Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Cena tynków cementowo-wapiennych a gipsowych


adam2007

Recommended Posts

Witam,

 

W niedalekim czasie czeka mnie zmierzenie się z ceną mojego majstra za tą część roboty. Pytania moje są następujące :

 

1. Jakie ceny są za takie tynki ( głównie chodzi o cementowo - wapienne) ?

2. Czy to ,że są np. 2 wykusze ma znaczenie w cenie czy nie ?

3. Jak umawiac się na robote : czy policzyć wszystkie ściany do tynku i ustalić cenę za całość czy jest inny sposób ?

Ponieważ będzie je robił ręcznie a nie maszynowo jak się kształtują ceny w porównianiu do gipsowych maszynowych ?

 

No i wreszcie : które wybrać bo już się oczytałem i nie wiem sam?

 

Pozdrawiam,

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 152
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

My mamy tynk cementowo wapienny-19zł za m2 (najpierw został ułożony tynk a potem został "zatarty" masą z tynku tyle że bardziej wodnistą z dodotkiem gipsu,tynk jest pół gładki)- do wyceny ile za tynk wzieliśmy sume wszystkich ścian i odliczyliśmy okna i drzwi.

Ja osobiście nie chciałem tynku gipsowego-dla-mnie cementowo wapienny jest barzdziej wytrzymały i stosowany jest od dawien dawna 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy tynk cementowo wapienny-19zł za m2 (najpierw został ułożony tynk a potem został "zatarty" masą z tynku tyle że bardziej wodnistą z dodotkiem gipsu,tynk jest pół gładki)- do wyceny ile za tynk wzieliśmy sume wszystkich ścian i odliczyliśmy okna i drzwi.

Ja osobiście nie chciałem tynku gipsowego-dla-mnie cementowo wapienny jest barzdziej wytrzymały i stosowany jest od dawien dawna 8)

 

 

Dzięki za odp. Rozumiem ,żeto cena za samą robociznę i z tego roku.

Także wolę tynk cem-wap z podobnego względu. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomorskie; okolice tczewa

 

za cementowo wapienne z materiałem 25 - 27 zł; sama robocizna 15 - 19 zł

 

gipsowe - z materiałem do 30 z; sama robocizna od 13 zł

 

my jesteśmy w trakcie tynkowania; wybraliśmy gipsowe

 

pewnie jedne i drugie mają swoich zwolenników i przeciwników, dlatego na temat wyższości świąt bożego narodzenia nad wielkanocą nie będę dyskutował

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomorskie; okolice tczewa

 

za cementowo wapienne z materiałem 25 - 27 zł; sama robocizna 15 - 19 zł

 

gipsowe - z materiałem do 30 z; sama robocizna od 13 zł

 

my jesteśmy w trakcie tynkowania; wybraliśmy gipsowe

 

pewnie jedne i drugie mają swoich zwolenników i przeciwników, dlatego na temat wyższości świąt bożego narodzenia nad wielkanocą nie będę dyskutował

 

pozdrawiam

 

 

 

A czy te cementowo-wapienne są ze szprycem czy bez ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 4 weeks później...

Przedstawiam ceny tynków cem.-wap. kładzionych ręcznie z materiałem+szpachlowanie na gładko zaprawą gipsową (Szczecin):

tynkowanie - 33zł m2

szpachlowanie- 30zł m2

obróbka oscieży drzwiowych -43 zł mb

osadzenie listew narożnych z siatką -15 zł mb

zabudowa okienna -43zł mb

Może ktoś zechce ocenić te stawki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w cenę tynków wliczone jest położenie narożników? Bo mi chcą dodatkowo policzyć za ich położenie !!! Cena za robociznę to 18 zł. + materiał ok. 5-6zł. - tynki gipsowe Baumit.

Jak najbardziej. Ci co tynkowali obrobili wszystkie okna i ościeże drzwi-nie odliczali ich od ściany. Poprzednia ekipa chciała odejmować okna i drzwi ale za 1 mb liczyli sobie po 30 zeta a to było dla mnie niekorzystne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...