Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do MILA w okolicach Poznania


Recommended Posts

[

 

Nie pisałem bo to chyba najbardziej popularny piekarnik w stylu retro.

 

Jak ktoś zaczyna dopiero poszukiwania, to nawet nie wie co popularne :oops: :oops:

 

Dzięki za odpowiedź

pozdr

 

OK:))) W każdym razie mogę go polecić, Wiem, że firma Ardo nie ma zbyt pochlebnych opinii, ale u nas piekarnik sprawuje się bardzo dobrze. Nie posiada może zbyt wiele zaawansowanych funkcji - jeśli komuś na tym zależy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 238
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A już miałam iść spać, ale jeszcze weszłam na forum i pewnie pierwsza oglądam zdjęcia. Super, bardzo "po mojemu" :D Jestem bardzo ciekawa czy w salonie będziecie mieli stół, a jeśli tak, to jak on jak on się tam wkomponuje (ciągle próbuję dopasować projekt do siebie - a ja stół muszę mieć). Dobrej nocy, pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również gratululuję! śledzimy z żoną Twój dziennik (my budujemy się z drugiej strony Pnia) i marzymy o naszej przeprowadzce....niestety nam idzie wolniej...jeszcze kilka miesięcy, choć zaczyznalismy prawie równo....

 

Ale mam do Ciebie pytanie od żony: o kinkiety i zyrandol w kuchni- czy mógłbyś podac producenta i model?

 

No i dołączamy się do zachwytów nad kuchnnią: cudna, baaardzo taka "nasza"...

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za komentarze:)

 

A już miałam iść spać, ale jeszcze weszłam na forum i pewnie pierwsza oglądam zdjęcia. Super, bardzo "po mojemu" :D Jestem bardzo ciekawa czy w salonie będziecie mieli stół, a jeśli tak, to jak on jak on się tam wkomponuje (ciągle próbuję dopasować projekt do siebie - a ja stół muszę mieć). Dobrej nocy, pozdrawiam

 

Nie będzie stołu. Po pierwsze wynika to z faktu, że oboje z żoną nie lubimy siedzieć przy stole, a po drugie w salonie raczej będzie ciężko coś wstawić. Chyba, że masz jakiś już pomysł? Mamy duży problem aby znaleźć okrągłą ławę w odpowiednim stylu. Jest mnóstwo fajnych kwadratowych, a okrągłych brak:(

 

Również gratululuję! śledzimy z żoną Twój dziennik (my budujemy się z drugiej strony Pnia) i marzymy o naszej przeprowadzce....niestety nam idzie wolniej...jeszcze kilka miesięcy, choć zaczyznalismy prawie równo....

 

Ale mam do Ciebie pytanie od żony: o kinkiety i zyrandol w kuchni- czy mógłbyś podac producenta i model?

 

No i dołączamy się do zachwytów nad kuchnnią: cudna, baaardzo taka "nasza"...

pzdr

 

Co do tempa, nam przydałby się jeszcze miesiąc lub dwa. Musimy się jednak spieszyć. Oświetlenie w kuchni kupione było w Castoramie - producent Kandel model Barok brąz.Kuchnia jest najbardziej dopracowanym pomieszczeniem w domu i już teraz lubimy tam siedzieć:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Ciepło gratulacje, jestem pelna podziwu dla tempa, już Wam zazdroszczę, mam pytanie a propos scian w kuchni, czy to jest przecierka czy jakis tynk strukuralny bardzo mi sie podoba

pozdrawiam

 

 

Hey! Dzięki:) A co u Was?

 

Co do ścian jest to połączenie tynku dekoracyjnego retro, farby oraz bejcy (chyba) półmat. Wykonawca robił to taką długą szczotką.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale macie już fajnie....

 

pozdro

 

Dzięki:) Nie będę zaprzeczał;) jest fajnie. Ponad połowa rzeczy jeszcze w kartonach, zamiast drzwi, w łazienkach wiszą zasłony, do zamontowania są jeszcze lampy itp. ale jest przestrzeń, cisza, możliwość wyjścia na zewnątrz bez zjeżdżania 10 pięter windą, napalenia w kominku, naprawdę fajnie:)

 

Koty tylko nie doceniają. Siedzą pochowane w kątach i robią oczy jak spodki :o

 

Pozdrawiam i życzę jak najszybszej przeprowadzki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

o sklepach VOX też nie mam najlepszego zdania, mili to oni są do chwili zapłaty, krzywy stelaż w tapczanie pan próbował nam "naprawić" tłukąc go młotem :lol: Ciekawe jak wam poszło z ławą, chodziliśmy wczoraj po meblowych we Wrocławiu za krzesłami i narożnikiem, więc przy okazji patrzyłam na ławy, okrągłych i owalnych jak na lekarstwo.

Jestem ciekawa ile waszym kotom zajmie adaptacja, znajomych kot w tydzień po przeprowadzce uznał się za pana domu. Może jakieś zdjęcie jak już wyjdą z kąta? Bo muszę dodać, że mam lekkiego kota na punkcie kotów :D. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak wam poszło z ławą, chodziliśmy wczoraj po meblowych we Wrocławiu za krzesłami i narożnikiem, więc przy okazji patrzyłam na ławy, okrągłych i owalnych jak na lekarstwo.

 

Nie ma nic! Jak są okrągłe/ owalne to w stylu późnego PRLu ewentualnie w meblach włoskich Ludwik XIV. W AlmiDecor znaleźliśmy coś takiego:

 

http://img294.imageshack.us/img294/3105/4140127.jpg

 

nie jest okrągła ale chociaż ma zaokrąglona nogi. Próbowaliśmy nawet allegro: prosta dębowa ława na obrazku wyglądała OK ale gdy przyjechała, okazało się, że jest cała popękana, a na dodatek strasznie śmierdzi. 250zł w błoto:(

 

Jestem ciekawa ile waszym kotom zajmie adaptacja, znajomych kot w tydzień po przeprowadzce uznał się za pana domu. Może jakieś zdjęcie jak już wyjdą z kąta? Bo muszę dodać, że mam lekkiego kota na punkcie kotów :D. Pozdrawiam

 

My z żoną też;)

 

Chyba faktycznie potrzeba im kilka jeszcze dni. Oba futrzaki wychodzą z ukrycia dopiero po zmierzchu,a przejście przez hol jest dla nich prawdziwym wyznaniem. Phoebe nie widać wcale, a Dalyan chowa się w kuchni:

 

co to za stwora?

 

http://img15.imageshack.us/img15/6343/img2031z.jpg

 

http://img14.imageshack.us/img14/4650/img2008lfo.jpg

 

http://img14.imageshack.us/img14/2466/img2006t.jpg

 

Zobaczymy co dalej...

 

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No śliczności, jak on tam wlazł :roll: mojego na takie wysokości trzeba wsadzać, ale jak się uprze to nie ma zmiłuj.

A stół może by ktoś zrobił? tylko że to wielkie ryzyko.

Widzieliście ten: http://www.allegro.pl/item606696317_meble_kolonialne_okragly_stol_kawowy_lawa.html

trudno zgadnąć jak wygląda "na żywo" ale może warto zobaczyć, proporcje ma niezłe a te niby taborety można potraktować jako dodatkowe stoliczki. A i właśnie zobaczyłam cenę :lol: to cześć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No śliczności, jak on tam wlazł :roll: mojego na takie wysokości trzeba wsadzać, ale jak się uprze to nie ma zmiłuj.

A stół może by ktoś zrobił? tylko że to wielkie ryzyko.

Widzieliście ten: http://www.allegro.pl/item606696317_meble_kolonialne_okragly_stol_kawowy_lawa.html

trudno zgadnąć jak wygląda "na żywo" ale może warto zobaczyć, proporcje ma niezłe a te niby taborety można potraktować jako dodatkowe stoliczki. A i właśnie zobaczyłam cenę :lol: to cześć

 

Nasze koty wyznają zasadę: im wyżej tym lepiej. Wydawało mi się, że to już cecha gatunku: lubią patrzeć na wszystkich z góry;)

 

Co do ławy to dzięki, już rozważaliśmy ten model z allegro. Nadawałby się doskonale gdyby miał chociaż z 20cm więcej w średnicy. Ale już wymyśliliśmy rozwiązanie: zamawiamy okrągły stół z drobną przeróbką polegającą na obcięciu nóg:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć nie moogę się doczytać jakie ostatecznie macie deski na podłogach? no i oczywiscie ile za metr tej przyjemności?

pozdrawiam

 

Hey!

 

Deski to dąb w klasie rustikal o szerokości 14cm i grubości 21mm. Długości to powszechny teraz mx (i faktycznie był mix od 60cm do 2,5m). Na razie położone są surowe deski i czekamy czy coś się z nimi nie stanie. Cyklinowanie i olejowanie za ok. miesiąc. Co do kosztów, to sama deska 97zł/m2 natomiast robocizna + materiał to ok. 110zł/m2. Deski wyglądają tymczasem mało imponująco ale bardzo przyjemnie się po nich chodzi: miękko i nic nie stuka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki ostatni post, chyba nie znikniecie z forum? Co do analizy kosztów to czekam z niecierpliwością ( ja to bym chciała taką co do gwoździa :D ) Na 99 % będziemy budować Milę, więc taki prawdziwy kosztorys bardzo by mi się przydał. Widok z okna macie cudny, ja mam tylko 3 duże drzewa na samym końcu działki, ale dobre i to. Jak tam koty, wyszły już z kątów?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki ostatni post, chyba nie znikniecie z forum? Co do analizy kosztów to czekam z niecierpliwością ( ja to bym chciała taką co do gwoździa :D ) Na 99 % będziemy budować Milę, więc taki prawdziwy kosztorys bardzo by mi się przydał. Widok z okna macie cudny, ja mam tylko 3 duże drzewa na samym końcu działki, ale dobre i to. Jak tam koty, wyszły już z kątów?

 

Planuję podsumować dziennik ale nie zamierzam znikać z forum:) Koszty - wiem, że są one bardzo ważne dla osoby, która dopiero zamierza rozpocząć budowę.

Koty w dalszym ciągu nie zachowują się normalnie - z dużym już byliśmy w klinice na lewatywie bo przestał się wypróżniać:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...