Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt M53 JODŁOWY ZAGAJNIK


Recommended Posts

No to chyba właśnie wybrałam....

Jodłowy zagajnik M53 z Muratora

Jest to niestety na tyle nowy projekt, że nie mam co szukać ludzi go budujacych.... szkoda.

Z zazdrością popatrzę jak się wszyscy wymieniają swoimi doświadczeniami...

 

A moje zmiany to:

-zmienię na ścianę dwuwasrtwową ...

-wydłużenie garażu do końca budynku, żeby mieć gdzie schowac kosiarkę do trawy....

-może jeszcze wydłuże troszkę zadaszenie nad tarasem, żeby móc w spokoju usiąść jak nawet pada ciepły letni deszczyk....

-zlikwiduję balkoniki.... mam teraz i w ogóle nie używam..podstawa to taras....

-nie dam na 100 % drewna na elewacji -zawsze mnie przeraża ta konserwacja. Tempo rozpadania się płotków drewnianych w okolicy mnie szczególnie od tego odrzuca..

-aby nie wygladał tak zupełnie wiejsko, te wszystkie zaokrąglone drewniane konstrukcje wyprostujemy...i te okienka z przodu damy proste-trochę wyższe ale górną krawędź prostą.

-troszkę większe przednie okno w kuchni a drugie zamurujemy...

I chyba wszystko.

Jakieś jeszcze podpowiedzi?

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Można ewentualnie taras 12 zlikwidować powiększając salon a normalny taras dać "na zewnątrz" budynku.

 

Ciekawa uwaga o tych balkonach. Można rozważyć zmianę wtedy drzwi balkonowych na normalne okno. W moim projekcie Kika są z dwóch stron właśnie drzwi balkonowe (chociaż sam balkon nie był przewidziany) no i w pokoju dla przyszłego dziecka zdecydowaliśmy się zrobić z nich normalne okno. W swojej sypialni zostawiliśmy drzwi.

 

Pomyślałbym ewentualnie o zwiększeniu łazienki. Myśmy zrezygnowali z jednej garderoby i mamy większą łazienkę. Tutaj rozważyłbym połączenie 17 i 18 w dużą łazienkę. Wtedy powiększyć można trochę 16 i zrobić z niej garderobę dla pokoi dzieci (20 i 19) a swoją sypialnię zrobić w 21 z prywatną garderobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc co do okien to chcę zostawić dużę, zeby było dużo światła, bo bez okien dachowych te pokoje. Ale wstawię takie rurki, zeby czasem nie wylęźć przez przypadek.

:lol:

http://images32.fotosik.pl/287/4f342f42ff0dfd07m.jpg

o włąsnie coś takiego

 

Co do łazienki: rzeczywiście. Nawet nie myślałam o tym.

Zapisuję....

 

Dzięki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc co do okien to chcę zostawić dużę, zeby było dużo światła, bo bez okien dachowych te pokoje. Ale wstawię takie rurki, zeby czasem nie wylęźć przez przypadek.

U nas w sypialni też podobne rurki są przewidziane. Jednak do pokoju dziecka wolałem dać okno. Szerokie na 2m + jedno połaciowe powinny dość dobrze doświetlić pokój. Woleliśmy nie ryzykować - a nóż dziecko zacznie uprawiać wspinaczkę po tej drabince.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] i te okienka z przodu damy proste-trochę wyższe ale górną krawędź prostą.

-troszkę większe przednie okno w kuchni a drugie zamurujemy...

 

Okna z przodu - niezła zaskoczka - w pierwszej chwili pomyślałam: dlaczego takie wielkie drzwi. A drzwi są z boku.

 

Jeśli zamurujesz drugie okno w kuchni - popsujesz układ ściany szczytowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months później...
  • 5 months później...
  • 4 months później...
Czekamy na wiosnę i zaczynamy budowę tego domu. Budujemy na lekkim spadzie, więc zdecydowaliśmy się na piwnicę pod połową domu (nie będzie spiżarni pod schodami). Wypchaliśmy też rogi w salonie (będzie kolumna) i garażu (rezygnacja z drzwi).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Witajcie! Też wybraliśmy M53. Czekamy tylko na pozwolenie na budowę (ma być w czerwcu) i pierwsze wykopy pod fundamenty chcemy zacząć jesienią. Trochę mamy stracha, ale powiedziało się "A" i działka czeka na zagospodarowanie. Chciałabym zobaczyć zdjęcia z realizacji. Dysponuje ktoś takimi? Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie,

śledzę na bieżąco ten wątek, ponieważ ten projekt jest moim wybranym, na razie bede kupować ziemię, ale za rok dwa pewnie zacznę budowę, mam nadzieję, że będziecie wklejać zdjęcia z budowy i podzielicie się swoimi propozycjami i uwagami:-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months później...
Fotka z października 10. Zaczęliśmy pod koniec września. Stan na dziś; wylany wieniec, zamówiona więźba i stolarka okienna i drzwiowa. Niestety, nie udało nam się zdążyć przed poważnymi mrozami z zadaszeniem budynku. Czy ktoś jeszcze się zdecydował na ten projekt?

min..jpg

min..jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne fotki prezentują stan na dzisiaj. W najbliższym czasie ekipa ma przygotować stan pod więźbę (szczytówki), ściany działowe.

Z najważniejszych zmian w projekcie- zamurowaliśmy jedno okno w kuchni. Tak jak przypuszczałam będzie ona przez to ciemna i trzeba będzie ją sztucznie doświetlić, ale dzięki temu manewrowi uzyskałam miejsce na ciąg szafek (co przy tak niedużej powierzchni pomieszczenia jest dla mnie niezbędne). Wyrzuciliśmy też balkon ze strony północnej (nieatrakcyjny widok). Pozdrawiam!

zachod..jpg

poludnie..jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
mało to z mojej strony profesjonalne podejście, ale nie obliczałam metrów. Popatrzyłam na projekt i stwierdziłam, że ciężko będzie z miejscem na szafki wiszące, jeśli zostawi się to okno (okna na dwóch ścianach, trzecia jest wejściem do spiżarki a czwarta ma drzwi). Jest ciemno, ale przyzwyczaję się jakoś. Teraz mieszkamy na poddaszu i mamy w części kuchennej tylko jedno malutkie okienko. Po przeprowadzce i tak pewnie będę się czuła luksusowo w nowej kuchni...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 2 weeks później...

Witajcie,

od 12.2010 jesteśmy szczęśliwymi mieszkańcami Jodłowego Zagajnika i... mieszka się super :)

Domek jest idealny- ma wszystko co potrzeba 4-osobowej rodzinie. Ze względu na strony świata na naszej działce zdecydowaliśmy się na wersję lustrzaną.

Projekt był przerabiany, najważniejsze zmiany to:

1/ poszerzenie domu o 1m - kotłownia była za ciasna by móc zainstalować w niej zgodnie z normami piec na paliwo stałe

2/ podniesienie ścianki kolankowej do 110cm

3/ likwidacja okna w kuchni i poszerzenie okna w salonie,

4/ powiększenie powierzchni tarasu.

 

Nasz Jodłowy zbudowany jest w tradycyjnej technologi - ściany są trójwarstwowe.

Przesyłam link do zdjęć z II etapu budowy - nie mam niestety aktualnych:

https://picasaweb.google.com/duhola/BUDOWAIIETAP_2010?feat=directlink

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wam!

 

Zaczytywaliśmy się na różnych forach o projekcie Jodłowego Zagajnika, bo to właśnie i my taki dom chcemy budować i szczęśliwie w ostatnim czasie mamy coraz więcej do poczytania na ten temat :) (dzięki za informacje i dzięki za zdjęcia:) ).

Póki co żyjemy w papierach i powiedzmy jesteśmy na ostatniej prostej biurokracji ;)

 

Nasze zmiany to:

- wypełnienie narożnika w garażu = wydłużenie garażu, aby posłużył na pomieszczenie gospodarcze

- podzielenie jednego pokoju z balkonem na połowę i okrojenie pokoju tylko z oknami dachowymi

- zmiana ogrzewania na paliwo stałe - (jesteśmy zaskoczeni, że trzeba było powiększać dom :()

 

Jesteśmy pionierami i na forum i jako przyszli "budowlańcy"..., więc tym bardziej dziękujemy za wasze posty :)

Pozdrawiamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...