Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Havenowego budowania


Havena

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 159
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jak widzę zmiany, to... widzę ;P bo czytając opis nie wszystko widziałem... Drzwi z garażu do kotłowni to generalnie fajny pomysł, ale patrząc na ten rzut wg mnie nie za bardzo będzie to praktyczne - w zimie w zaśnieżonych buciorach trzeba będzie przejść pół domu, żeby pójść do holu i się rozebrać... tak więc dosyć spora część salonu, przy schodach na piętro, będzie musiała mieć np kafelki. Chyba że w garażu będzie szafka na buty i wieszak dla męża :)

 

Szkoda, że musicie likwidować te okna z tyłu. Teraz w małym pokoju na parterze nie będzie w ogóle dużego okna, a tylko takie malutkie wychodzące na taras.

 

Czy z tyłu domu (tam gdzie te duża okna) planujecie jakiś wylewany taras? Jak tak, to czy na pewno warto? Bo zaraz po wyjściu z niego będziecie mieć płot sąsiada... My też tak zrobiliśmy, mamy wyjście z boku na płot sąsiada, i jak już stoją mury to dziwnie to wygląda - może będzie ładniej, jak skończymy ;)

 

 

Natomiast na poddaszu - dobrze widzę, dwa duże pokoje i powiększona garderoba? To z tego by wychodziło, że będą tylko 3 pokoje - trochę mało jak na taki duży dom. A jak Ci się szwagier na noc zwali, to w salonie będzie spał? :D Chyba że ta powiększona garderoba to będzie malutki pokoik.

 

Do jakich wymiarów chcecie zmniejszyć górną łazienkę? Pamiętajcie, że to będzie Wasza główna łazienka - chyba że źle się domyślam funkcjonalności sypialni - chcecie całą rodzinką na górze, a pokój na dole dla gości/gabinet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz sie tlumacze ;)

 

Drzwi z garażu do kotłowni to generalnie fajny pomysł, ale patrząc na ten rzut wg mnie nie za bardzo będzie to praktyczne - w zimie w zaśnieżonych buciorach trzeba będzie przejść pół domu, żeby pójść do holu i się rozebrać... tak więc dosyć spora część salonu, przy schodach na piętro, będzie musiała mieć np kafelki. Chyba że w garażu będzie szafka na buty i wieszak dla męża :)

 

Obie bramy na pilota, wiec nawet nie bedzie musial wychodzic z cieplego auta ;) A kafelki planujemy wszezie ze wzgledu na podlogowke w calym domu :D

 

A ta szafka i wieszak - do przemyslenia ;)

 

Szkoda, że musicie likwidować te okna z tyłu. Teraz w małym pokoju na parterze nie będzie w ogóle dużego okna, a tylko takie malutkie wychodzące na taras.

 

Z jednej strony zaluje tych okien, ale z drugiej - ich likwidacja ma swoje plusy: to strona pln-zach, wiec niezbyt ciekawa...

A ten pokoj na parterze, to nie taki maly - ok. 16m2 - i ma byc nasza sypialnia. Okno ma byc takie 'od gory do dolu'. Moze nie bedzie za ciemno jak na sypialnie?

 

Czy z tyłu domu (tam gdzie te duża okna) planujecie jakiś wylewany taras? Jak tak, to czy na pewno warto? Bo zaraz po wyjściu z niego będziecie mieć płot sąsiada... My też tak zrobiliśmy, mamy wyjście z boku na płot sąsiada, i jak już stoją mury to dziwnie to wygląda - może będzie ładniej, jak skończymy ;)

 

Tak chcemy zrobic taras na tym malutkim kawalku miedzy scianami domu, zeby mozna bylo wyjsc w kapciach. Glowny taraz bedzie od ulicy. Tak wyszlo - to strona pd-zach.

 

Natomiast na poddaszu - dobrze widzę, dwa duże pokoje i powiększona garderoba? To z tego by wychodziło, że będą tylko 3 pokoje - trochę mało jak na taki duży dom. A jak Ci się szwagier na noc zwali, to w salonie będzie spał? :D Chyba że ta powiększona garderoba to będzie malutki pokoik.

 

Poddasze bedzie krolestwem dziewczyn i nie mam zamiaru tam czesto bywac ;) Dobrze kombinujesz - garderoba bedzie chyba malym pokoikiem komputerowym. Gosci z noclegiem nie planujemy ;) A tak serio - majac obok drugi dom nie wyobrazam sobie problemow z noclegiem - goscie beda mieli do dyspozycji dwa pokoje, kuchnie i lazienke - moga nawet na wakacje zostac :D

 

 

Do jakich wymiarów chcecie zmniejszyć górną łazienkę? Pamiętajcie, że to będzie Wasza główna łazienka - chyba że źle się domyślam funkcjonalności sypialni - chcecie całą rodzinką na górze, a pokój na dole dla gości/gabinet?

 

Hehe, mamy troche inna koncpcje. Jak wiesz, jestesmy juz dojrzalymi ludzmi i chcemy spedzac zycie na parterze, a nie latac po schodach. Nasza glowna lazienka bedzie na dole (dlatego zalezalo mi, zeby byla w miare duza), sypialnia rowniez. Cala gora dla dzieci. Tak to sobie wykombinowalismy.

 

Ze sie tak niegrzecznie zapytam - a gdzie u Was bedzie pokoj dla gosci? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

z lektury pozostalych dziennikow niestety wniosek wysnuwa sie jeden - budowa nie jest lekka, ale jest tez wielki plus - radosc tworzenia !!! ja na pewno bede Ci mocno kibcowac, gdyz Krzys jest jednym z moich faworytow jezeli chodzi o projekty ... (ja jestem narazie na etapie szukania dzialki :oops: )

trzymam kciuki i czekam na relacje

ps. zastanawialisce sie juz nad koncowym wygladem elewacji? zastosujecie kamien lub drewno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na pewno bede Ci mocno kibcowac, gdyz Krzys jest jednym z moich faworytow jezeli chodzi o projekty ...

 

Super, ciesze sie, ze wreszcie komus sie ten Krzys podoba :D

 

(ja jestem narazie na etapie szukania dzialki :oops: )

 

Trzymam kciuki, poczatki sa zawsze najtrudniejsze!

ps. zastanawialisce sie juz nad koncowym wygladem elewacji? zastosujecie kamien lub drewno?

 

Drewno nam sie nie podoba, o kamieniu nie myslelismy. Czas pokaze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dziękujemy za życzenia:) Oby szło Wam szybciej niż to sobie zaplanowaliście:)

Ładnie podciągnęli Wam budowę dzisiaj. U nas na początku szło niemrawo. Może dlatego, że mamy piwnicę. Tez myśleliśmy nad stanem zero do zimy, ale zmieniliśmy zdanie. Zastanawiam się jak będzie wyglądała ta pusta przestrzeń nad pokojem dziennym. Szkoda, że zobaczę ją dopiero w następnym roku. Może być fantastyczne wrażenie:)

Pozdrawiamy i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Havenka widze ze idziecie jak burza.

Szkoda tylko ze mieliscie problemy z bloczkami ... ale widze ze wybrneliscie ....

Nasze pustaki przyjechaly dzisiaj, od rana lał deszcz więc myślalam, że nasza ekipa ma wolne. Pojechalam na dzialke, patrze - przyjechal transport solbetu, podjezdzam blizej - a nasza ekipa zasuwa ze scianami :) Mamy juz pol parteru :) i widac juz gdzie beda okna :)

 

Pozdrowionka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...