cyrk :) Po zakończeniu hurtownia zabrała to co zostało i jakoś się tam rozliczyliśmy. Dodatkowo my inaczej niż w projekcie rozwiązaliśmy zatkanie dziury nad schodami, w projekcie w całości jest wylewana płyta, a na części daliśmy także terive. Koniec końców koszt około 4500-4700zł za strop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepięknie wygląda ten dach. Gratulacje!

Czy to dachówka Kasztan ze Środy ( jestem w trakcie negocjacji właśnie tej dachówki)? Proszę napisz Tomku ile wyniósł Cię koszt pokrycia dachowego. Jakie masz okna ( chyba wcześniej pisałeś ,że Roto- jeśli tak to jaki rodzaj? uchylno-obrotow?) i ile za nie płaciłeś?

Jaki przewidujesz dalszy etap prac? Czy będziesz kontynuował prace przez zimę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dachówka rzeczywiście ta sama - średzka falista Fleming kasztan. Cenowo ok. 12tys. dachówka, z 3tys. dodatki wraz z wyłazem. Do kosztu rynny jakie sobie dobierzesz i okna.

 

okna

http://www.oknadachowe.com/index.php?p2080,roto-okno-735-k-74x140

Mocniejsze od standardowych z serii 435, wykonane z PVC i w "gratisie" roletki do każdej sztuki okna.

 

Co do pracy, to będzie wypadkową własnych sił, pogody, funduszy, materiałów i ekip ;) Generalnie nie będzie przestoju, przynajmniej takie są plany. Za chwilę będą okna i drzwi, w między czasie hydraulik i elektryk, później wylewki i dalej już moja praca przy ścianach.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okna

http://www.oknadachowe.com/index.php?p2080,roto-okno-735-k-74x140

Mocniejsze od standardowych z serii 435, wykonane z PVC i w "gratisie" roletki do każdej sztuki okna.

my też zamawiamy te okna, tylko wymiar 74x118, rolety prawie w gratisie bo za 1 zł ;)

ten gratis podobno jest tylko do końca miesiąca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak twierdzą, jednak jak znam tego typu promocje, to za chwilę zrobią powtórkę... Prawdopodobnie roto przede wszystkim pozbywa się stoku 735 i przy okazji nadmiaru żółtych roletek - nie wiem czy poinformowali Cię, że gratisowe są tylko w jednym kolorze tj. nie ma wyboru?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej czym masz obłozony komin?

Południowa sliczna :)

Gratuluje

 

:)

 

Po przejrzeniu połowy internetu i rozmowach z ekipami zdecydowaliśmy się na otynkowanie komina. Klinkier drogi i bardzo ciężki, płytki zawsze prędzej czy później odpadają i koniec końców wylądowało u nas wiadro tynku strukturalnego Bolixa, o ile pamiętam odcień A19.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... - nie wiem czy poinformowali Cię, że gratisowe są tylko w jednym kolorze tj. nie ma wyboru?

a tego to nie wiedziałem, jutro jadę potwierdzić zamówienie :)

 

cytat z mojej korespondencji z hurtownią

W ramach promocji do okien dodawane sa rolety w jednym kolorze, a mianowicie kremowym, który w katalogu ma oznaczenie B-225

 

jak dla mnie to nie jest kremowy, tylko wpadający w żółty...

 

tu masz wzornik, 16 strona

http://www.roto.pl/pliki/roto-pl-1-25.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej czym masz obłozony komin?

Południowa sliczna :)

Gratuluje

 

:)

 

Po przejrzeniu połowy internetu i rozmowach z ekipami zdecydowaliśmy się na otynkowanie komina. Klinkier drogi i bardzo ciężki, płytki zawsze prędzej czy później odpadają i koniec końców wylądowało u nas wiadro tynku strukturalnego Bolixa, o ile pamiętam odcień A19.

 

fajnie wygląda twój komin u nas też nie bedzie kinkieru..drogo

A pamietasz warstwami jak był robiony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rośnie, rośnie i w końcu urósł ;) Teraz jest etap sprzątania i szykowania terenu do montażu szamba. W tym tygodniu przyjeżdża z Radomia i za jednym zamachem chcę wrzucić zbiornik, ułożyć bednarkę pod szambem, przekopać sie do skrzynki z prądem i ułożyć kabel i na koniec rozrównać cały teren. Jak wszystko uda się dopiąć to będzie cud... :)

 

Właśnie skończyłem tynkować kawałek garażu pod montaż bramy garażowej i za 2 godz trzeba się ruszyć jeszcze raz i zatrzeć tynk :x :) Sam jestem ciekaw co z tego wyjdzie, przez 2 tygodnie żaden szanowny murarz nie chciał ruszyć 4 liter na 2 godziny pracy i jak zwykle pozostała metoda DIY :)

 

a bankowców goń, do skutku :) Jeszcze trochę i zaczniecie - przy dobrej pogodzie stan zero spokojnie jeszcze można w tym roku ruszyć, a może i dużo więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałam o to na forum ogólnym, ale jakoś nikt nie odpowiedział... Czy będziecie ogrzewać garaż?? a jeśli nie to czy jakoś specjalnie izolujecie strop nad sypialnią, żeby nie było zimno??

 

Plan jest taki aby wrzucić nieduży grzejniczek, do kotłowni chyba także - choćby miał być zakręcony przez większość czasu. Oszczędność 100zł jakoś do mnie nie przemawia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...