Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Havenowego budowania


Havena

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 159
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...
Witaj!

Trafiłam do Ciebie z google ;) , bo szukam opinii na temat drzwi Hormann Renodoor. Wprawdzie nie masz ich za długo, no ale

pierwszą zimę mają już za sobą. I jakie wrażenia?

A jak sprawuje Ci się pompa ciepła i podłogówka?

 

też jestem ciekawa. Takie drzwi na forum ma też Olgusieniunieczka, ale montowane niedawno. Ma je też Marcin Cetera i w jednym z wątków (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?172918-Czy-mój-dom-będzie-energooszczędny ) napisał "ja mam drzwi hormana Reno door, nie wiem o ile cieplejsze są te twoje termo, ale moje to jest najsłabszy punk w domu. przy mrozach ościeżnica jest mokra. "

 

Czy u Ciebie Haveno tez występuje coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, dziewczyny :)

Poczatkowo bylismy bardzo zadowoleni z tych drzwi - naprawde ladnie sie prezentuja. Ale z czasem zaczely nas denerwowac. Przede wszystkim to stukanie, zeby je zamknac. Czasami trzeba trzaskac dwa lub trzy razy, zeby sie zamknely... Zwlaszcza, jak 'prztyczek' jest przestawiony ma mozliwosc otwierania pchnieciem z zewnatrz. Wiec raczej z tego nie korzystamy i otwieramy kluczem. Problemy z zamykaniem nasilily sie podczas mrozow, teraz jest lepiej. Byc moze to kwestia montazu. Facet juz nam raz poprawial, bo krzywo zamontowal, pewnie trzeba go jeszcze raz wezwac.

Nie zauwazylam, zeby oscieznice byly mokre podczas mrozow. Ale jak dotykalam drzwi od srodka, byly bardzo zimne. Gdyby nie promocja, to chyba bym tych drzwi nie wybrala... Wygladaja niezle, ale to wszystko...

Jesli chodzi o pompe i podlogowke, to jestesmy z nich bardzo zadowoleni :) Teraz w calym domu jest stala temperatura ok. 21st i to jest wystarczajace. Bezobslugowosc ogrzewania jest bezcenna!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spirea, mamy podlogowke w calym domu i jestesmy bardzo zadowoleni :) Polecam takie rozwiazanie. W ogole nie ma problemu szpecacych czy zagracajacych przestrzen grzejnikow. Zwlaszcza w naszym przypadku, kiedy nie mamy scianki kolankowej.

Olu, mamy gladzie wylacznie na scianach. Wszedzie mamy sufity podwieszane. Glownie dlatego, ze mamy troche podciagow i chcielismy wyrownac plaszczyzne.

[edit] Zajrzalam do Twojego dziennik (fajny domek!). Z tego, co sie orientuje, na plytach k-g nie daje sie gladzi, jedynie na laczeniach i kolkach.

Edytowane przez Havena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my właśnie jesteśmy przekonani do podłogówki na całości, ale nam podpowiadają różnic ludzie, w tym instalator, żeby nie robić, bo jednak może za zimno, niekorzystny klimat, może ciec z połaciówek, bo tam powinno się dawać grzejniki. Szwagier też mówi, że jak włączą grzejnik, to po chwili już grzeje. A na podłówkę trzeba czekać i siedzi się w zimnym. Jak to u Was wygląda. Rzeczywiście podłogówka tak późno reaguje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi odpowiedziec na to pytanie, bo jeszcze nie mieszkamy, choc duzo czasu spedzamy w nowym domu... Pompa utrzymuje stala temperature w domu niezaleznie od tej na zewnatrz. Mamy zatem teraz ustawione na 21st i to jest wystarczajace. Na razie przetestowalismy jedynie podnoszenie temp. o jakies 3-4 stopnie: przestawiamy po godz. 22 krzywa grzewcza na pompie i rano jest juz zadana temperatura. Na pewno nie rozgrzewa sie tak szybko jak przy zwyklych grzejnikach badz piecyku elektrycznym. Jedyny problem, to dlugotrwaly brak pradu i to mnie przekonalo do wstawienia kominka.

To, ze cieknie przez polaciowki, to kwestia zlego montazu, nie daj sie nabrac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Haveno za odpowiedź. Jednym słowem nie ma idealnych drzwi.

 

Również czytałam o tym, że połaciówki przy podłogówce mogą "płakać", ale u mnie mimo tego podłogówka będzie w całym domu (właśnie się robi :) ).

Kominek oczywiście też będzie. A macie już jakiś wybrany?

 

Przejrzałam teraz cały Twój Dziennik i Komentarze. Domek bardzo mi się podoba.

I zmiany, które wprowadziliście wydają się b.korzystne.

Ja również przeraziłam się, jak zobaczyłam moje rury od wentylacji. Jakoś trzeba będzie je zamaskować.

Edytowane przez Viga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Rzeczywiście podłogówka tak późno reaguje?

 

Pozwolę sobie napisać co nie co :-) Do podłogówki wpuszczana jest woda o nie większej temp jak 50 st natomiast do grzejników 70-80 st. Poza tym podłogówka napierw musi nagrzać jastrych, dopiero później oddaje ciepło, a przy takiej temperaturze trochę to trwa. Ja po kilku dniach nie palenia w kominku (mam płaszcz wodny i podłogówkę w salonie, jadalni i kuchni) jest 15stpo ok 2h jest 20st. Nie wiem jak to wygląda przy pompie ciepła czy ten czas jest krótszy czy dłuższy. Co do grzejników to raz że temp jest wyższa a po drugie kaloryfer od razu oddaje ciepło na zewnątrz i robi się szybciej ciepło, ale jak już napisała Havena nic nam nie wisi na ścianach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, ze talgo do mnie zajrzal, bo nie odpowiedzialam na pytanie Vigi!

Tak, mamy wybrany kominek. Dzieki za mile slowa! Przydaja sie, kiedy czlowieka dopada zniechecenie do tej calej budowy...

U nas bezwladnosc podlogowki jest dosc duza z tego powodu, ze mamy bardzo gruba wylewke. Zanim sie rozgrzeje, uplywa kilka godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Havena! Może znasz jakieś miejsce w naszej okolicy gdzie można by za rozsądne pieniądze zakwaterować 2 osoby na parę dni? Mamy ekipę do elewacji ale żeby nie tracili czasu na dojazdy chcą gdzieś spać - nawet w garażu. Ale mało nam się to podoba i szukam jakiś kwater itp.

Jakbyś miała jakiś namiar to z góry dziękuję.

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...