Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do MILA w okolicach Poznania


Recommended Posts

Witam,

gratuluję postępów.

Po przeczytaniu Waszego dziennika widzę, że zaczęliśmy budowę razem i ... również brakuje nam do dalszych prac okien.

Czy wybraliście już stolarkę?

My ciągle jesteśmy przed wyborem ...

Sosenki trzeba wykopać naprawdę głęboko - bo mają system korzeniowy palowy i trudno się je przesadza.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 238
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

lutea witam!

 

A kiedy w takim razie przeprowadzka?

 

Co do okien to na 99% będzie Urzędowski, chyba że po dokładnym pomiarze w następnym tygodniu w jakiś radykalny sposób zmienią wycenę.

 

Co do sosenek, to już zdążyłem zauważyć korzenie przy zdejmowaniu humusu. Teraz pewnie jeszcze 2x dłuższe.

 

Powodzenia w budowaniu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lutea witam!

 

A kiedy w takim razie przeprowadzka?

 

Co do okien to na 99% będzie Urzędowski, chyba że po dokładnym pomiarze w następnym tygodniu w jakiś radykalny sposób zmienią wycenę.

 

Co do sosenek, to już zdążyłem zauważyć korzenie przy zdejmowaniu humusu. Teraz pewnie jeszcze 2x dłuższe.

 

Powodzenia w budowaniu!

Jeśli mogę się wtrącić, to salon Urzędowskiego w Poznaniu jak najbardziej jest do polecenia. Nie sądzę byś miał zmianę ceny - no chyba że otwory radykalnie się różnią od tych z wyceny :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, o terminie przeprowadzki nie chcę myśleć gdyż już raz, radykalnie jeden partacz elektryk przyczynił się do totalnego opóźnienia ... a naprawa tego co WYMODZIŁ spowodowała kolejne opóźnienia - tak, że mrozy nas zastały.

Początkowo staraliśmy się ogrzewać dom ale przed Nowym Rokiem doszliśmy do wniosku, że nie zapewnimy temperatury min. 5 stopni C.

Po konsultacji z kierownikiem zawiesiliśmy budowanie.

Woda została spuszczona i zamknięta w drodze a w podłogówkę trzeba było wlać glikol i ... czekamy na cieplejszą pogodę ...

Oczywiście martwię się czy wszystko będzie w porządku.

Pozdrawiam miłośników sosen - u nas też jest kilka w ogrodzie

http://images39.fotosik.pl/52/e4b563ea965b81eam.jpg

http://images34.fotosik.pl/442/316df2f05306ffbfm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę się wtrącić, to salon Urzędowskiego w Poznaniu jak najbardziej jest do polecenia. Nie sądzę byś miał zmianę ceny - no chyba że otwory radykalnie się różnią od tych z wyceny :wink:

 

dzięki za info! dobrze wiedzieć. Co do rozmiarów to nie powinno być żadnych większych różnic tylko się zastanawiam czy te nasz wieniec, który służy za nadproże nie spowoduje jakiś komplikacji. Niestety nie należy do najrówniejszych i w miejscach gdzie był nierówno podparty został już taki nierówny :-?

 

Widać to trochę na zdjęciu z sierpnia:

 

http://img84.imageshack.us/img84/7035/img0298mp5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście martwię się czy wszystko będzie w porządku.

Pozdrawiam miłośników sosen - u nas też jest kilka w ogrodzie

 

Masz na myśli tę elektrykę czy podłogówkę?

 

A zamierzasz te sosny przycinać? My się trochę obawiamy, czy nam zbyt dużo światła nie zabiorą (którego i tak niewiele mamy w domu) Po drugie przy silnym wietrze te sosny, które są od domu ok 11 metrów trzeszczą niesamowicie i mam wrażenie, że przewrócą się nam na dom. Chociaż wychowałem się na wsi, nie pamiętam, żeby las tak hałasował. Może dlatego, że taki rzadki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się o to co było mokre - czyli wylewka podłogówki i tynki - a podobno zdążyło wyschnąć ... Tynki są już w całym domu oprócz ościeży.

Sosny na naszej działce już zostały częściowo przycięte.

Te bliżej domu mocniej.

Ze względu na bliskość drzew iglastych została wybrana dachówka cieniowana - żeby nie było mocno widać ewentualnych zabrudzeń... bo mamy jedno tuż, tuż przy dachu : )

Co do Waszego hałaśliwego lasu to rzeczywiście przy wietrze może to być takie sobie odczucie. Przypuszczam, że te wysokie sosny rosną już poza Waszą działką. Prawdopodobnie to Lasy Państwowe?

Jeżeli tak - to za jakiś czas te wysokie drzewa zostaną ścięte - aby posadzić tam młodnik.

Radzę pomieszkać latem w domu i ocenić czy cień i hałas rzeczywiście są dokuczliwe. Latem cień bywa najprzyjemniejszy - ale to zależy od upodobań.

Jeżeli uznacie, że jednak bardzo Wam przeszkadza - to można pojechać do leśniczego i pogadać, że obawiacie się o bezpieczeństwo domu - bo sosny bardzo gną się podczas wiatru i ... najczęściej leśniczy zmienia zadrzewienie na niżej rosnące odmiany ... ale ... leśniczy nie przycina sosen bo tracą wtedy wartość gospodarczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lasek przed naszym domem należy do osoby prywatnej ale w planie zagospodarowania, który ma być uchwalony na przełomie stycznia i lutego jest zaznaczony jako teren leśny i z tego co pamiętam część parku krajobrazowego. Dlatego mieliśmy takie wymagania jeśli chodzi o kształt i kolor dachu.

 

Z całą pewnością nie chcielibyśmy żeby go wycieli bo stanowił jeden z najważniejszych atutów działki. Zastanawiamy się tylko ile zostawić sosen na naszej działce i jak pilnować, żeby zbyt duże nie wyrosły no i jeszcze na ile upierdliwe będzie wyciąganie igliwia z rynien. Teraz po 4,5 miesiącach od założenia były całkowicie zapchane :o A drzewa jak pisałem stoją min. 11 metrów od domu.

 

Co do wylewek to też się trochę przejmuję jak zniosły te mrozy. Nie wiem jak długo trzeba czekać aby mieć już spokój, że nic się nie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info! dobrze wiedzieć. Co do rozmiarów to nie powinno być żadnych większych różnic tylko się zastanawiam czy te nasz wieniec, który służy za nadproże nie spowoduje jakiś komplikacji. Niestety nie należy do najrówniejszych i w miejscach gdzie był nierówno podparty został już taki nierówny :-?

 

Nie jest tak strasznie. Te nierówności wyrówna piana montażowa, tynk i elewacja. Chyba że myslisz o trójwarstwowym montażu.

To fotka z kuchni?Masz tam okno niższe niż standard a i ten parapet tak wysoko wypadnie, bo na ponad metrze...

Hmm.. a moze tam jest już nawet gotowa wylewka? Wtedy do parapetu bedzie jeszcze wyzej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak strasznie. Te nierówności wyrówna piana montażowa, tynk i elewacja. Chyba że myslisz o trójwarstwowym montażu.

To fotka z kuchni?Masz tam okno niższe niż standard a i ten parapet tak wysoko wypadnie, bo na ponad metrze...

Hmm.. a moze tam jest już nawet gotowa wylewka? Wtedy do parapetu bedzie jeszcze wyzej..

 

Ponownie dobrze wiedzieć, że nie jest tak źle. Dzięki.

 

Wysokość jest celowa: na zdjęciu wylewki jeszcze nie było. Teraz do okna jest 110cm. Jutro pomiar- zobaczymy co powiedzą..

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey GLAMOURMUM

Dzięki! Co do szybkości to po prostu nie robimy prawie wcale przerw, a teraz już na pewno nie będziemy mogli sobie na nie pozwolić.

 

Co do kuchni, to ja wielkim zwolennikiem stylu rustykalnego nie jestem ale stwierdziliśmy, że do tych belek i otoczenia będzie pasować. Tak szczerze, dużo bardziej podobał mi się szkic bo jak zobaczyłem te kolory, które dobrał grafik w wizualizacji to muszę przyznać, że miałem poważne wątpliwości :-? :-? :-?

 

Mam nadzieję, że nasza współpraca ze studiem będzie warta pieniędzy, które żądają. :roll:

 

Oczywiście ponownie zapraszam serdecznie:) i życzę owocnego roku budowlanego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey GLAMOURMUM

Dzięki! Co do szybkości to po prostu nie robimy prawie wcale przerw, a teraz już na pewno nie będziemy mogli sobie na nie pozwolić.

 

Co do kuchni, to ja wielkim zwolennikiem stylu rustykalnego nie jestem ale stwierdziliśmy, że do tych belek i otoczenia będzie pasować. Tak szczerze, dużo bardziej podobał mi się szkic bo jak zobaczyłem te kolory, które dobrał grafik w wizualizacji to muszę przyznać, że miałem poważne wątpliwości :-? :-? :-?

 

Mam nadzieję, że nasza współpraca ze studiem będzie warta pieniędzy, które żądają. :roll:

 

Oczywiście ponownie zapraszam serdecznie:) i życzę owocnego roku budowlanego:)

 

nie dziękuję, żeby nie zapeszyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim cudem sprzedaliscie mieszkanie.My usiłujemy od roku z miernym efektem.Oczywiście kasa z mieszkania miała pójść na wykończenie domu, dlatego nie mamy takiego tempa jak wy ;))Gratuluję.

 

Znam biuro pośrednictwa nieruchomości, które od sprzedających nie bierze prowizji. Jeżeli jesteście zainteresowani to proszę o info na priva. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim cudem sprzedaliscie mieszkanie.My usiłujemy od roku z miernym efektem.Oczywiście kasa z mieszkania miała pójść na wykończenie domu, dlatego nie mamy takiego tempa jak wy ;))Gratuluję.

 

Dzięki. Na początku próbowaliśmy sprzedać bez udziału pośrednika. Odzew był stosunkowo duży, ale bez konkretów, może za wyjątkiem jednej osoby, która po 3-4 dniach od ukazania się ogłoszenia chciała kupić mieszkanie wpłacając 1tyś zadatku :-? Po miesiącu przygód zgodziliśmy się na współpracę z biurem (nawet chyba trzema od razu) i zaraz się ktoś znalazł.

 

Obawialiśmy się, że mogą być problemy ze sprzedażą bo mieszkamy w bloku z płyty na ostatnim piętrze. Sądzę, że zadecydowała lokalizacja: Jeżyce; i fakt, że mieszkanie (2 pokoje) jest po gruntownym remoncie i można się wprowadzać bez żadnych nakładów- zostawiamy nawet wszystkie meble plus sprzęt AGD. Większość zainteresowanych osób czegoś takiego właśnie szukała: kupują 100% na kredyt i najwyraźniej bez środków na urządzanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

witam Leshcku,

my jeszcze mamy kilka tygodni do podjecia ostatecznej decyzji i wciąż sie waham czy nie zrobic na suficie zamiast płyt gipsowych po prostu deskowania (w tych pomieszczeniach gdzie maja byc widoczne belki czyli salon, kuchnia, i jeszcze 2 pokoje), ktore chyba jest droższe ale czy nie wiem czasem o ile? jesli nie wiesz daj prosze znac ile zapłaciłesl za płyty gipsowe w sufitach z belkami?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...