Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze : Chatka Puchatka, nasze budowanie na odleglosc


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Andżi, a mnie ciekawi gdzie można kupić lustro w tej fikuśnej białej ramie? Widziałam już w kilku dziennikach takie więc pewnie i w Polsce można je dostać... To które wisi nad atrapką kominka???

Jeśli chodzi o nazwę to ja głosuję na pomysł Moni, mnie również Twój dom kojarzy się podobnie, nawet podobnie pachnie... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andżi, a mnie ciekawi gdzie można kupić lustro w tej fikuśnej białej ramie? Widziałam już w kilku dziennikach takie więc pewnie i w Polsce można je dostać... To które wisi nad atrapką kominka???

Jeśli chodzi o nazwę to ja głosuję na pomysł Moni, mnie również Twój dom kojarzy się podobnie, nawet podobnie pachnie... :)

 

ja dardus kupilam uzywane ale mysle ze najszybciej to dostaniesz w sklepach z meblami w stylu kolonialnym np almi decor itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z innej ''beczuni'', w sobote spodziewam sie gosci bo moj synek konczy 5 lat. Nie prosilam na obiad lecz na ciasto. Ale wiadomo ze jak przyjda, wypadalo by cos do jedzenia tez podac. Jezeli macie fajne sprawdzone przepisy, to biore :) nawet jezeli jest to przepis wlasnie na ciasto :) pieke tylko czekoladowe bo boje sie ze inne mi nie wyjdzie, ale raz kozie smierc !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy dzieci w tym samym wieku :) moja Klara w " walentynki " kończy 5 lat i też szykuje się mała imprezka :lol2: Też mały leniuszek jest z niej.... jakimś dziwnym trafem nie umie się sama ubrać, najprościej powiedzieć NIE UMIEM.....brrrry

Jak mi miło , że u mojego męża będzie zamawiane :D

Nadal burza mózgów nad nazwą, ja moją miałam dawno obstawioną ( domu w planach jeszcze nie było ;) a nazwa już była...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaję kilka przepisów :)

 

 

Ciasto, które nie może się nie udać :)

Marchewkowiec

Ja robię z podwójnej porcji podanej poniżej na typowej brytfannie, można również z 1,5 porcji wtedy będzie niższy, albo z 1 na małej:

- 2 szkl. cukru

- 4 jajka

ubić miserem

dodać

- 1 szkl. oleju

nastepnie kolejno dodawać

- 2,5 szkl. marchwi

- 3 szkl. mąki

- 2 łyżeczki cynamonu

- 2 łyżeczki proszku do pieczenia

- 1 łyżeczka sody oczyszczonej

Wszystko wymieszać. Piec ok. 1 godz.w 200'C

 

 

 

Moja ulubiona Pysznotka

 

Ciasto

50 dag mąki

20 dag margaryny

4 żółtka (białka nie wyrzucać - 'idą' na wierzch http://forumogrodnicze.info/images/smiles/icon_wink.gif, tylko trzeba je oddzielić do dwóch pojemników po 2 białka)

2-3 łyżki kwaśnej śmietany

1 łyżeczka sody

1 łyżeczka proszku do pieczenia

16 dag cukru pudru

 

Ciasto zarobić z podanych składników (ciasto ma być wolne) i podzielić na 2 części. Wyłożyć na 2 blachy (w tym jedną 'mazurkową', czyli bez jednego, węższego boku).

 

Oba placki posmarować powidłami. Potrzeba 2 słoiczki powideł (1 słoik na 1 placek).

Ubić pianę z 2 białek, dodając po ubiciu 10dag cukru kryształu. Jeszcze chwilę ubijać. Piana musi być sztywna. Gotową pianę wyłożyć na 1 placek (ten w pełnej brytfannie), rozsmarować delikatnie. Na koniec posypać płatkami migdałów i posiekanymi orzechami włoskimi (ok.15dag na 1 placek).

Piec w dość wysokiej temp. ok.200', aby z piany powstała wysuszona, przyrumieniona skorupka.

 

II placek wykonać tak samo.

 

Na I placek po wystudzeniu nałożyć masę.

 

Masa

1,5 szkl. mleka

1/2 szkl. cukru

cukier waniliowy

2 łyżki mąki

2 łyżki mąki zieminaczanej

 

Wszystkie składniki wymieszać i zagotować.

Ugotowany budyń ucierać z 1 masłem.

Masę wyłożyć na pierwszy placek.

II placek po wyjęciu z piekarnika delikatnie podciąć nożem, żeby nie przywierało do blachy. Po wystudzeniu wyłożyć na masę, lekko docisnąć.

Jeśli ciasto ma być dla gosci, to należy je wcześniej ukryć przed domownikami. U mnie znika zdecydowanie za szybko http://forumogrodnicze.info/images/smiles/icon_lol.gif

 

 

Rafaello

20 dag mleka w proszku

30 dag cukru pudru

1/2 kostki masła

2 ubite białka

1/3 olejku migdałowego

 

Wykonanie

Składniki wymieszać (ja mieszam mikserem, choć nie jest to łatwe, bo masa b.gęsta). Formując kulki, do środka wkładać migdał blanszowany (cały, bez łupinki). Formować kulki wielkości Rafaello (jak najmniejsze, ale żeby schować migdał). Uformowane kulki obtaczać w kokosie.

Zostawić na 2 godziny w lodówce do stężenia.

 

Jeśli mają być potrzebne 'od zaraz', to trzeba dać ciut więcej mleka w proszku - szybciej zastygnie/stwardnieje.

Mam nawet fotkę niedawno robionych Rafaello :)

http://upload.fototube.pl/pics/2010/11/24/org/3a691bf268dd2a812146b78ae46da94b.jpg

 

Kulki rumowe

 

30 dag cukru pudru

1/2 masła

20 dag mleka w proszku

2-3 łyżki kakao

1 ubite na sztywno białko

olejek rumowy

2 kieliszki spirytusu

 

Tym razem do środka daję rodzynkę, a obtaczam kulki w brązowych, podłużnych (krótkie pałeczki dł.3mm) cukierkach dozdobienia tortów. Jeśli nie mamy, to może być kokos.

 

 

Z takich do pochrupania, to polecam niezawodne Rogaliki z piwa

1 kostka margaryny (zamrożoną zetrzeć na tarce)

2 szkl. mąki

1/2 szkl. piwa

 

Ciasto szybko wyrobić i włożyć do lodówki na 1,5 godz. Wałkować, ciąć w kwadraty, nakładać powidła śliwkowe/węgierkowe, zawijać w rożki. Piec w temp. 220'C. Po upieczeniu i wystudzeniu posypać cukrem pudrem.

 

 

 

No i może jeszcze sałatka, która jest u mnie hitem na wszelkich imprezach.

Sałatka z makaronem w kształcie ryżu

makaron w kształcie ryżu

40dag szynki konserwowej

1 ogórek zielony

puszka kukurydzy

1-2 ząbki czosnku

zioła prowansalskie

majonez

jogurt naturalny

 

Ogórek i szynkę kroimy w kostkę, łączymy z ugotowanym (al dente) i wystudzonym makaronem. Do smaku doprawiamy wyciśniętymi ząbkami czosnku i ziołami prowansalskimi. Na koniec dodajmy majonez i 1/2 jogurtu naturalnego.

 

 

 

 

Sałatka z tortellini

1 opakowanie tortellini z miesem (kupuję to suche, jak makaron)

ogórek zielony

pomidor

papryka żółta i czerwona

majonez kielecki

1-2 ząbki czosnku

 

Ugotowane, przelane dobrze zimną wodą tortellini studzę i odcedzam na sitku. Ogórek, pomidor i papryki kroję w kosteczkę. Dodaję tortellini, wyciskam ząbki czosnku, łączę wszystko z majonezem. Sałatka nie wymaga dodatkowego przyprawiania http://forumogrodnicze.info/images/smiles/icon_biggrin.gif

 

 

 

Skorzystasz coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dam Ci przepis na:

SAŁATKA WIOSENNA

 

2 woreczki ryżu ugotować na sypko

2 pęczki rzodkiewki ścieramy na tarle na grubych oczkach

2 pęczki szczypiorku kroimy w małe kawałeczki

1 mała czerwona paptyka kroimy w kwadraciki

ser żółty ścieramy na tarle na małych oczkach ilość jak to woli

3 jajka ugotowane na twardo ścieramy na tarle na małych oczkach

majonez + jogurt naturalny

sól, pieprz

smacznego......

 

P.S

dzieci ją uwielbiają :yes:

 

P.S

czy mogę skorzystać z przepisu na Sałatkę z tortellini ???? dziękuję bardzo...

wstawię przepis do mojej galerii dla zapamiętania..... dzięki.....

Edytowane przez Juszczakówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...