Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do MILA w okolicach Poznania


Recommended Posts

Altariela dzięki za sugestie. O tych zewnętrznych czujkach czytałem w wątku o alarmach. Ich minusem jest podobno stosunkowa łatwość ich przypadkowego / lub celowego uruchomienia. Ale i tak bardziej mi się to podoba niż przewiercanie się przez ramę okna.

 

Co do tynków - masz rację! Kable powinny być położone wcześniej. Ponieważ nie możemy się jeszcze zdecydować co będzie z tym alarmem, nasz elektryk powiedział mi, iż istnieje możliwość poprowadzenia kabli na zewnątrz po murze, a potem przykrycia ich warstwą ocieplenia. Mam nadzieję, że faktycznie nie będzie z tym problemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...
  • Odpowiedzi 238
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Fajny bedziecie miec dom taki przytulny i wogole. Widze ze nie tylko u mnie dach jest tak nisko nad oknami... Jakie macie zamiar wstawic okna z roletami czy bez? My sie cały czas zastanawiamy bo teraz nad oknem do podbitki zostalo nam 15 cm muru a okap mamy 88 cm a jak to wyszlo u Was...

Pozdrawiam i gratuluje szybkiego zakonczenia prac na ten rok :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agata i Łukasz dzięki:) Co do okien - Po obejrzeniu dziennika U Was jest nawet więcej miejsca nad oknami niż u nas. Już na samym początku budowy podjęliśmy decyzję: nie robimy rolet! Okap będzie symboliczny - ok 35cm. a podbitka będzie równoległa do krokwi tak aby zostało coś miejsca nad oknami. Cały czas się zastanawiamy czy gdzieś się ktoś nie pomylił z tymi oknami. :-?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ładny domek Wam powstaje :D .

Korzystamy z usług Solida od 2 lat prawie. Były obawy, bo na forum nie cieszą się dobrą opinią, ale jak do tej pory nie mam zastrzeżeń. Są zawsze na czas. Serwisanci bardzo mili.

Co do kontaktronów w oknach, to mam przewiercone ramy. Co prawda okna MS, ale producent nie ma tu chyba znaczenia. Przed zakupem tych okien po prostu dystrybutor zapytał producenta w moim imieniu, co będzie z gwarancją, jeżeli zamontujemy kontaktrony. Producent nie robił problemów, gwarancja obowiązuje, jedynie w razie jakiejś usterki okna i konieczności jego zabrania do serwisu, kontaktron będziemy musieli zdemontować sami. W końcu wielu ludzi (również tych, którzy mają w domu zwierzęta) chce mieć zamontowany alarm, a przewiercenie ramy od montażu kontaktronu niczym się nie różni chyba od przewiercenia ramy podczas montażu okien (kiedy wkręca się dyble mocujące okno do muru).

Budmar w Baranowie jest zaraz przy A-2, jakieś 200 m przed zjazdem do Auchan :wink: .

A co do papy na izolacę posadzki, to nie masz się czego obawiać. Mamy papę (nawet w 2 warstwach) nic nie śmierdzi :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agata i Łukasz dzięki:) Co do okien - Po obejrzeniu dziennika U Was jest nawet więcej miejsca nad oknami niż u nas. Już na samym początku budowy podjęliśmy decyzję: nie robimy rolet! Okap będzie symboliczny - ok 35cm. a podbitka będzie równoległa do krokwi tak aby zostało coś miejsca nad oknami. Cały czas się zastanawiamy czy gdzieś się ktoś nie pomylił z tymi oknami. :-?

 

Wiesz co chyba sie raczej nikt nie pomylil bo parterowki juz tak maja ze jest tak nisko okap. A czemu nie myslicie o roletach? Fakt ze to sa wieksze koszty ale bezpieczensto troche wieksze chciaz tak szczerze to ja tez nie jestem przekonana do tych rolet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K74 dzięki :D

 

Co do alarmów, już postanowiliśmy, że ograniczymy trochę swobodę naszym zwierzakom i częściowo będą kontaktrony a częściowo czujki ruchu. Jakoś się dogadamy z gwarancją ...

 

Budmar zauważyłem dzień później jadąc do Tarnowa. Gdybym wówczas pojechał 300 metrów dalej ...

 

Dobrze wiedzieć, że nie zrobiliśmy błędu z papą bo w sumie wielkiej potrzeby nie było. Wody gruntowej nie ma, wszędzie sucho i nasz KB twierdził, że niepotrzebnie wyrzucamy pieniądze. Gdyby jeszcze miało śmierdzieć to byłaby dopiero tragedia.

 

Raz jeszcze dziękuję za cenne informacje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie myslicie o roletach? Fakt ze to sa wieksze koszty ale bezpieczensto troche wieksze chciaz tak szczerze to ja tez nie jestem przekonana do tych rolet

 

Argumenty mojej żony;)

 

a. w domu jak w trumnie (nie braliśmy pod uwagę zaciągania rolet gdy będziemy w domu)

 

b. problemy z montażem i ociepleniem

c. brak możliwości dopasowania koloru do okien (przy drewnianych oknach)

d. koszt

e. wątpliwe zalety antywłamaniowe

 

Dlatego też zdecydowaliśmy się zainwestować w ładne rolety wewnętrzne.

 

Pewnie dużo zależy też od tego jak umiejscowione są okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc Leshcku

dawno sie nieodzywalam, ale widze ze u Ciebie postepy piorunujace, my czekamy na okna beda pod koniec listopada, drewniane jednak!!! ale z malej lokalnej firmy z tradycjami , wszyscy ich chwala(podejrzane!!!), ale mam pytanie, tez masz okna tarasowe i wiem ze chcesz klasc drewno na podlogi ile trzeba zostawic miejsca pod okno tarasowe, czyli jaki masz w projekcie gruba poasdzke (papa + styropian + wylewka itd)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey Boslak!

 

Ja mam wręcz odwrotne wrażenie: budowa zwolniła i ciągle na coś czekamy. Cieszymy się, że udało się zrobić tynki. Teraz sobie ładnie, powoli schną, na razie nie widać żadnych pęknięć, pajęczynek itp.

 

Zazdroszczę okien i gratuluję wyboru;) Gdyby nie brak prądu, to już dawno mielibyśmy okna i nie trzeba byłoby się bawić z folią, klinami, wystawianiem i wystawianiem naszych prowizorycznych zabezpieczeń. Zajmuje to naprawdę sporo czasu.

 

Ponieważ okno tarasowe będziemy montować po wylewkach, powiedziano nam, że po złożeniu zamówienia przyjadą zrobić pomiar i dopasują się do poziomu wylewki. Co do grubości wylewki to 10cm styropian (2x5) i ok 5cm wylewki. Z tą posadzką to dobrze, że pytasz bo jeszcze nie wiem i zostałbym na pewno zaskoczony przez ekipę.

 

Koniecznie prześlij jakieś aktualne zdjęcia. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GLAMOURMUM dzięki, co do profesjonalizmu to z całą pewnością nie to;) Co do szczęścia to mam nadzieję, że tak. (odpukać) Tymczasem zaczynamy wchodzić na trochę niepewne terytorium: chcemy robić posadzki w listopadzie, także trzymamy kciuki za pogodę.

 

Kibicujemy również Twoim zmaganiom:)

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GLAMOURMUM dzięki, co do profesjonalizmu to z całą pewnością nie to;) Co do szczęścia to mam nadzieję, że tak. (odpukać) Tymczasem zaczynamy wchodzić na trochę niepewne terytorium: chcemy robić posadzki w listopadzie, także trzymamy kciuki za pogodę.

 

Kibicujemy również Twoim zmaganiom:)

 

Pozdr

 

 

Och , moje wzmagania sa jeszcze daleko w lesie...hmmm...a może one są w Waszym lesie...... na jednym zdjęciu zauwazyłam że coś sie chowa za choinką...

:)

:)

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...
Lesheck ale masz piękną okolice, nie dość że obok lasu to jeszcze blisko jezioro, ależ ci zazdroszczę.

Domek też masz piękny, ja jestem w takcie wyboru projektu też parterowego :D więc od czasu do czasu zajrzę do ciebie i zobaczę jak tam postępy idą :D

Pozdrawiam

 

IlonaS. muzyka dla moich uszu:))))))) dzięki

 

Jest naprawdę mnóstwo zalet domu parterowego. Jeśli masz taką możliwość polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam.Po przeczytaniu dziennika ,jestem pod wrażeniem szybkiego tempa,no i oczywiście uroków działki. Jako ,że kupiłem tą samą dachówkę,to mam pytanie. Czy pod gąsiorami jest taśma czy szczotki?I jaki kolor ma blacha do obróbki?

Dzięki z góry.Pomogły mi dużo fotki Waszego dachu.Już jestem przekonany,że na pewno komin bedzie z Etny :D Pozdrowienia i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Po przeczytaniu dziennika ,jestem pod wrażeniem szybkiego tempa,no i oczywiście uroków działki. Jako ,że kupiłem tą samą dachówkę,to mam pytanie. Czy pod gąsiorami jest taśma czy szczotki?I jaki kolor ma blacha do obróbki?

Dzięki z góry.Pomogły mi dużo fotki Waszego dachu.Już jestem przekonany,że na pewno komin bedzie z Etny :D Pozdrowienia i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...