Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Fotodziennik Południowej - komentarze


TMK

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

Wpadłam do Was po raz pierwszy skuszona informacjami o obrazach Sylwii, a tu takie smutne wiadomości.

 

Jednak skoro mamy nie podtrzymywać tego tematu, to ja jednak napiszą o obrazach: Gratuluję Artystce :) To świetnie, że masz potrzebę twórczej ekspresji, takie pomysły i umiesz wygospodarować czas na ich realizację. Ja w swoim życiu popełniłam jeden obraz olejny i zajęło mi to chyba z tydzień, więc tym niżej chylę czoła :)

 

serdeczne pozdrowienia!

Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Je To świetnie, że masz potrzebę twórczej ekspresji, takie pomysły i umiesz wygospodarować czas na ich realizację. Ja w swoim życiu popełniłam jeden obraz olejny i zajęło mi to chyba z tydzień, więc tym niżej chylę czoła :)

Monika

 

Malowanie to dla mnie przyjemność- jak byłam nastolatką to "ozdabiałam" ściany w swoim pokoju, trochę bazgrałam w zeszytach ołówkiem i bawiłam się akwarelą.

Ostatnio jak patrzyłam na te nasze puste ściany znów odżyły dawne pasje. Jak pooglądałam sobie obrazy w galeriach to kieszeń aż zapiszczała:(.

Zaczęłam od pasteli- były w domu pod ręką, ale nie spełniły moich oczekiwań. Na olej to dla mnie za wcześnie- nie mam tyle zdolności i wyrobionej ręki, więc ukłon w Twoją stronę:).

 

Akryl to jest to co mnie kręci:cool:- jak tylko spłynie nowa wypłata to zaopatruję się w płótna, parę brakujących akcesoriów i będę dalej się wyżywać :).

 

 

 

 

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i dziękuję za miłe komentarze, Sylwia

Edytowane przez TMK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwia, nie chcę tu uprawiać nachalnej reklamy, ale gdybyś miała jakiś wymarzony obraz, to nie trzeba za niego przepłacać w galerii (które naliczają sobie 50% marżę). Mój własny małżonek maluje na zamówienie portrety, pejzaże i co tam kto sobie zażyczy, myślę że po całkiem niewygórowanych cenach :) A gdybyś się jednak zdecydowała sama sięgnąć po oleje, to w każdej chwili służymy radą i podpowiedzią :)

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Powinniście jakąś prywatę otworzyć z rękodziełem. Chętnych na takie piękne dzieła byłoby mnóstwo.

 

Mowa ;) Żonka zawsze była od kolorów i wystroju, gust na szczęście mamy podobny i sporów nie ma.

 

Rękodzieła na razie na nasze potrzeby, trzeba domek skończyć. Gdyba tak dało się zrobić podbitkę i elewacje... W ramach ciekawostki, kombinuje nad zrobieniem lamp na piętro. Oglądaliśmy fajne po ok 300zł szt, przeliczyłem materiał i było ok 40-50zł... Niby mamy "kryzys", a większość zamiast przy normalnych cenach sprzedać więcej, to winduje marże na pojedynczej sztuce :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej "lepsze" ;)

 

Coś w tym stylu chodzi mi po głowie

http://www.topstylowe.pl/?p=1554&o=moa_50_plafon_cleoni_lampy_nowoczesne

Tylko muszę najpierw zrobić jakąś prowizore i zobaczyć czy nie będzie oświetlało zbyt punktowo, tzn czy nie będzie za ciemno. Wsadziłbym tam dwie oprawki e27 i w to dwie porządne świetlówki gdzieś po 20W i temperaturze 4500-5000K. Zabawa z frezarką podoba mi się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No całkiem serio do tego podchodzisz. Widząc jaka to lampa to napewno dasz radę z odtworzeniem wzorca :)

A w środku szkło czy plexi ?

 

Ja niestety gustuję w tego typu lampach http://www.topstylowe.pl/?p=3847&o=wzmb-209-1_jbt_lampy_klasyczne i będzie nam cieżko to skopiować :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie nam cieżko to skopiować :(

 

Tu się mylisz :) Pochodź po giełdach staroci i targowiskach i z odrobiną szczęścia kupisz za grosze, pozostanie odmalowanie i pewnie wymiana kabelków.

 

Ta "nasza" pasowałaby nam na górnym korytarzu. Tamten kąt ma zostać utrzymany w afrykańskich klimatach, a mam już trochę oryginalnych rękodzielniczych piękności z hebanu. Jutro zajrzę do szklarza czy ma szkło mleczne i zobaczymy co z tego będzie, koszt podróby powinien być bardzo przyzwoity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lustro jak zawsze na Kromera 8/10, zaraz przed mostem warszawskim w podwórzu. Zrobione w 24 godziny i pod każdym względem ok.

 

ps. przenoszę z dziennika tutaj :D

A możesz podać cenę i wymiar i czy frezowane i czy kryształowe ?

Własnie mąż zostawia miejsce na lustro i zatanawiamy się nad kosztem. Potrzebujemy 0,66 m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mój szklarz był trochę tańszy od Twojego, więc zamówiłam lustra u niego i zapłaciłam za dwa 220 zł ( pierwsze 80x90, drugie 80x80).

Już wiszą :)

 

Co do lamp, to też mi się podobają takie jak TMK, tylko czemu one takie drogie, złoto tam wkładają czy co??? :)

Edytowane przez Megana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny sprawdzałem na trasie mojego codziennego przejazdu, ten był ok.

 

Z innej beczki, zapuściłem kolejne winko - białe półwytrawne. Szukałem do zlania butli 10l i "dynamiczny" Wrocław jak zwykle :confused: - w necie (firmy nawet z Warszawy) baniaki po 30-35zł, tutaj nie taniej niż 49zł. Widział ktoś z Was tanie dziesiątki? Markety obadałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...