Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do MILA w okolicach Poznania


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 238
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Cudny zwierzyniec. U nas póki co w tej kwestii jest stan zerowy, ale też mi się marzy pies i kot (a najlepiej 2 koty :lol: ).

 

A jeżeli chodzi o działkę, to już w ogóle super, super! :o Ślicznie będziecie sobie mieszkać. Ta bliskość lasu i jeziora. Przecudnie! :)

 

Nic tylko gratulować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prince dzięki!

 

Właśnie sobie czytam Twój dziennik - powinienem chyba tam odpisać ....

 

ale ostatni komentarz odnośnie mieszkania w Poznaniu i hałasie podchodzącego do lądowania samolotu, motoru (zabrakło ostatnio bardzo uciążliwych karetek) jest dla nas też bardzo prawdziwy:( Bo też mieszkamy na Jeżycach przy ul. Bukowskiej:( i też nie chce się nam już do Poznania wracać po całym dniu na budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lesheck,

 

Spokojnie, nie ma musu na odpisywanie w moim komentarzach do dziennika. :D

 

A jeżeli chodzi o karetki to rzeczywiście o nich zapomniałam. U nas to też norma! Mieszkamy mniej więcej w połowie drogi pomiędzy szpitalem na Polnej, a szpitalem chorób płuc na Szamarzewskiego… A nieco dalej mamy szpital przy rondzie Jeziorańskiego i jeszcze jeden na końcu Szamarzewskiego. :roll: Karetki to poezja dla naszych uszu :lol:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Leshek

nie pisalam bo czasu nie mialam, od dzisiaj tez mieli nam nasi górale juz dach robic, ale sami poprosilismy zeby dali nam tydzien wolnego (oni tez sie ucieszyli bo jakas małą robote mają przy okazji) apoza tym od piatku u nas leje

tak więc będę śledzic z zapartym tchem twój strop

co do izolacji to mamy w projekcie paroizolacje a na to wełnę mineralną z łatami drewnianymi

ostatnio też dużo dyskusji z moimi goralami bo w projekcie mamy różnej grubosci belki 10na 20 i 16 na 28 no i oni mowia ze duzo roboty z tym deskowaniem beda mieli (bo trzeba bedzie deskowanie robic pomiedzy duza a małą belką na wysokosci tej malej, nie wiem czy wiesz vco mam namysli, zreszta niewazne)

 

trzymam kciuki

pozdrawiam

asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio też dużo dyskusji z moimi goralami bo w projekcie mamy różnej grubosci belki 10na 20 i 16 na 28 no i oni mowia ze duzo roboty z tym deskowaniem beda mieli (bo trzeba bedzie deskowanie robic pomiedzy duza a małą belką na wysokosci tej malej, nie wiem czy wiesz vco mam namysli, zreszta niewazne) asia

 

faktycznie trochę mnie dziwią te różne grubości belek. Jakoś nie wyobrażam sobie jak potem, na to będą kłaść deski żeby było równo :o

 

u mnie są dwie szerokości na zupełnie nieużytkowej części 8x20cm i na "pseudo-użytkowym" 15x20cm. Gdy pytałem KB czy możemy zwiększyć wysokości na tej części użytkowej, żeby strop był stabilniejszy to powiedział, że musiałbym wtedy zwiększyć wysokość wszystkich belek (a to była już zbyt droga opcja:(, właśnie żeby nie było problemów ze zrobieniem podłogi. Tak BTW 16x28 to niezły przekrój :o :o :o (z czego oni to robią - z sosenek które rosną obok naszej działki nie nie udałoby się zrobić nawet 1 takiej belki)

 

Ogólnie w dalszym ciągu niespecjalnie jeszcze widzę ten strop. Gdzie ta wełna, gdzie podłoga... Gdy położą belki stropowe to mam nadzieję, że zobaczę i zrozumiem o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i zapomnialam zapytac z tego wszystkiego jaką macie wysokość od podlogi do sufitu? i czy zostawiacie odkryte belki stropowe?

pozdrawiam

 

to jeszcze będziemy ustalać, na razie jest 2,89 minus ok. 16-18 cm na podłogę.

 

Chcemy zostawić belki stropowe odkryte :p :p :p dlatego wysokość do sufitu zwiększy się jeszcze o tyle o ile będą wystawały te belki. (8-10cm). A Wy też planujecie zostawić belki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie na początku chcialam caly strop drewniany, ale teraz to bedzie tylko tak, ze te duze bele beda odkryte a pomiedzy nimi plyta gipsowa, w zwiazku z tym ze sufit przez te duze bele jest obnizony zrobilismy sobie wysokosc na 3 metry, teraz mamy cos jak 3 m 20 cm, zeby po wylewkach miec ok. 3 m, mamy duze pomieszczenia i chcialam miec lepsze proporcje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boslak z tymi belkami to chyba jeszcze trochę pracy nas czeka, żeby ładnie wyglądały :-?

 

a co do ocieplenia, to w planach mam wełnę, tyle ile się zmieści. Chciałbym aby było 25cm, ale obawiam się, że tyle nie uda mi się wcisnąć. Jak już pisałem przy 8-10cm , zostaje nam tylko 15-17cm samej belki na wysokość. Do tego chcemy jeszcze przybić od góry łaty aby zmieścić więcej wełny i na to dopiero OSB.

 

Chciałbym jak najszybciej zrobić jakąś podłogę na poddaszu bo chodzenie teraz po belkach niespecjalnie zachęca do wchodzenia tam;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amtla chyba Ty jednak pierwsza będziesz dawać mi podpowiedzi jak wykończyć te belki;)

 

Na pewno w jakiś sposób muszą zostać jeszcze obrobione - bo na razie wyglądają jeszcze jak gdyby zostały dopiero wyciosane. Co dalej? Pewnie jakiś ciemniejszy lakier? Ma nadzieję, że znajdziemy kogoś, kto nam to ładnie zrobi. A jak nie - to zawsze możemy przybić płytę od dołu i belki schować

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leshek

schowac belki?

no co Ty to najpiękniejsze co moze byc w stropie drewnianym, ja już dzisiaj widziałam te pięknie oheblowane bale do pomieszczeń gdzie zostaną odkryte te bale, super to wygląda, mysle ze zmienisz zdanie jak juz je zobaczysz

pozdrawiam i czekam niecierpiliwie na postepy w budowie Twoejgo stropu

asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boslak zgadzam sie z Tobą w 100% - bardzo podobają mi się takie ładne odkryte belki - i mam nadzieję, że pokażesz swoje :p ja tylko jeszcze nie widzę efektu u nas - po części przez to, że spodziewałem się po oheblowaniu efektu "prawie na gotowo" - tylko do polakierowania.

 

Poza tym odkryłem, że zamiast 15cm szerokości bele mają maks 14. Nie jest to duża różnica ale czuję się oszukany.

 

Oczywiście nie mam zamiaru chować belek, ale gdyby końcowy efekt nie zachwycał - zawsze pozostaje taka ewentualność;)

 

Koniecznie pokaż swoje belki :wink: :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc cały czas mieliśmy obawy, że uzyskamy właśnie odwrotny efekt: zbyt wielkiej czapy przykrywającej zbyt mały dom.

 

W sumie nie pamiętam teraz dlaczego powstał problem zbyt dużej wysokości pomieszczeń. Wykonawca chciał murować na 11 pustaków ale przyjechał KB i wyliczył, że wyjdzie wówczas ponad 3m wysokości w pomieszczeniach bo jeszcze trzeba doliczyć wieniec i murłatę (gdyż na murłacie opiera się strop. Teraz mam 2,87 do belek.

 

Wracając do dachu, oryginalnie przy 22 stopniach, okapy też miały mieć 35cm. Gdyby dach był taki jak w oryginale, sądzę, że można by wydłużyć trochę krokwie i zwiększyć okap.

 

W obecnym stanie, nie ma na to szans bo krokwie już prawie wchodzą na okna i cieśla wysunął je na maksymalną długość. Jeśli popsuliśmy proporcje, chyba już nie będziemy mogli nic zrobić:(

 

Chyba że masz jakąś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...