Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do MILA w okolicach Poznania


Recommended Posts

Lesheck, gratuluję domu!!!

Twój dziennik czytałem z zapartym tchem. Ja z żoną także szukałem działki na przełomie 2006/2007. Ostatecznie udało nam się ją kupić dopiero w grudniu 2007. Nasza leży po drugiej stronie Warty. No i także chcemy wybudować parterówkę z kopertowym dachem :)

Prośba: jako Twój krajan poproszę o przesłanie namiarów na wykonawców, którzy się u Ciebie sprawdzili, w tym kierownika budowy.

 

Pozdrawiam i życzę równie szybkiego tempa prac wiosną :D, a później samej radości z mieszkania w tak urokliwym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 238
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Egon dzięki!

 

Chętnie podam namiary ale ostatnio coraz bardziej sceptycznie podchodzę do naszych fachowców. Niby nie było u nas większych problemów ale wychodzą jakieś drobiazgi i zaniedbania.

 

Jak do tej pory najsolidniejsi wydają się dekarze - polecałem ich na Wlkp liście solidnych.

 

p. Henryk 607441975

bardzo pozytywne wrażenie mam też po pracy elektryków:

 

Grzegorz Gaworski 667275194

 

co kierownika budowy uważam, że niepotrzebnie przepłaciłem. Sympatyczny człowiek, ma dużo kontaktów, przyjeżdża regularnie na budowę ale mam wrażenie, że bardziej stoi po stronie wykonawców niż inwestora. Gdy zaczynałem budowę wydawało mi się, że gdy komuś więcej zapłacę to lepiej zajmie się moją budową. Niestety nie działa to w ten sposób:(

 

Murarze ściany wymurowali OK ale skopali ocieplenie fundamentów: nie wiem czym wysmarowali styropian z jednej strony bo z 10cm zostało może 2 cm i teraz cokół trzyma się na siatce i kleju. Mieli przyjechać i poprawić .. no i tyle ich widzieli.

 

Życzę bezproblemowej budowy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas rozpoczęcie współpracy zTPSą to najmniejszy koszt na budowie ......10zł.Ale tak jak Ty potrzebujemy tylko neta, więc po co bulić 5 dych za abonament telefoniczny.Tubylcy w naszej wsi mają radiówkę i są zadowoleni.Jednocześnie pierwszy raz spotykam się z zadowolonych klientów fal radiowych.Sami już nie wiemy co zrobić.Mam nadzieję ,że wnioski i takie tam o prąd już złożyłeś.Nam powiedzieli: 11miesięcy.W kwietniu upływa i jestem ciekawa czy będziemy już go mieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie podam namiary ale ostatnio coraz bardziej sceptycznie podchodzę do naszych fachowców. Niby nie było u nas większych problemów ale wychodzą jakieś drobiazgi i zaniedbania.

Bardzo dziękuję!!!

 

co kierownika budowy uważam, że niepotrzebnie przepłaciłem. Sympatyczny człowiek, ma dużo kontaktów, przyjeżdża regularnie na budowę ale mam wrażenie, że bardziej stoi po stronie wykonawców niż inwestora. Gdy zaczynałem budowę wydawało mi się, że gdy komuś więcej zapłacę to lepiej zajmie się moją budową. Niestety nie działa to w ten sposób:(

Zapytałem o kierownika, bo wspominałeś, że namiary masz z forum. Ponieważ budujesz po wschodniej stronie naszej pięknej rzeki:D, pomyślałem, że może zatrudniłeś faceta, którego mam na oku. Sprawdził się na budowie jednego z forumowiczów, ba nawet wyprowadził mu dom z fuszerki poprzedniego "kierbuda". Ten facet to ponoć istna kosa dla fachowców. Inżynier budownictwa, ma biuro w Pobiedziskach. Jeśli zaczyna się pokrywać z Twoimi danymi, podeślę Ci nazwisko na priv, żeby sprawdzić czy to nie ta sama osoba. Byłbym zdziwiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas rozpoczęcie współpracy zTPSą to najmniejszy koszt na budowie ......10zł.Ale tak jak Ty potrzebujemy tylko neta, więc po co bulić 5 dych za abonament telefoniczny.Tubylcy w naszej wsi mają radiówkę i są zadowoleni.Jednocześnie pierwszy raz spotykam się z zadowolonych klientów fal radiowych.Sami już nie wiemy co zrobić.Mam nadzieję ,że wnioski i takie tam o prąd już złożyłeś.Nam powiedzieli: 11miesięcy.W kwietniu upływa i jestem ciekawa czy będziemy już go mieć.

 

Dzięki za informacje o radiowym internecie. Nawet nie zastanawiałem się nad tym rozwiązaniem gdyż faktycznie słyszałem wiele negatywnych opinii na ten temat. Ale w zaistniałej sytuacji nie ma co wybrzydzać.

 

Trzymam kciuki za Twój prąd. Ja jutro (dwa miesiące po terminie) będę miał u siebie budowlany:(Gdyby Enea dotrzymała terminów nie musiałbym teraz niestety ponosić bezsensownych kosztów. Może u Ciebie będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem o kierownika, bo wspominałeś, że namiary masz z forum. Ponieważ budujesz po wschodniej stronie naszej pięknej rzeki:D, pomyślałem, że może zatrudniłeś faceta, którego mam na oku. Sprawdził się na budowie jednego z forumowiczów, ba nawet wyprowadził mu dom z fuszerki poprzedniego "kierbuda". Ten facet to ponoć istna kosa dla fachowców. Inżynier budownictwa, ma biuro w Pobiedziskach. Jeśli zaczyna się pokrywać z Twoimi danymi, podeślę Ci nazwisko na priv, żeby sprawdzić czy to nie ta sama osoba. Byłbym zdziwiony.

 

Z Twojego opisu sądzę, że to chyba inna osoba ale jeśli prześlesz info na priv będę mógł się upewnić. Mogę powiedzieć, że był również KB u forumowej muriel, która dość często pisała na grupie 2007.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lesheck

Bardzo piękny ten Wasz domek :D . Zauważyłem u Waszych rodziców, że mają zamontowane piękne okiennice. Możecie powiedzieć czy robione były na zamówienie. Można zapytać co to za firma?

 

Dzięki:)

 

Co do okiennic, gdy tylko się dowiem, to chętnie podam namiary.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześc Lesheck

u Was rzeczywiscie wiosna, a my zaczęlismy robic tynki i sniegiem sypnęło macie sliczne te okna, bardzo ładny kolor, co do naszych stropów robimy w jednej części domu całe deskowanie jak juz beda to przesle Ci zdjęcia, pozdrawiam cieplo

ps a jak wyglada u Was kwestia drzwi wewnętrznych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey Boslak

 

Ja już w końcu chciałbym zakończyć temat stropu. Jeszcze czekają mnie wykończenia przy belkach - jakieś listwy lub ćwierćwałki. Jestem ciekawy jak to wyjdzie u Ciebie - pochwal się koniecznie!

 

Co do drzwi wewnętrznych, zdecydowaliśmy się na trochę nowoczesne rozwiązanie: DRE

 

http://img5.imageshack.us/img5/605/vertoa2.jpg

 

Wybraliśmy złoty dąb ryfla; IMHO wyglądają bardzo naturalnie jak na okleinę. Musimy mieć duże przeszklenie gdyż jest trochę ciemno wewnątrz budynku.

 

Co do koloru naszych okien jesteśmy w 100% zadowoleni - wyszło znacznie lepiej niż sobie to wyobrażaliśmy. Pasują idealnie do naszych belek :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje wczoraj przeczytałam cały dziennik jestem pod dużym wrażeniem my też wkrótce zaczynamy budowę w Biskupicach tak więc będziemy sąsiadami pozdrawiam :)

 

Bardzo miło poznać sąsiadów:) Życzę powodzenia w zmaganiach! Co do Biskupic- co zadecydowało o wyborze miejsca?

 

Mnie się podoba okolica ale Urząd Gminy wzbudza we mnie baaardzo negatywne uczucia :evil: :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć mój ulubiony inwestorze....

 

Obiło mi się o uszy, ze masz blaszak do sprzedania......:)

 

Aktualne?

 

Czym sobie zasłużyłem :oops: :oops: :oops: :wink:

 

Niestety blaszak już ma nowego właściciela. Mnie czeka jutro bojowe zadanie przeniesienia sterty rzeczy, "które może się przydadzą na dalszym etapie budowy" do ... właśnie gdzie??? Garażo - wiaty jeszcze nie ma, szopki tudzież innej struktury też nie. Na tym etapie budowy pewnie inni inwestorzy zagracają garaż, a ja nie mam co.

 

Została mi jeszcze 'świątynia". Oddam za darmo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć mój ulubiony inwestorze....

 

Obiło mi się o uszy, ze masz blaszak do sprzedania......:)

 

Aktualne?

 

Czym sobie zasłużyłem :oops: :oops: :oops: :wink:

 

Niestety blaszak już ma nowego właściciela. Mnie czeka jutro bojowe zadanie przeniesienia sterty rzeczy, "które może się przydadzą na dalszym etapie budowy" do ... właśnie gdzie??? Garażo - wiaty jeszcze nie ma, szopki tudzież innej struktury też nie. Na tym etapie budowy pewnie inni inwestorzy zagracają garaż, a ja nie mam co.

 

Została mi jeszcze 'świątynia". Oddam za darmo :D

 

Jak to czym???

Od samego początku z podziwem śledzę Twoją budowę.... :)

Powiedz mi jak Wasza zielona kuchnia??? Kiedy odbieracie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to czym???

Od samego początku z podziwem śledzę Twoją budowę.... :)

Powiedz mi jak Wasza zielona kuchnia??? Kiedy odbieracie??

 

A to dziękuję:) Nasza zielona kuchnia do której nie możemy nic sensownego dobrać teoretycznie powinna być gotowa w następnym tygodniu. Zobaczymy..

 

Tak czy owak następny tydzień ma być bardzo owocny: koniec ocieplania, instalacja wentylacji mechanicznej, grzejniki + kotłownia, być może podłogi, łazienki. Ekipa od kuchni chyba się nie dopcha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lesheck,

 

ale się wiosennie rozkręciłeś :D i prace idą w super tempie....

 

Ja mam pytanie odnośnie parapetów. Czy mógłbyś mi napisać jakiej masz grubości kamień, ile cm wystaje poza ścianę a ile bokami wcina się w mur? A poprosiłabym jeszcze o nazwę kamienia i cenę, jeśli można :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tempo jest baaardzo wskazane biorąc pod uwagę fakt, że do przeprowadzki zostały tylko TRZY tygodnie :o :o :o

 

Co do parapetów, zmierzę dzisiaj dokładnie. Z tego co pamiętam to miały 25cm szerokości. Chcieliśmy na początku zrobić 2cm na grubość ale okazało się, że nie mieli wystarczająco dużo materiału więc zgodziliśmy się na 3cm. Granit nazywał się Incas Gold i kosztował coś ok. 750zł netto za m2. W sklepie wyglądał tak:

 

http://img26.imageshack.us/img26/3466/incasgold.jpg

 

a jak w rzeczywistości to widać w dzienniku:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...