Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

przenosiny domu z 1935r,remont i budowa- Komentarze


pit79

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 310
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam i gatuluje!

Po prostu nie moge uwierzyc :o Zastanawiam sie, czy ten dom byl dla Ciebie w jakis sposob wazny, czy po prostu chciales przeniesc dom bo ktos tak juz zrobil i potraktowales to jako wyzwanie? Pierwszy raz cos takiego widze.

Tak patrze na te zdjecia sprzed rozbiorki - jak oni mogli tak blisko postawic ten blok :o ?

Zycze powodzenia! Domek zapowiada sie naparde super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo pierwszy wpis w moim dzienniku,a myślałem ze nikt tego nie ogląda:)

 

Po weekendzie będa nowe foty, a dom chciałem postawić tanio, tak porostu i jakos tak wyszlo, poza rozbiurą i postawieniem, wszystko robie sam, więc po części i wyzwanie tochę.

 

 

zresztą zobaczymy co z tego wyjdzie, mnie cieszy fakt że w koncu mam jakieś plany na zrobienie środka i reszty, ale to dalsza sprawa , zresztą foty bedą.

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :)

pomysl świetny, jeśli dom jest w dobrym stanie. Ja pewnie bym myśłała o czymś takim tylko z powodó sentymentalnych. Ciekawe jak sąsdiedzi zareagowali kiedy na fundamentach stanął stary dom ;) No i czekam na dalsze zdjęcia i prace - jaką masz koncepcję - czy z zewnątrz dom będzie nowoczesny cz stary wygląd zostawisz???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję pomysłu i odwagi, żeby go zrealizować. W odróżnieniu od innych wcale nie uważam, że do przeniesienia tego domu pchnęły cię względy sentymentalne.

Po prostu Ty właśnie takie domy lubisz. Ja też ;-)). I na pewno też kiedyś porzucę swoje murowane pudełko i zamieszkam w domu drewnianym, za miastem, tylko muszę poczekać, żeby córka zdała maturę i się "na ludzi wykierowała" ;-).

 

Komentarzami sąsiadów się nie przejmuj. Jak już skończysz go z zewnątrz, za parę lat obrośnie zielenią, to jak sobie porównają swoje "cuda z kolumienkami, portykami, bawolimi okami i innymi cudami na kiju" z twoim, to im miny zrzedną.

 

Trzymam kciuki (mocno). Pozdrawiam ciepło.

 

Miillka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :)

pomysl świetny, jeśli dom jest w dobrym stanie. Ja pewnie bym myśłała o czymś takim tylko z powodó sentymentalnych. Ciekawe jak sąsdiedzi zareagowali kiedy na fundamentach stanął stary dom ;) No i czekam na dalsze zdjęcia i prace - jaką masz koncepcję - czy z zewnątrz dom będzie nowoczesny cz stary wygląd zostawisz???

 

Powodów sentymentalnych chyba raczej nie mam, poporostu podobaja mi się drewniane domy i odólnie drewno.

 

Co do wyglądu to cięzko to nazwać co to będzie. okna są już nowe z szybami bez szprosów. więc to jakby nowocześniejszy styl niż skrzyniowe, ale z kolei jest ganek na 40cm pniach i inne detale które raczej na nowoczesne rozwiązanie nie wyglądają.

 

Pozdrawiam

 

miillka dziękuję za miłe słowa, trafiłaś idealnie .

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Bardzo jestem ciekawa jak go ocieplisz /od wewnatrz czy z zewnatrz/ i wykończysz. Wychowałam się w takim domu, też był przewożony, potem z zewnątrz obmurowany ale niestety gdy przerabialam okno na drzwi okazało się że stan drewna jest kiepski. Został obklejony siatką i nałożony współczesny tynk i tak stoi nadal i pewnie jeszcze postoi... Nie trzeba było dawać styropianu na ocieplenie bo drewno powoduje że w zimie jest ciepło a latem przyjemny chłodek a poza tym między drewnem a cegłą jest jakaś trzcina.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Muszę powiedzieć, że jak zobaczyłam tę "ruderkę" (sorry... :) ) to nie sądziałam, żeby to był dobry pomysł jeszcze ją wykorzystywać. Ale teraz widzę, że naprawdę rośnie piękny domek. Z duszą. No i ta cegła z rozbiórki - rewelacja!

Zyczę powodzenia, projekt bardzo ciekawy i śmiały, będę zaglądać :)

pozdrawiam

Aneta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje! Pięknie idziesz do przodu. Szacunek za ogrom pracy, który sam wykonujesz.

 

Też planuję... choć może jeszcze raczej mażę o przeniesieniu drewnianej chałupy, więc będę systematycznie zaglądał i podglądał Twoje dzieło.

 

Mam jedno pytanie:

Czy nie myślałeś o zostawieniu "gołych" bali od zewnątrz i ociepolenie od środka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dziękuję wszystkim za miłe słowa, cieszę się że zaczyna się podobać.

Co do ocieplenia to nie chciałem zostawiać tych bali na zewnątrz bo nie były one zbyt reprezentatywne a i pomieszczenia by mi się pomniejszyły gdybym ocieplał od wewnątrz.

 

Wyszło to drożej bo niestety szalówkę trzeba było kupić, ale chyba jest ładniej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

ale z tą szalówką to zdecydowanie piękniej..

no i dom masz jakby NOWY!!!, a te stare bale to impregnowałeś czymś od zewnątrz zanim poszła wełna?? jesli nie to może chociaż rzuć jakimś zwyczajnym od środka....,...a to drewno rozbiórkowe to w jakim było stanie? mialeś jakieś dziury, spruchniałości???

tez jakiś czas temu wykańczaliśmy drewniana starą chałupe- a raczej remontowaliśmy....,

potem powstał pomysł domu z bali od początku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały dom oprócz sufitu był malowany hylotoxem kilkakrotnie, no i podczas składania te miesca do ktorych nie byłoby możliwości dojść później.

 

Z tego co wiem to wścianach nic nie chrupie :)

 

A co do spróchniałego drewna to było tego ale bardzo niewiele+ coś tam zjedzoane przez owady, ale nie na tyle by trzeba było wymieniać.

 

W salonie zrobiłem 2 podciągi , tak na wszelki wypadek, podparłem jej jeszcze belkami 20x20 wiec stać to napewno będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śliczny klimatyczny dom, nie wiem jak to powiedzieć ale bardzo bardzo Cię podziwiam i chylę czoła

wkomponuj go jeszcze w piękny ogród :wink: żaden taki "rodem z przedmieścia" :wink: no chyba że przedmieścia Skandynawii

ciekawa jestem z czego zrobisz dach, cokół i czy uda Ci się kolorystycznie wszystko zgrać, może to Ci się przyda http://dusia2006.fotosik.pl/albumy/494938.html

jedyna moja rada, którą się nie przejmuj, to taka że jeśli nie musisz to nie spiesz się z detalami, one są bardzo ważne, lubisz "dłubać" w drewnie więc może poświęć im trochę czasu i pracy a wtedy tego gościa z naprzeciwka z dworkiem za pół miliona (kredytu) na pewno szlak trafi jak mu przed domem wyrośnie takie COŚ, chociaż nie podejrzewam żebyś miał w sąsiadach wrogów, wręcz przeciwnie :D

będę podglądać pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odwiedziny, czy to doby pomysł to się okarze, ja na chwile obecą jestem zadowolony, dom zmienia się z dnia na dzień, cos tam czasem gdzieś mi ucieknie jakiś pion czy poziom , ale coż robię to samemu i sprawia mi to wiele satysfakcji.

 

Co do ogrodu to będzie kamień, żywe drewno , zero plastkiu.Nad roślinami myslę bo mam narazie same sosny mam i musze je gdzies poprzesadzac bo rosna mi 2m od domu.

 

Co do kolorów to juz decyzja zapadła, problem tylko w tym w jakim kolorze zrobić opaski do okien - teak czy dąb? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale Ty jesteś robotny :D

nie zostało Ci bramowej? ale czy to nie za ciemne? :roll:

tu masz zdjęcie domu CoolaTT z forum i widać dorosłe sosny http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=103424&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=

http://images33.fotosik.pl/32/422ee96277c7a34bmed.jpg

najlepiej pomaluj kawałek deski i zobacz jak to wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...