Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

plytki w lazience


paj

Recommended Posts

Dla mnie zawsze wyglądało to tandetnie. Rogi "wklęsłe" powinny być zasilikowane (fuga się może kruszyć), natomiast płytki na rogach (mam zeszlifowane, żeby ładnie się stykały.

Z tego co widziałam glazurnikom nie chce się w to bawić, ale wygląda to o niebo lepiej.

 

Bezdyskusyjnie racja. A jak wykonczysz miejsce, gdzie plytki sie koncza? Np wneka okna, w ktorej nie moze byc plytek, bo sie okno nie otworzy, wiec plytki koncza sie tam, gdzie konczy sie sciana. Tam az sie prosi o listwe.

 

Takze wklesle krawedzie narazone na dzialanie wody (krawedz wanny, brodzika) dobrze jest wykonczyc listwa uszczelniajaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam płytki we wnęce okiennej i okno otwiera się bez problemu. W innej wnęce nie mam płytek, mam za to płytki dookoła - taka ramka z dekorów-listew. We wnęce zrobiona jest gładź i pomalowane. Nigdzie nie mam listew plastikowych prócz piwnicy (pralnia), gdzie mogę pozwolić sobie na tandetę.

Tam gdzie ię płytki kończą wystarczy równo położyć tynk/gładź, zakrywając brzeg płytek i pomalować. W krawędzi brodzika powinno się dać silikon celem uszczelnienia. Tam, jak napisał(a) Dziuba, fuga mogłaby się kruszyć. Jeśli dasz listwę, to i tak na jej styku wypadałoby czymś uszczelnić, bo plastik jest sztywny i nie przylega idealnie.

Z listwami czy bez to kwestia gustu, a te podobno nie podlegają dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieraz sie zastanawialem nad wykonczeniem krawedzi. Plastikowe listwy nijak mi sie nie podobaja, ale przy moim rozwiazaniu lazienki bede zastanawial sie nad metalowymi...

Tak na prawde, to szkoda ze obecnie rzadko sie robi plytki zakonczeniowe - o pokrytej glazura jednej, czy dwoch krawedziach ("normale", nie dekory). Takie bym najchetniej zastosowal.

Pozdrowienia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...