Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do MILA w okolicach Poznania


Recommended Posts

hej

 

z wielkim zapałem podziwiam twoją budowę, ja równiez buduje projekt mila ale obecie jestem na etapie konczenia prac zwiazanych z fiundamentami tj wykonanie wylewki, jak dobrze pójdzie to w przyszłym tygodniu mury pódą.

 

Jezeli to nie tajemnica ( możesz napisac na priv) to ile kosztowało cię postawienie takiego stanu jaki teraz masz tj do zamieszkania juz na swoim

 

Bede wdzieczna za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 238
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

hej

 

z wielkim zapałem podziwiam twoją budowę, ja równiez buduje projekt mila ale obecie jestem na etapie konczenia prac zwiazanych z fiundamentami tj wykonanie wylewki, jak dobrze pójdzie to w przyszłym tygodniu mury pódą.

 

riv

 

Dziękuję za podziw:)) i zachęcam do założenia własnego dziennika! Pytam się chyba każdego 'Milowicza" - planujesz zrobić strop drewniany jak w projekcie?

 

Info o kosztach na priv.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

bardzo podoba mi się Wasz brodzik, czy możesz napisać jakie to płytki, i czy jego wykonanie wymaga "czegoś" specjalnego, albo dodatkowych prac, ew. czy muszą być spełnione jakieś warunki aby mieć brodzik w płytkach. Sorry za te infantylne pytania ale zupełnie sie nie orientuję w temacie :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

bardzo podoba mi się Wasz brodzik, czy możesz napisać jakie to płytki, i czy jego wykonanie wymaga "czegoś" specjalnego, albo dodatkowych prac, ew. czy muszą być spełnione jakieś warunki aby mieć brodzik w płytkach. Sorry za te infantylne pytania ale zupełnie sie nie orientuję w temacie :oops:

 

Dzięki:) Myśmy też na początku intensywnie edukowali się jak takie rozwiązanie wykonać, a dla naszych wykonawców była to jakaś fanaberia. "Czemu nie wstawią Państwo sobie zwykłego brodzika tak jak wszyscy?" :roll: :roll: :roll: Płytki to Cersanit Frida Brown. Najlepiej o takim brodziku pomyśleć na etapie instalacji gdyż w wylewce musi zostać zalany syfon i należy przypilnować ekipę od tynków aby nie zalali kratki odpływowej. U nas bezmyślnie przykryli odpływ posadzką i musieliśmy później odkuwać :evil:

 

Murek wokół kabiny zrobiony był z betonu komórkowego i obłożony mozaiką. Początkowo miało go nie być ale okazało się, że kabina jest tak śmiesznie nisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymam kciuki za udane 9 dni :D Tempo robi się imponujace :o

 

A kuchnia zapowiada sie wspaniale - prawdziwa rustykalna i do tego jeszcze zielona...

 

pozdr

 

Dzięki, na pewno przyda się. Jest jeszcze mnóstwo rzeczy, które trzeba kupić i założyć :o

 

Kuchnia jest dokładnie taka jak sobie wyobrażaliśmy - czekamy teraz tylko na blaty i zabudowę okapu. Mają być w poniedziałek.

 

http://img6.imageshack.us/img6/4958/img1811dbu.jpg

 

http://img6.imageshack.us/img6/1669/img1810w.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czytam wasz dziennik chyba od pierwszego postu, otwieram forum i szukam Mili. Macie piękny dom i przecudne zwierzaki. Kiedy występowałam o warunki zabudowy dałam im właśnie projekt Mili, ale chyba będę musiała zrezygnować, bo po pierwsze od południa miałabym tylko okno do łazienki (projekt lustrzany) no i dach też mi każą podnieść do 30 stopni. Zawsze wiedziałam, że w moim domu kuchnia ma być z salonem - teraz (przez was) wiem, że tylko oddzielna. Szukam więc ciągle projektu, ale nic mi się innego nie podoba. Bardzo gorąco was pozdrawiam i codziennie czekam na nowe zdjęcia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, Leszek wysłałam priva, ale chyba nie doszedł wię teraz zapytam..szukam pomocy...mój kafelkarz zrobił nas totalnie w jajo z terminem, na tzw bezczelniaka i teraz szukam nowego. Chciałam sie zapytać, czy poleciłabyś swojego i ile bierze za metr, bo tak zawierzyłam temu pierwszemu, że nawet nie pytałam o jego cenę. Miał zrobic kosztorys, ale go nie dostałam i nie mam bladego pojęcie po ile teraz ta usługa chodzi.

pozdro Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czytam wasz dziennik chyba od pierwszego postu, otwieram forum i szukam Mili. Macie piękny dom i przecudne zwierzaki. Kiedy występowałam o warunki zabudowy dałam im właśnie projekt Mili, ale chyba będę musiała zrezygnować, bo po pierwsze od południa miałabym tylko okno do łazienki (projekt lustrzany) no i dach też mi każą podnieść do 30 stopni. Zawsze wiedziałam, że w moim domu kuchnia ma być z salonem - teraz (przez was) wiem, że tylko oddzielna. Szukam więc ciągle projektu, ale nic mi się innego nie podoba. Bardzo gorąco was pozdrawiam i codziennie czekam na nowe zdjęcia.

 

Dzięki bardzo za miły komentarz :D :D :D

 

Co do usytuowania domu, to taras od strony południowej wydaje się być rozwiązaniem typowym ale IMHO niekoniecznie najlepszym. Latem za gorąco, zimą i tak nie ma po co tam siedzieć. U mnie od południa jest też tylko to wąskie okienko w kotłowni (takie samo jak w łazience).

 

Kąt nachylenia 30 stopni nie jest jeszcze zbyt duży jak na parterówkę. Typowa parterówka wygląda ładnie z 20-stopniowym dachem jeśli jest rozłożysta i na dodatek "połamana" Mila z zewnątrz wydaje się znacznie mniejsza niż faktycznie a z płaskim 22st dachem wygląda jeszcze bardziej niepozornie.Życzę udanych wyborów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, Leszek wysłałam priva, ale chyba nie doszedł wię teraz zapytam..szukam pomocy...mój kafelkarz zrobił nas totalnie w jajo z terminem, na tzw bezczelniaka i teraz szukam nowego. Chciałam sie zapytać, czy poleciłabyś swojego i ile bierze za metr, bo tak zawierzyłam temu pierwszemu, że nawet nie pytałam o jego cenę. Miał zrobic kosztorys, ale go nie dostałam i nie mam bladego pojęcie po ile teraz ta usługa chodzi.

pozdro Aga

 

Mogę polecić dwie osoby:

 

1. Błażej Karasiński 888799027 Robił u mnie wcześniej kotłownię i sufity. Brał 50zł/m2 ale doliczał jeszcze za dodatkowe rzeczy. Solidny i terminowy.

 

2. Jarek Jasiński 509415820 - robi teraz u mnie wszystko, układanie płytek to jego ulubione zajęcie. Umawiam się z nim "na gotowo" więc wychodzi w sumie sporo taniej. Baaaardzo zajęty. Będę go polecał mocno gdy skończy u mnie:)

 

Gdybyś się zdecydowała powołaj się na Leszka z Biskupic;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o piekarniku gdzieś pisałeś? Bo jak tak to znajdę, a jak nie to napisz proszę coś bliżej :D

 

pozdr

 

Nie pisałem bo to chyba najbardziej popularny piekarnik w stylu retro. Firma Ardo. Mamy dokładnie taki sam w naszej kuchni. Sprawuje się doskonale już ponad 4 lata więc do nowej kuchni nie eksperymentowaliśmy. Koszt poniżej 1tyś w Euro AGD.

 

http://img6.imageshack.us/img6/2981/img0924m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Jeśli dobrze liczę to przeprowadzka w tę sobotę ? Niesamowite, rok temu puste pole!

Mam wielką prośbę, czy dostanę koszty na prv, boję się że po przeprowadzce znikniesz na jakiś czas, więc jeśli to nie kłopot to bardzo, bardzo proszę. Pozdrawiam i powodzenia.

A i jak już chwilę pomieszkacie, to mam nadzieję na relację typu: jak się śpi w swoim własnym, nowym domu i jak się podoba zwierzakom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Jeśli dobrze liczę to przeprowadzka w tę sobotę ? Niesamowite, rok temu puste pole!

Mam wielką prośbę, czy dostanę koszty na prv, boję się że po przeprowadzce znikniesz na jakiś czas, więc jeśli to nie kłopot to bardzo, bardzo proszę. Pozdrawiam i powodzenia.

A i jak już chwilę pomieszkacie, to mam nadzieję na relację typu: jak się śpi w swoim własnym, nowym domu i jak się podoba zwierzakom.

 

Hey!

 

Co do kosztów, to nie ma sprawy wyślę na priva. Na tym etapie jednak nie są już porównywalne gdyż baaardzo wiele zależy od tego, na co się zdecydujesz. Nawet tak zasadnicza rzecz jak wybór kotła: można Viessmanna za ponad 10tyś, a można (tak jak ja De Dietrich za 5).

 

Co do przeprowadzki, to mieszkamy jeszcze "jedną nogą" w mieszkaniu i przewozimy coraz więcej rzeczy do domu. Z forum chyba tak szybko nie zniknę, tylko będę się musiał zainteresować działem "ogród":(

 

A jeśli chodzi o relacje, to oczywiście bardzo chętnie:)))

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...