Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do MILA w okolicach Poznania


Recommended Posts

Witam.Po przeczytaniu dziennika ,jestem pod wrażeniem szybkiego tempa,no i oczywiście uroków działki. Jako ,że kupiłem tą samą dachówkę,to mam pytanie. Czy pod gąsiorami jest taśma czy szczotki?I jaki kolor ma blacha do obróbki?

Dzięki z góry.Pomogły mi dużo fotki Waszego dachu.Już jestem przekonany,że na pewno komin bedzie z Etny :D Pozdrowienia i powodzenia

 

langerob25 dzięki i gratuluję wyboru dachówki i cegły na komin:))) Dzisiaj próbowałem oczyścić rynny i kosze więc zrobiłem zdjęcia z bliska:

 

Taśma pod gąsiorami ma kolor ciemnobrązowy gdyż wszystkie odmiany czerwonego były zbyt jasne.

 

http://img134.imageshack.us/img134/5396/photo098um3.jpg

 

http://img410.imageshack.us/img410/9751/photo099ii4.jpg

 

Blacha też jest ciemnobrązowa i wygląda niestety jak czarna.

 

http://img355.imageshack.us/img355/1341/photo100vl4.jpg

 

Na początku chcieliśmy zamalować cięcia w koszach ponieważ mocno się odznaczają ale już nam przeszło;)

 

A jakie wybraliście rynny? Myśleliście już może o oknach? Może macie już pomysł na kolor elewacji? E32 przybiera zupełnie inny odcień w słońcu (jak zresztą widać na fotkach) i trudno dobrać do niej kolor pozostałych elementów elewacji.

 

Pozdrawiam i życzę zadowolenia z dachu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 238
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dawno mnie tu nie było, bo znów na odwyku komputerowym byłam :wink: .

Lesheck, ależ Ty masz imponujące tempo !!!! Jesteśmy dokładnie na tym samym etapie :D . Na kiedy planujesz przeprowadzkę?

 

TomKa dzięki. Do Twojego etapu brakuje mi jednak ważnego elementu: okien:( Jak do tej pory budujemy sobie bardzo spokojnie, wykonawcy sami się zgłaszają i oferują usługi :o Sądzę, że będziemy mogli się wprowadzić w maju ale są dwa warunki:

 

1. podłączą nam prąd :evil: :evil: :evil:

2. sprzedamy nasze mieszkanie :roll: :roll: :roll:

 

Widzę, że "urządzasz" łazienki. Nas wykonawca namawia, aby już zacząć kłaść kafelki teraz nie czekając do wiosny. Co sądzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam parę pomysłów.Albo rynny wiśniowe np z Plannji,ale na żywo nie widziałem jaki to kolor wyjdzie, i do tego podbitka i widoczne elementy na złoty dąb.Okna złoty dąb.Cokół i elementy ozdobne coś ala złoty dąb a elewacja kremowa,coś jasnego na pewno.Albo wersja podobna jak u Ciebie.Brązowe rynny ,okna mahoń,jasna elewacja ,podbitka coś w mahoniu.

W tym pierwszym pomyśle,chciałem rynny dobrać do dachu a reszę już ddzielić.

Mam jeszcze inny pomysł.Zmienić kolor dachówki na orzechowy.Ja z dachówką już miałem parę pomysłów.Kupiłem na początku L15 brazową angobę.Ale jakoś po oglądnieciu na żywo zrezygnowałem na rzecz E32 kasztan.Dobrze ,że jeszcze do budowy kawałek zostało i na składzie też nie robili problemów.Boję się tego kasztana trochę,bo nie wiem jak to wszystko ładnie dobrać.No i ostatnio obok mojej pracy padł mi w oko dom z brązową dachówką.I dlatego te dylematy.

Ale się rozpisałem.Będe sledził Wasz dziennik i szukał inspiracji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiśniowe rynny były naszym pierwszym wyborem ale po przymiarce okazało się, że bardzo mocno odcinają się od dachówki. Brązowe z kolei zlewają się w takim stopniu, że pamiętam, iż większość osób odwiedzających naszą budowę nie zauważała, że zostały zamontowane. :D

 

Co do brązowego dachu, to gdyby nie nasze WZ to na pewno mielibyśmy brązową dachówkę. Teraz nie żałujemy, wydaje się nam, że czerwony / kasztan ładniej komponuje się z otoczeniem lasu, chociaż, tak jak wspomniałeś, ciężko dobrać resztę. Przy E32 weź pod uwagę różnice odcieni.

 

Sąsiedzi mają L15 brąz. Mam nadzieję, że się nie obrażą za tę fotkę:

 

http://img231.imageshack.us/img231/1585/img0740lc5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz.Ja z racji tego ,że siedzę za granicą to na razie tak wirtualnie wszystko oglądam.A na żywo właśnie można zobaczyć ,że te wiśniowe jednak nie będą pasować.Ja szczerze mówiąc też nie zauważyłem rynien.U innych co mają naturalny kolor dachówki też nie jest tak źle.Pojadę po świętach do znajomych obejrzeć dach jak się prezentuje w kasztanie.Jeśli będe miał wątpliwości jakieś to jednak zmienię na orzechową.Tylko trzeba będzie dopłacić :( Ale na pewno zostaję przy e32.Z tego co piszą to jakościowo lepsza niż L15.I dekarz ,który ma u nie kryć dach też bardzo chwalił.Dziękie wielkie za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc Leshcku, ojojoj jak to u Ciebie wszystko gładko i szybko idzie, my zamknelismy stan surowy chcielismy odczekac przez zime, ale okazalo sie ze prad nam juz chca robic i wczoraj własnie podciągnieli nam prąd, juz mamy zrobiony do samego domu, jak nie bedzie tęgiej zimy to w styczniu będzie gaz no i zrobimy elektrykę

pozdrawiam serdecznie

zaniedługo bede miala fure pytan a propos stropu, bardzo fajnie masz to zrobione no i rzeczywiscie duzo miejsca na gorze? to chyba mila niespodzianka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będe miał wątpliwości jakieś to jednak zmienię na orzechową.Tylko trzeba będzie dopłacić :( Ale na pewno zostaję przy e32.Z tego co piszą to jakościowo lepsza niż L15.I dekarz ,który ma u nie kryć dach też bardzo chwalił.Dziękie wielkie za pomoc.

 

Nie ma sprawy;) Pamiętam, że nam się orzechowy E32 też bardzo podobał ale już nie miał w sobie odcienia czerwonego więc obawialiśmy się, że nie przejdzie przez nasze WZ. I fakt był o te 20% jeszcze droższy niż kasztan:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okazalo sie ze prad nam juz chca robic i wczoraj własnie podciągnieli nam prąd, juz mamy zrobiony do samego domu, jak nie bedzie tęgiej zimy to w styczniu będzie gaz no i zrobimy elektrykę

pozdrawiam serdecznie

zaniedługo bede miala fure pytan a propos stropu, bardzo fajnie masz to zrobione no i rzeczywiscie duzo miejsca na gorze? to chyba mila niespodzianka

 

Hey!

 

Nawet nie wiesz ile dałbym, żeby mieć prąd :cry: Idzie nam szybko z budową a może okazać się, że z wykończonym domem będziemy czekać na skrzynkę od Enei :evil:

 

Co do poddasza, to jak do tej pory chyba największa niespodzianka. Od samego początku traktowaliśmy je jako, w sumie, niepotrzebny wydatek ale teraz okazuje się, że jest tam bardzo ładne pomieszczenie i aż szkoda, że na razie będzie mogło funkcjonować tylko jako graciarnia. Co do stropu miałem obawy, że będzie się uginał lub nadmiernie hałasował przy chodzeniu ale okazuje się, że nic z tych rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Na forum jestem od niedawna, szukałam informacji o tym projekcie bo jesteśmy z mężem prawie zdecydowani czekamy na warunki zabudowy :lol:

Pański dziennik czytałam ze wzruszeniem tak wielkim jakbym czytała o własnym domu- to chyba znaczy że budowa pochłonęła mnie bardziej niż przypuszczałam.

Życzę Wam pomyślności w budowaniu gniazdka

będziemy z entuzjazmem śledzić postępy budowy :D

 

 

Adulka z mężem

ps

przepraszam jeśli wpiełam się komuś w temat prosze o wyrozumiałość jeszcze raczkuje na forum :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adulka mam nadzieję, że dobrze się wpisałaś bo bardzo przyjemnie czyta się takie komentarze :D Dzięki.

 

Co do projektu to gorąco polecam. Nie mieliśmy do tej pory żadnych problemów. Nie pojawiły się też żadne "kwiatki". Sąsiedzi obok budują dom wg innego projektu z biura Horyzont i cały czas na coś narzekają. Odpowiada nam rozkład pomieszczeń, konstrukcja jest prosta i faktycznie relatywnie tania w budowaniu.

 

Całkiem przypadkowo wyszło podniesienie dachu. Uważam, teraz, że jest to jedna z najlepszych zmian, które wprowadziliśmy. Bez podniesienia kąta dachu, pomieszczenie u góry byłoby prawie całkowicie nieprzydatne. A tak IMHO bez utraty proporcji domu i bez dużych dodatkowych nakladów, udało się uzyskać bardzo fajne pomieszczenie. Powierzchnia dachu z oryginalnych 225m2 zwiększyła się do 245m2 i poszło trochę więcej drewna na więźbę.

 

Pozdrawiam i trzymam kciuki za Wasze budowanie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomKa dzięki bardzo za życzenia. Już po świętach ale przynajmniej pozostaje satysfakcja, że było tradycyjnie: z rodziną, nadmiarem jedzenia, picia, w bardzo miłej atmosferze. Teraz tylko oby do następnych świąt spędzonych w podobny sposób już w innym miejscu:))) Tego wszystkim budującym życzę!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leshcku tak jak pisalam ostatnio w grudniu nas zaskoczyli i podciągneli nam prąd musielismy znaleźć szybko jakiegos elektryka zeby nam juz zrobil od razu podłaczenie do domu, od granicy dzialki mamy chyba do domu z 20 metrów, no i teraz Pan elektryk twierdzi ze na początku stycznia zrobi nam prad w środku a potem czekamy na wiosne (nie chcemy robic teraz mokrych prac bo mamy drewniane okna) no i dajemy ogrzewanie ścienne i tynkujemy wiem ze obiecalam zdjecia ale jakos nie moge sie zmobilizowac i wrzucic ich do kompamoze po Nowym Roku, nasz domek jest juz od poczatku grudnia z oknami i wyglada jak DOM, zycze wszystkiego dobrego w 2009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boslak pokazuj koniecznie dom z oknami.:))) Pomimo tego, że mamy już tynki i wylewki, w dalszym ciągu nie czujemy się jeszcze jak w domu tylko jak "na budowie" właśnie przez brak okien. I najgorsze, że przez ten brak prądu cały czas nie wiemy kiedy będziemy mogli je wstawić :evil: Powtarzam się znowu:(

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam

Ja tez walczę z 'milą" tylko mogę podziwiać twoja szybkość.Ja niestety z wiadomych względów jestem trochę z tyłu a zaczęliśmy razem Mam tylko przykryty budynek--deskowanie i papa.Kątu dachu nie zmieniałem i bardzo to fajnie wygląda.Wogóle to świetny projekt nie ma dnia aby ktoś nie chciał popatrzeć POWODZENIA !!!

często korzystałem z twoich obserwacji i chyba jeszcze będę musiał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj trak64!

 

Dobrze wiedzieć, że inny milowicz śledzi moją skromną budowę:) Projekt musi być chyba dość popularny bo już widzę Horyzont wyprodukował Milę III. Napisz coś więcej jak u Ciebie wygląda budowa i jakie zmiany zrobiłeś w stosunku do oryginalnego projektu. Szczególnie ciekawi mnie kwestia stropu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...