Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

przenosiny domu z 1935r,remont i budowa- Komentarze


pit79

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 310
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Spoko, fajne schody , ale ile potem zabawy z tym półłukiem żeby to ładnie obrobić- ech utrudniacie :)

 

Co do wyskości to moja chałupa jest wyższa od tej, tylko na zdjęciach obiektyw ją rozciąga i wydaje się niska. Trudno to sfotografować ale spróbuje oddać jej proporcje.

 

Schody prostokątne wychodzące za bale po bokach - o to mi chodziło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, fajne schody , ale ile potem zabawy z tym półłukiem żeby to ładnie obrobić- ech utrudniacie :)

 

Co do wyskości to moja chałupa jest wyższa od tej, tylko na zdjęciach obiektyw ją rozciąga i wydaje się niska. Trudno to sfotografować ale spróbuje oddać jej proporcje.

 

Schody prostokątne wychodzące za bale po bokach - o to mi chodziło :)

 

Muszę sobie to wyobrazic bo niezbyt to widzę, macie moze jakieś zdjecie podobnego ganku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu widac kwadratowe:

http://www.stollux.com/mambots/content/multithumb/thumbs/163.163._public_html_images_stories_bale_24_borowa.jpg

 

O matko i córko, a co ono ( zdjęcie) takie małe :o :o :o Za stara jestem na takie malutkie zdjęcia :)

 

Ale takie, ale może jeden schodek i byłyby chyba super ( bo domek niższy, to jeden wystarczy).

Jak Ci się PIT to podoba ?

Kala widać przerobiłaś temat w szerz i wzdłuż :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kala,Piotr,Megana- Bardzo dziękuję za wasze głosy :) zrobie raczej tak jak piszecie od bala do bala.

Problem mam jeszcze z odległością od drogi, bo w tym momencie chyba jyż jest 5m :( musze sie mojej kierownik poradzić.A schody są traktowane chyba jak budynek?

 

Raczej jak taras. Miesiąc temu weszły w życie nowe przepisy dotyczące odległości. Są bardziej liberalne. :roll:

 

A jak juz tak mi pomagacie to wiecie może jakim środkiem(ja myślę o jakimś oleju) zaimpregnować drewniane plastru dębu - bo z tego robie taras.

Plastry maja średnicę od 25 do 60cm i grubość ok 15-20 cm. Gdzieś kiedyś słyszałem że dębina i tak zrobi się brązowa bo ma jakieś garbniki czy coś.

Może się orientujecie?

 

Też mi się wydaje , że dębina nie wymaga wspomagania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od granicy działki 1,5 metra. Ale od drogi jest inaczej. Wszystko zależy jaka to droga. Jeśli działka jest objęta aktualnym Planem zagospodarowania - sprawdź czy piszą coś na ten temat w Planie. Jeśli nie to trzeba sprawdzić dokładnie jaką masz drogę przy działce i doczytać w znowelizowanych "warunkach technicznych".

Podejrzewam , że bliżej niż 5m może być ciężko. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga jest gmina :( Dom stoi 7m od drogi, ganek ok 5m bo ma 2m.

No i gdzie ja mam zrobic te schody, przeciez nie z boku :( Chyba że zrobie drewniane, a wyleje po odbiorze bo inaczej to tego nie widzę.

 

PIT - a może pokombinuj i zrób tak, żeby na pierwszym schodku były bale pionowe?

Nie wiem jak by to wyglądało, ale może wydrukuj sobie zdjęcie które masz wklejone i narysuj ołówkiem schody - pokombinuj troszkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...