Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Havenowego budowania


Havena

Recommended Posts

Hej,

 

Havena możesz mi powiedzieć czy podnosiliście ścianę kolankową? Jeśli tak to o ile, bo się nad tym zastanawiam, a nie wiem jak wysoko podnieśc. Mój majster powiedział tylko, żeby nie przesadzić bo będzie taki ku..s wystawał z ziemi. Z góry dzięki za info :-) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 159
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 3 weeks później...
  • 4 weeks później...
  • 2 weeks później...
U nas będzie dach grafitowy-łupek ,drzwi drewno- kolor nie wybrany i chcemy kupić grafitowe drzwi.Jeszcze ich na żywo nie widzieliśmy, tak jak i dachówki.Najlepsze jest to że membrana na dachu jest a dachówka ma być wypalana 18 , czyli ma być w Polsce pod koniec września.Drzwi jedziemy zobaczyć w przyszłym tygodniu bo trzeba je kupić przed końcem roku, poczekają nie zamontowane do wiosny bo wtedy ruszamy ostro.Pisałaś wcześniej ze jak chodzisz po domu to Ci się coraz bardziej podoba, wiesz ja mam takie same odczucia.Nie do końca jestem z projektu zadowolona,zmieniła bym kilka rzeczy -chociaż to projekt indywidualny-ale mi się coraz bardziej podoba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie strasz mnie tymi kolorami... Brame mamy Normstahl, bo tylko oni mieli jakis specjalny mechanizm zamykania, na ktory uparl sie moj maz. Mam nadzieje, ze bialy, to bialy... Jesli nie, to i tak chyba wilkiej tragedii nie bedzie, bo nie sa umieszczone obok siebie... No nic, dzis maja potwierdzic montaz tej bramy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Havena, piekne te drzwi. Tez chcemy kupić ten model, tylko Titan Mettalic. Na razie nie ma kiedy podjechać, żeby obejrzeć je na zywo. Gdzie kupowałaś drzwi i bramę? Mam też pytanie o podłogówkę. Rozumiem, że robicie ją na całości? Możesz podesłac cenę na priv?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje, dziewczyny :) Drzwi wciaz mi sie bardzo podobaja. Zdecydowanie polecam, sa solidnie wykonane.

Spirea, brame garazowa zamawialismy w Renovii (maja biuro na Krakowskiej), a drzwi w http://milan-firma.pl/. Najlepiej zadzwonic na infolinie Hormanna i zapytac o dostawce najblizej Twojej budowy (mysmy tak zrobili).

Jesli chodzi o koszty samej podlogowki, to trudno mi powiedziec, bo firma Mir tobila nam kompleksowo - kotlownie, hudraulike, podlogowke. Placilismy chyba ok. 90zl/m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spirea, jestesmy zadowoleni. Pracowali solidnie. Oczywiscie, trzeba miec na nich oko, jak na wszystkich i kontrolowac na biezaco... Tu jest ich strona: http://www.pompycieplamir.pl/kontakt Wydaje mi sie, ze calosciowo troche nadplacilismy, ale przynajmniej mamy pewnosc, ze jest dobrze i ze biora odpowiedzialnosc za swoja robote.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja Ci już zazdroszczę - też chcielibyśmy być na takiem etapie :) U nas wchodzą z więźbą jutro. Mam nadzieję, że terminu dotrzymają. Właśnie się zastanawiamy nad ogrzewaniem podłogowym na całym parterze zamiast kaloryferów, ale ciągle mam wątpliwości odnośnie tego czy w całości ogrzewanie podłogowe ogrzeje dom. Wyczytałem, że nie ma szans i należy używać jako wspomnaganie np. kaloryferów. jakie wrażenia u Was? :)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle zle o podlogowce mowia ci, co jej nie maja ;) A tacy, co polozyli tylko na parterze, zaluja, ze nie na calosci.

U nas teraz, na etapie wygrzewania, jest bardzo goraco - przy 8st na zewnatrz dochodzilo do 27, a jak bylo cieplej, to powyzej 30st. Makabrycznie goraco. Poza tym ciepla podloga jest swietna! Zwlaszcza jak sie lubi chodzic na boso (jak moje dziewczyny). Kaloryferow nigdzie nie dalismy. Strasznie szpeca i jakos nie widze nawet miejsca na nie w Krzysiu. Tak na wszelki wypadek robimy kominek.

Jesli masz ochote, zapraszam - sam sie przekonasz jak jest cieplo. A dom jeszcze nie jest ocieplony z zewnatrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...