Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze : Chatka Puchatka, nasze budowanie na odleglosc


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pal licho wszystko, wazne ze jestes znowu z nami, bo musdze powierzec Ci w sekrecie, ze na forum dalo sie zauwazyc lekkie poddenerwowanie TWOJA NIEOBECNOSCIA. PIEKKKKKNIE WSZYSTKOOOO WYGLADAAA.

Pozdrawiam

 

dziobaczku mam do ciebie male pytanko odnosnie naszych drzwi :D

nie wiem czy pisalam ale sa one zrobione z debu i jak widac pomalowane na bialo. Zlozylam na nie reklamacje u stolarza gdyz okazlo sie ze sa bardzo niestarannie wykonczone :evil: stolarz przyjechal, odbyla sie nie mila rozmowa w ktorej mi zazucil ze sie tak bardzo zaangazowalam w te drzwi ze go ponaglalam i dlatego one sa zle zrobione :o :evil:

w kazdym razie wymontowali drzwi i opaske aby ponownie je pomalowac, na drugi dzien wstawili wszystko ale spod tej farby wciaz wychodza takie male brazowe plamki, nawet nie wiem jak to opisac, po prostu takie rozlewajace sie kropeczki. Jak myslisz dziobaczku, czy to dab wydaje jakies soki, czy moze drewno bylo mokre, czy tez klej przebija przez farbe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałam... Powytrzeszczałam oczy... brak mi słów...

To wszystko zrobiliście przez miesiąc? :o

Nie mogę się teraz wypowiedzieć, muszę troszkę ochłonąć... i podjechać po muratora :roll: Jeszcze nie raz Wasz domek się w nim znajdzie :wink:

Bożesz, ile ja mam teraz do Ciebie pytań.... i żali do wyspowiadania :oops:

Wrócę później :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angi ,kupę roboty odwaliliście ! jest już pięknie ,a będzie jeszcze piękniej :o :o :o Podłoga przecudna i w ogóle bardzo dużo zdziałaliście Mam pytanie o ten kolor na ścianie ,czy to jest właśnie to dryfujące drewno? wyobraź sobie ,ze na tej mojej wiosze nie słyszeli o takim kolorze !!! Gdzie go dostałaś ? I czy to jest na pewno BondeX? zmartwiłaś mnie natomiast drzwiami .Co za H...j ten stolarz :evil: :evil: Może te paprochy to jakiś brud/albo drewno nie było dostatecznie wysuszone,o cholera ,nic tylko takiego gołymi ręcamy udusić :evil: :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja przyszłam pogratulować wywiadu z muratorem (oczywiście nabyłem ku pamięci egz.) :wink: Pięknie wyglądasz na tych zdjęciach, na prawdę nieźle :o A Googulek rośnie jak na drożdżach :lol: W sumie prawie rówieśnik z moją Malenią :lol: O podłogę będę jeszcze dopytywać bo nieziemsko wygląda :o te wszystkie frezy... będziesz musiała mnie uświadowomić, co jak i za ile to wyszło??? Pięknie!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angi ,kupę roboty odwaliliście ! jest już pięknie ,a będzie jeszcze piękniej :o :o :o Podłoga przecudna i w ogóle bardzo dużo zdziałaliście Mam pytanie o ten kolor na ścianie ,czy to jest właśnie to dryfujące drewno? wyobraź sobie ,ze na tej mojej wiosze nie słyszeli o takim kolorze !!! Gdzie go dostałaś ? I czy to jest na pewno BondeX? zmartwiłaś mnie natomiast drzwiami .Co za H...j ten stolarz :evil: :evil: Może te paprochy to jakiś brud/albo drewno nie było dostatecznie wysuszone,o cholera ,nic tylko takiego gołymi ręcamy udusić :evil: :evil:

 

to prawda bartek ryl jak dzik na budowie a ja przynajmiej probowalam go nie wkurzac i bylam bardzo grzeczna przez cale wakacje :D

 

a ten kolor to bondex bez zadnego watpienia - bondex dyroton 6 :wink: w naszej hurtowni mieli game kolorow gotowych, probnik z nuemrkami kolorow i probnik z 4 kolekcjami i w kazdej kolekcji bylo kilka kolorow. Ja wybralama dryfujace drewno z gamy kolorow WIEJSKICH !!!! az nie wierzylam, normalnie przeznaczenie :wink:

 

A o deseczkach napisze jutro bo sie zaczyna moj serial ''Gotowe na wszysko'' :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziobaczku mam do ciebie male pytanko odnosnie naszych drzwi

nie wiem czy pisalam ale sa one zrobione z debu i jak widac pomalowane na bialo. Zlozylam na nie reklamacje u stolarza gdyz okazlo sie ze sa bardzo niestarannie wykonczone stolarz przyjechal, odbyla sie nie mila rozmowa w ktorej mi zazucil ze sie tak bardzo zaangazowalam w te drzwi ze go ponaglalam i dlatego one sa zle zrobione

w kazdym razie wymontowali drzwi i opaske aby ponownie je pomalowac, na drugi dzien wstawili wszystko ale spod tej farby wciaz wychodza takie male brazowe plamki, nawet nie wiem jak to opisac, po prostu takie rozlewajace sie kropeczki. Jak myslisz dziobaczku, czy to dab wydaje jakies soki, czy moze drewno bylo mokre, czy tez klej przebija przez farbe?

 

Witaj!!!!!

Trudno powiedziec, drewno, a tym bardziej dąb raczej nie powinno wydzielac soków, chyba ze jeszcze miesiac temu rosło w lesie, ale watpliwe. Prawdopodobnie moze to byc klej który przebija przez farbe, ale to by oznaczało, ze masz zle przygotowane drzwi pod malowanie. Ja zawsze wszystko szlifuje pamierem sciernym grubosci 120, nastepnie maluje podkładem olejnym, ponownie szlifuje papierem 150 i minimalnie dwa razy maluję kolorem, ponownie szlifowanie i kladę lakier. Nigdy nic nie ma prawa przebijac.

Istnieje rownież, trzecia opcja, mianowicie gdy drzwi były przemalowywane zrobiono to w pospiechu i niedokładnie usunieto poprzedni lakier i go pomalowano. Lakier jako ostateczna warstwa nie dopuszcza wilgoci i nie pozwala farbie wsiaknac w drewno w miejscu gdzie nie zostal usuniety i to powoduje babelki, wulkaniki i przedarwienia. Jesli tak bylo zrobione jak mówie to nalezy oczekiwac, ze drzwi dostaną łuszczycy. Nie martw sie to napewno nic powaznego.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Angi i gratuluję debiutu medialnego , Gazetę zdobyłam dopiero dzisiaj i szukałam tylko artykułu Z Tobą w roli głównej .Nic mnie więcej nie interesowało.Mój brat stwierdził ,że jesteś bardzo podobna do jego bardzo bliskiej znajomej.,ale nazwisko się nie zgadzało. :wink: Ciekawa jestem ,jak tam Twoje drzwi zewnętrzne ,?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej beatko :D

fajnie ze znalazlas chwilke zeby poczytac moje wypociny :roll:

 

a ty dziobaczku nawet w USA znalazles muratora ? :wink:

 

a drzwi nie widze, wiec nie wiem jak sie ''starzeja'', ale mysle ze w grudniu, czeka nas nowa reklamacja :evil: teraz tak sobie mysle ze moze zamowie ''plastikowe'', bo tak mi radzil skubany stolarz ktory wciaz nie potrafi zrozumiec ze spierniczyl robote :evil:

 

beatko, tak sobie czytalam twoj dziennik i komentarze, mozesz mi napisac ile cie kosztowal ten uzdatniacz wody ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie !

my mamy zalozony jakis guw...niany filtr do wody za 80 zl, krany jeszcze nie uzywane a filtr juz caly rudy :evil: u nas woda jest tak syfiasta ze sie zastanawiam czy nie wlac do szklanki i zawiesc wojtowi zeby sie napil :-? rury na wsi pamietaja sredniowiecze, gmina minimalnie je utrzymuje ale jakos nikomu to nie przeszkadza :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...