Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

przenosiny domu z 1935r,remont i budowa- Komentarze


pit79

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 310
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

hmmmm... a co to da? ....

ostatnio jakiś... włamał się i okradł mojego sąsiada na wsi, jakieś 300m ode mnie, sąsiad miał nawet powiadomienie na komórkę, jak tylko usłyszałam alarm popędziłam, niestety nawet nie widziałam kto :evil: a miejscowy na pewno bo wyczaił sąsiada...policja z psem...d.pa. bo obok lasy i pola, jakby była kamera to byśmy inaczej to załatwili,

a dom stoi naprzeciw drogi, kierowcy na pewno słyszeli jak alarm wył, myślisz że ktoś się zatrzymał?

koniecznie trzeba chałupę ubezpieczyć (okna też)

w rodzinie jest elektronik i wymyślił żeby zrobić takie czujki alarmowe przed domem (bariera podczerwieni czy cóś) żeby alarm włączył się zanim będzie włam, podobno jest to dość proste w wykonaniu

 

sorki Pit że w Twoim wątku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pit taras mi się ogromnie podobał w takim stanie, który rozebrałeś, ale nowy z kostek tez będzie świetny.

Kiedyś, stawiając nasz domek gospodarczy z palet, pomyśleliśmy, że super taras można by zrobić z kostek drewnianych pozostałych po rozbiórce palet. Niestety klocki poszły do spalenia w kominku zeszłej zimy, bo wyjęcie z nich gwoździ graniczyło z cudem :lol:

Ale w zakładzie, gdzie obrabiają bale z których powstała nasza chata maja całe mnóstwo odpadów z okrągłych bali fi 25 z wcięciami (maja wysokośc jakieś 30 cm), które wystarczy tylko przywieźć od nich i poukładać. I chyba tej metody się czepimy. Chociaż bardziej mi się podobają takie placki jak u Ciebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kala- intalacja powinna pomóc, dobrze oznaczcie dom, że chroniony itd.

 

Dusia, dzięki za przytoczenie słów Coola TT , potwiedziło to moją tezę o dębinie :)

 

Agagaj z krążków zrobię ścieżki, nie wiem jakiego rodzaju masz te odpady, ale przeczytaj cytat na poprzedniej stronie który wkleiła Dusia.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Damon- miło powitać :lol:

 

ANNAJA- Płytki na ścianie są z kolekcji firmy Jopex bodajże madera paloma , na podłodze będą madera wenge(ale te wnge to nie wenge :) )

Wprowadzka hmm , na betony w penym sensie to już jest po , taki początek XIXw ;) a kominek - tylna płyta wymieniona na całą, i dopiero teraz zaczyna się zabawa, bo ja jak zwykle chce coś usparawnić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

usprawniaj, usprawniaj :D Twój kominek kumulacyjny to będzie hit muratora

 

jak pomyślę ile za chwilę będzie kosztować gaz i prąd..aż ciarki przechodzą po plecach na samą myśl

 

Pit ja niekoniecznie myślałam o chlebowym tylko o dodatkowych funkcjach może jak takich jak XIX w "mikrowela" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...