Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt M53 JODŁOWY ZAGAJNIK


Recommended Posts

Duhola

 

Właśnie obejrzałem waszą galerię, domek bardzo fajny, przestronny. Mi również odpowiadają takie klimaty, na 95 % jesteśmy zdecydowani na projekt Moje Miejsce M03a, ale obawiamy się, że może być troszkę ciasny, i chyba jednak zdecydujemy się na Jodłowy zagajnik. Ehhh, całe życie człowiek musi czynić wybory....

Gratuluję fajnego domku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
  • Odpowiedzi 44
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

gratuluję wszystkim rozpoczętych lub prawie zakończonych inwestycji :-) swietnie to wszystko wygląda. wykorzystam zatem waszą wiedzę i doświadczenie i mam kilka pytan?

1. czy założona powierzchnia użytkowa - około 140m2 dla 2-osobowej rodziny nie jest troszkę za mała? czy warto zwiększyć nieco powierzchnię domu?

2. jak z wielkością kuchni- czy w praktyce jej wielkość się sprawdza i jak patent ze spiżarką (który mi osobiście bardzo się podoba)

3. czy udało wam się troszkę zejsc z kosztów budowy - czy racezj wartość kosztorysowa projektu jest dość aktualna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratuluję wszystkim rozpoczętych lub prawie zakończonych inwestycji :-) swietnie to wszystko wygląda. wykorzystam zatem waszą wiedzę i doświadczenie i mam kilka pytan?

1. czy założona powierzchnia użytkowa - około 140m2 dla 2-osobowej rodziny nie jest troszkę za mała? czy warto zwiększyć nieco powierzchnię domu?

2. jak z wielkością kuchni- czy w praktyce jej wielkość się sprawdza i jak patent ze spiżarką (który mi osobiście bardzo się podoba)

3. czy udało wam się troszkę zejsc z kosztów budowy - czy racezj wartość kosztorysowa projektu jest dość aktualna?

 

Jeszcze nie mieszkamy, ale parapetówa już jutro- więc chętnie się podzielę wiedzą z autopsji:

 

1). myślę, że średnia 70m2 na osobę, to naprawdę dużo przestrzeni :) Duża powierzchnia to większe koszty ogrzewania ale też i wysiłek codziennej konserwacji. Dla mnie optymalnie. Nie wiem tylko jeszcze gdzie będę suszyć pranie w zimie. Brakuje też typowej graciarni. Tym, których na to stać, serdecznie polecam piwnicę.

 

2) Po zabudowie mebli na wymiar (i zamurowaniu jednego z okien) jest bardzo przestrzennie. Spiżarnia jest rewelacyjna.

 

3) Nie liczyłabym na zejście z kosztów. Oczywiście ceny materiałów się wahają (np. stal kupowaliśmy w "górce"), ale lepiej się przygotować nie nieprzewidziane wydatki (np. nie sprawdziłam, że koszt rury do przewodu kominkowego to prawie 2 000 PLN!). Takich niemiłych niespodzianek jest cała masa.

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kategra! dzięki za odpowiedź no i przede wszystkim gratulacje, że budowa idzie w szybkim tempie!!! Mam prosbe, jak domek będzie w miarę odszykowany (stan zamknęty - wrzuć parę zdjęć - szczególnie interesuje mnie wielkość pokoi na górze - jak to wygląda na żywo i salonu:-)) Dzięki!!!! Ale Wam fajnie:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam wszystkich bardzo serdecznie !

Budujemy właśnie Jodłowy zagajnik i bardzo się

cieszę, że znalazłem to forum.

Jesteśmy na etapie elewacji - dom jest super.

Posegreguję trochę zdjęcia i postaram się coś wrzucić.

My nie dokonywaliśmy praktycznie żadnych zmian w projekcie. Podobał nam się

własnie taki - klasyczny wiejki dom.

Zmieniliśmy tylko strop na wylewany w całości na całym domu, zmienilismy wejście do

kotłowni (teraz jest z ganku) i to jest wszystko.

Z perpektywy czasu powiększyłbym nieznacznie dolną łazienkę kosztem pokoju.

Jest trochę za mała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
witaj nowy szczęśliwy posiadaczu domu budowanego wg jodłowego zagajnika:-) Cieszę się, że pojawia się Was coraz więcej, bo dzięki temu jak ja się zacznę budować to będę miała spory materiał do przemyśleń:-) Mówisz że łazienka mała, a kotłownia wystarczająca i salon? z zewnątrz zostawiacie więcej drewna na balkonach etc, czy rezygnujecie z tego? Mi się takie wykonczenie tego domu strasznie podoba szczególnie w wersji ciemniejszego drewna. Wrzucaj te zdjęcia jak najszybciej:-) pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ponownie.

Na początek zgodnie z obietnicą załączam kilka zdjęć bryły budynku.

Wnętrze postaram się pokazać w najbliższym czasie.

Jeśli chodzi o pytanie na temat drewna, to jak wspomniałem,

my nie zmienialiśmy nic pod kątem wyglądu zewnętrznego.

Nam bardzo się podoba - Wy oceńcie sami. Szalunki na szczytach

oraz na ganku dodają uroku, a łuki podtrzymujące płotew

to pomysł rewelacyjny. Mamy świadomość problemów z utrzymaniem

deskowania, ale coś za coś. Na początek drewno (susone drewno

jodłowe szerokości 16 cm i gr. 2 cm) jest 3-krotnie zabezpieczone

impregnatem, więc może 3-5 lat wytrzyma.

Jeśli chodzi o łazienkę na dole to faktycznie jest trochę za mała.

Podejmując decyzję dzisiaj, powiększyłbym ją o jakieś 0,5m kosztem pokoju.

Salon OK. To samo kotłownia. Ja będą opalał paliwem stałym (piec na eko-groszek)

i nawet z 300l zbiornikiem na wodę jest sporo miejsca.

W związku z tym, że będziemy palić węglem, zmieniliśmy wejście do kotłowni

i aktualnie jest z ganku. Po pierwsze nie ma problemu z wejściem do kotłowni bezpośrednio z przedpokoju,

po drugie naturalnie rozdzieliła się w domu funkcja mieszkalna i gospodarcza.

Z rzeczy, które jeszcze zmieniliśmy, to pozostawienia drzwi z ściance kolankowej nad gankiem

i mamy dodatkowe 9 m2 na buty i podręczne rzeczy przy garderobie.

Poza tym nie zmienialiśmy nic, co zmieniłoby w sposób znaczący, a zwłaszcza wizualny tę piękną bryłę.

W razie pytań, proszę o kontakt.

IMAG0225.jpg

IMAG0227.jpg

IMAG0223.jpg

IMAG0224.jpg

IMAG0232.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

hej moles!

dzięki za poglądowe zdjęcia! dom wygląda super, a i okolica bardzo ładna:-) wykonczenia drewniane dodają zdecydowanie uroku, choć oczywiście tak jak piszesz- konserwacja pewnie jest sporym utrudnieniem. Dzięki za zdjęcie kotłowni, na wielkość chyba jest ok, no chyba, że chciałoby się w niej zrobić też pralnię, wtedy wydaje mi się, że może brakować metrażu? rozumiem, że zostajecie przy drewnianych balkonach? oczywiscie nieustająco proszę o dalsze zdjęcia, gdy będziecie mieli się czym podzielić:-) a łazienka na dole faktycznie do powiększenia:-) pozdrawiam jena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 3 weeks później...
Witamy :)

W końcu ... z rocznym poślizgiem rozpoczęła się budowa domu według projektu Jodłowy zagajnik :)

Wybraliśmy wersję podstawową z niewielkimi zmianami. Fundamenty dostosowane do wymogów terenu objętego szkodami górniczymi.

Kilka zdjęć z placu budowy :)

 

[ATTACH=CONFIG]97893[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]97894[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]97895[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]97896[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]97897[/ATTACH]

 

Gratulacje!! A może zdradzisz jakie zmiany wprowadziliście w waszym projekcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
  • 2 months później...
  • 1 year później...

Witam wszystkich :-)

 

Właśnie (po wielu dyskusjach i dłuuugim zastanawianiu się) przymierzamy się do zakupu "Jodłowego zagajnika".

Czy komuś z budujących udało się już może zamieszkać w M53?

Jakie są Wasze wrażenia?

Interesuje mnie zwłaszcza kuchnia - czy (przy założeniu, że będziemy decydować się na pozostawienie obu okien, które uwzględnia projekt) nie będzie zbyt mała i mało funkcjonalna (brak ściany, na której można byłoby zmieścić ciąg szafek).

Będę wdzięczna za wszystkie opinie i aktualne zdjęcia :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :-)

 

Właśnie (po wielu dyskusjach i dłuuugim zastanawianiu się) przymierzamy się do zakupu "Jodłowego zagajnika".

Czy komuś z budujących udało się już może zamieszkać w M53?

Jakie są Wasze wrażenia?

Interesuje mnie zwłaszcza kuchnia - czy (przy założeniu, że będziemy decydować się na pozostawienie obu okien, które uwzględnia projekt) nie będzie zbyt mała i mało funkcjonalna (brak ściany, na której można byłoby zmieścić ciąg szafek).

Będę wdzięczna za wszystkie opinie i aktualne zdjęcia :-)

 

Yo Milada! :wiggle:

 

Komfort użytkowania jest duży... jest po prostu wyrąbiście :)

Domek nie jest aż tak duży choć to zależy, kto ma jakie preferencje i poczucie wielkości ;)

Domek jest po prostu w sam raz :)

Kuchnia się dopiero robi, więc jeszcze nie za dużo mam do powiedzenia.

Zrezygnowaliśmy ze ścianki oddzielającej kuchnie od salonu i zostawiliśmy dwa okna - i nie żałujemy. Kuchnia będzie oddzielona wysepką z dwoma krzesłami barowymi.

Jedno jest na północ a drugie na zachód i jest idealnie.

Jest jasno i to jest plus :)

Jedynie na wysokość została wprowadzona poprawka - od parapetu do podłogi mamy jakies 110 cm, wiec jest zapas na lagodne obejście się z blatem.

I spiżarnia jest dobrym rozwiązaniem.

Na razie więcej detali nie jestem w stanie przekazać. Duhola podała link do swoich zdjęć ;)

Kuchnia.jpg

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Hej eSKaeS!

 

Bardzo dziękuję za odpowiedź!

Przestałam już zastanawiać się nad wielkością kuchni, bo obecnie zajmuje mnie mocno długość okapów. Czy przy tak mocno wyciągniętym i obniżonym dachu nie wpada do domu za mało słońca? Mamy usytuowanie zachód (front domu)- wschód (ogród) i dumam, czy przez tak wyciągnięty dach nie uczynimy domu mało jasnym?... A jakie jest Twoje wrażenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Yo Milda :D

 

Słowem zakończenia o kuchni, to... za duża nie jest, aby pomieścić wszystkie skarby zaradnej Pani domu... ale że ma dwa okna i że jest otwarta na salon i że ma spiżarkę, to dodaje jej atutów :)

A w odpowiedzi na drugie pytanie, to... wbrew temu, że dach jest tak nisko, to światła do domu wpada dużo - słoneczka też wystarczająco a w lecie dobrze, że nie za dużo...

My usytuowanie mamy takie, że od południa mamy salon i taras a od północy wejście do domu, więc na brak światła nie narzekamy :yes:

Jeżeli macie front od zachodu, to zachodzące słoneczko będzie ładnie się opierało na tych dwóch łukowych oknach - które ubóstwiam! I jeżeli będziecie mieli przeszklone drzwi między wiatrołapem a holem, to będzie romantycznie i w części salonu :)

Wasze usytuwanie nie pozbawi Was światła, ale samego słoneczka może troszeczkę... ale że taras macie od wschodu, to na wieczór nie będz Was raziło słonce i latem będzie lżej po cielu.... :D

Decyzja Wasza... hm... może dopowiem tyle, że urokliwy jest ten niski dach i z zewnatrz i w środku... okna mamy bez szpros, aby nie ograniczać dodatkowo światła... Wielkość okien zachowaliśmy jak w projekcie za wyjątkiem okien na pólnocy (kuchnia) i zachodzie (kuchnia+jadalnia) - kuchnia północ: jedno okno dwuskrzydłowe + kuchnia zachód: krótsze okno, aby nie było widać co jest pod szafkami od zewnątrz + jadalnia zachód: krótsze okno jak w kuchni, bo są na tej samej ścianie :) A i rosuneliśmy te dwa ostatnie okna od siebie, aby w kuchni to okno na zachodzie było prawie na środku powierzchni kuchni :) - taka równowaga w przyrodzie ;)

Załączam kilka zdjęć jak widać rozświetlone pomieszczenia :)

 

Pozytywnych decyzji :D

1.JPG

2.JPG

Edytowane przez eSKaeS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months później...

Witajcie!

 

Czy ktoś z budujących Jodłowy już ukończył prace i mógłby zdać relacje, jak się mieszka? ;-)

eSKaeS - możesz się podzielić aktualnymi danymi? :)

A może w międzyczasie jeszcze ktoś podjął jodłowe wyzwanie?

 

My za kilka dni mamy odebrać pozwolenie na budowę (w końcu)! i późną wiosną ruszamy z budową.

 

Pozdrowienia :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...