Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Cena tynków cementowo-wapiennych a gipsowych


adam2007

Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 152
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

tynki gipsowe z agregatu 28 PLN/m2 kontra cem-wap z agregatu 40 PLN/m2 lub ręczne 32 PLN. Wszystko z materiałem, narożnikami, etc.

 

Ciężko jest mi rozstrzygnąć, które tynki są lepsze, bo oba rodzaje mają swoich zwolenników i przeciwników, więc chyba zdecyduję się na te korzystniejsze cenowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
cem-wapienne 14 zł/m2 z materiałem ok 25/m2.

no dobrze ale czy z mułkowaniem (piasek kwarcowy) tzn gotowe już do malowania ?

niktórzy robią na ostro a potem to se pan gładź połozysz.

 

a wiesz że nie mam pojęcia, bo to mąż się już z facetem dogadywał. Ale chyba coś wspominał o kładzeniu gładzi...(tzn że chyba jeszcze trza będzie położyć :roll: ). Czyli rozumiem że z mułkowaniem nie wymaga już kładzenia gładzi i wtedy jest gotowe do malowania? A z tym mułkowaniem to drożej sobie liczą czy to standard (pytam, bo chcę wiedziec jak z facetem rozmawiać...)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Do Radzika:

Ja też bardzo proszę o szczegóły wykonania tynków cem.wap.! Mam do podpisania umowę z wykonawcą - tynki gipsowe 27 zł/m2 :cry: Wolę cem.wap. i w lepszej cenie :x

 

Co do szczegółów:

20 zł - cena m2 tynków cem. wap z agregatu bez materiału

Tynki wykonywane przez 2 osoby w dwa tygodnie (520 m2 tynku) z pełną obróbką. Jedna osoba praktycznie wykonuje całą robotę, druga - pomocnik - zajmuje sie agregatem oraz zacieraniem. Praca idzie bardzo szybko bo z agregatu. Na początku byłem przeciwnikiem tynków z agregatu bo wydawało mi się, że "chlapane z ręki " są lepsze, okazało się, że moje podejrzenia nie miały podstawy. Uprzedzając opinie, że idzie więcej materiału na tynki z agregatu to mówię, że to nie prawda (no chyba że ktoś trafi na inną ekipę;)

 

No i jeszcze jedna rzecz na plus. Jeśli zostanie Ci materiał, fachowowiec go zabiera od Ciebie w rozliczeniu robocizny za materiał. Zabrany materiał wykorzystuje na kolejnej budowie. Niesamowite uczucie, gdy po zakończonych pracach nie musisz się martwić co z resztą towaru.

A no i jeszcze na marginesie dodam, że Pan pomimo tego, że robi zacierkę piaskiem kwarcowym to całą resztę wykonuje z sortowanego piasku wiślanego co powoduje, że tynki są idealnie gładkie (namiary na piasek też on jest gotów podać, cena u mnie tego piasku nie odbiegała od normalnej ceny wiślaka niesortowanego, którego brałem do murowania -> wynosił ona 500 zł za duzą wywrotę)

 

Sorki, że nie odpisywałem, ale dawno nie wchodziłem na ten temat :)

Namiarami służę na priva :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Radzik!!! Dzisiaj co prawda została podpisana i wysłana umowa :( Ponieważ jednak ten od tynków jest "doklejony" do głównego kontrahenta (Hydraulika, podłogówka, pc, wylewki itp), to może uda mi sie to zmienić :x W garażu wstawiliśmy w umowie cem.wap. Mimo wszystko poproszę o namiary na priv. Interesuje mnie również dobry i oczywiście niedrogi elektryk :wink: Masz takiego? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...