Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOmentarze do domu bukowego andulki i męża


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 670
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

kochana - strasznie mi się spodobał typ męża.... kilka poprawek według Waszego uznania...i będzie ślicznie - zobaczysz...

a te okna... :o super, a wizualizację też są w moim guście...

a, że zapytam czemu dom chcecie drewniany?

 

a i działeczka - jest tam bardzo cicho i bardzo zielono - :lol: :lol: :lol:

 

Jakoś od zawsze mi się marzył drewniany domek, okazało się, że mojemu mężowi także, więc przymierzamy się do realizacji marzeń :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andulka, mi tez najbardziej podoba się typ Twojego męża...

 

Ja zaproponowałabym takie zmiany:

 

http://images29.fotosik.pl/245/f1410cffbd85d24b.gif

 

Przede wszytkim garaż w bryle domu to naprawdę dobry pomył. I nawet przejscie jest przez pomieszczenie gospodarcze (i tego bym Ci zazdrosciła :wink: ), nie potrzebne 2 pokoje, wiec jeden zlikwidowany.

Garaż wyrównany z główną bryłą, wiec budynek łatwiejszy do wykonania i moze nieco tańszy w związku z tym.

Salon przesunięty i jednak ściana z kominkiem przesunięta - myślę, że to nie jest duży problem. I faktycznie w miejsce wc można dać spiżarnie.

 

A tak by to wyglądało z zewnątrz:

 

http://images28.fotosik.pl/245/fe7c383369f4c121.gif

 

http://images31.fotosik.pl/316/9cb568d88bea68fd.gif

 

http://images31.fotosik.pl/316/1fa72ff636a2909f.jpg

 

Co o tym myślisz...?

 

Ciekawe sugestie, to właczenie garazu w bryłę mogłoby obniżyć koszty dachu - bo się robi prosty.

Tylko ze przy takim przesunięciu okno wychodzi w połowie garazu, więc musiałyby zostać dwa małe - jedno w garażu, drugie w pokoju albo ściana zupełnie bez okna.

Ostatnio oglądalismy drewniany domek z bali u znajomych - w trakcie budowy jest (w szpilkach po drabinie się wspinałam :lol: ) i to mi uświadomiło problem z kotłownią. Oni zrobili piwnicę pod połową domu i dużó ich to wyniosło. Nie wiem czy gdybyśmy zostali przy tym projekcie nie dałoby się na kotłownie przeznaczyć pokoju nr 7 po zmniejszeniu i z wejściem od strony garazu. Wtedy w 10 mialabym pralnię i suszarnię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna okolica ...

 

Ze nam się też podoba, to chyba pisałam, może jeszcze dodam, że las widoczny w oddali łaczy się z Roztoczańskim Parkiem Narodowym - cichym i pięknym. :D

 

będę tu zaglądać jak rośnie domek w takim raju :)

 

hmm a wiele osób mi sie dziwi, że ściągnęłam męża na taką prowincję zamiast do niego do Warszawy jechać :o :wink:

ale co ja poradzę, że nie lubię dużych miast, a dłuższy pobyt w stolicy mnie męczy :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem blokowa, więc dla mnie miasto nie straszne, mieszkałam we Wrocławiu 5 lat na studiach (z dużych NY jeszcze całkiem miły do mieszkania :p ). Są plusy miasta i plusy prowincji. Każdy lubi co innego, i bardzo dobrze.

 

Ja teraz też na prowincji, z górkami za oknem , które zimą wyglądają tak (jakoś nie mam zdjęć nowszych i letnich :o )

 

http://img236.imageshack.us/img236/1852/zz1000167qd1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w czasie studiów też w bloku mieszkałam, ale maj i czerwiec był trudny do zniesienia - za duszno w mieszkaniu i nie ma gdzie wyjść, bo wszędzie dużo ludzi. Kiedyś w czasie sesji wyszłam na spacer i znalazłam jakieś mniej uczęszczane ścieżki na skraju osiedla i spotkałam... ekshibicjonistę :o :o i więcej tam nie chodziłam,tylko uciekałam na wieś jak tylko była przerwa w egzaminach :D

To lato to moje drugie w bloku, zresztą zaraz zmykam na wieś :wink:

Ale rozumiem, że ktoś może lubić miasto 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam tym razem u Ciebie :wink:

Przeczytałam uważnie dziennik. Podoba mi się ten http://www.projekty-domow-drewnianych.pl/projekt-domu-Domek%20Ciep%C5%82y-3118-1.html oraz ten, który wybrał Twój mąż, choć osobiście jestem przeciwna usytuowaniu garażu w domu - moim zdaniem psuje bryłę budynku. Oczywiście nie w każdym przypadku - są projekty, wręcz stworzone do takich połączeń, ale w domku tego typu... raczej bym odradzała (w tym wybranym przez męża da się chyba zrobić zmianę by zlikwidować garaż). Same domki w sobie są śliczne i jeśli gustownie wykończycie, to na taaaaaakiej działce będzie rewelacyjnie. Macie tak dużą działkę, że chyba bez problemu postawicie garaż wolnostojący? Jakie są wymiary działki?

Zboże rośnie pięknie :roll: , ale już sobie wyobrażam ogród :roll: :roll: :roll: pełen ziół, kwiatów, no i obowiązkowo jakiś sad (jak u mnie :lol: ), bo miejsca jest duuuuuuuużo. Super działeczka i super miejsce. Zapisuję się do czytelników :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może by tak zabrać ze sobą na urlop jakiś poradnik o projektowaniu ogrodów? :roll:

 

Nad jednym pomysłem już się zastanawiam - co myślicie o obsadzeniu działki - tych boków od sąsiadów brzozami - moja znajoma twierdzi, że ma na działce mnóstwo samosiejek, a ja tak lubię brzozy 8)

 

 

 

Brzozy są piękne, ale lepiej jak najdalej od domu, żeby jesienią nie wybierać liści z rynien. A w ogrodzie ... pięknie, ale to grabienie liści :roll: :roll:

:roll: Ja posadziłam świerki, jodły i sosny, bo właśnie przeraził mnie problem liści. Wystarczy mi grabienie liści z drzew owocowych - to i tak będzie sporo pracy. Choć nie powiem - widoku brzóz pozazdrościłabym Ci na pewno :wink: Ja wsadziłam brzozy na sąsiednich polach, które nas otaczają. Dopóki nikt ich nie kupi (raczej małe szanse na kupno), to będę się napawała ich widokem zza ogrodzenia :)

A poza tym w związku z tym, że ogród masz duży proponowałabym rozpoczęcie zagospodarowywania już teraz, bo to dużo pieniędzy i czasu pochłonie zanim go zakończycie. Ja moje 30 arów obsadzam od 4 lat i nadal końca nie widzę :wink: No a Twoja działka - olbrzymia :roll: wspaniała, naprawdę. Ja też bym chciała jeszcze minimum 10 arów więcej :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może by tak zabrać ze sobą na urlop jakiś poradnik o projektowaniu ogrodów? :roll:

 

Nad jednym pomysłem już się zastanawiam - co myślicie o obsadzeniu działki - tych boków od sąsiadów brzozami - moja znajoma twierdzi, że ma na działce mnóstwo samosiejek, a ja tak lubię brzozy 8)

 

 

 

Brzozy są piękne, ale lepiej jak najdalej od domu, żeby jesienią nie wybierać liści z rynien. A w ogrodzie ... pięknie, ale to grabienie liści :roll: :roll:

:roll: Ja posadziłam świerki, jodły i sosny, bo właśnie przeraził mnie problem liści. Wystarczy mi grabienie liści z drzew owocowych - to i tak będzie sporo pracy. Choć nie powiem - widoku brzóz pozazdrościłabym Ci na pewno :wink: Ja wsadziłam brzozy na sąsiednich polach, które nas otaczają. Dopóki nikt ich nie kupi (raczej małe szanse na kupno), to będę się napawała ich widokem zza ogrodzenia :)

A poza tym w związku z tym, że ogród masz duży proponowałabym rozpoczęcie zagospodarowywania już teraz, bo to dużo pieniędzy i czasu pochłonie zanim go zakończycie. Ja moje 30 arów obsadzam od 4 lat i nadal końca nie widzę :wink: No a Twoja działka - olbrzymia :roll: wspaniała, naprawdę. Ja też bym chciała jeszcze minimum 10 arów więcej :oops:

 

nie pomyślałam o tym grabieniu liści :( trzeba to jeszcze przemyśleć :roll:

kusi mnie, żeby rozpocząć już jakieś działania, ale trochę się boję po ostatnich opowieściach - moja znajoma dwa razy sadziła drzewka owocowe przy domu, który jest w stanie surowym i dwa razy jej te drzewka ktoś ukradł - po prostu wyciągnął z ziemi, chyba zaraz po posadzeniu :o :o :o

nasza działka też trochę na uboczu i zastanawiam się czy komuś się moje drzewka nie spodobają :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...