Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do "Dziennik budowy - BetaGreta"


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przepraszam za poprzedni wpis bezpośrednio w dzienniku :D

Domek to Privat 190 z katalogu Unibudu z dostawionym garażem i sporymi zmianami we wnętrzu. Umową podpisaliśmy pod koniec października a montaż rozpoczęto 28 maja. Więc trwało to równe 7 miesięcy i jestem pewien że nie da się tego zrobić szybciej biorąc pod uwagę fakt, że raczej każdy chce do projektu wprowadzić sporo w architekturze jak i instalacjach oraz przede wszystkim w związku z tym, że trzeba jeszcze dostać pozwolenie na budowę.

Jeśli chodzi o współpracę z firmą to mogę śmiało powiedzieć, że przebiega ona bardzo dobrze. Jedyny mankament jaki widzę to to że po zaakceptowaniu architektury projekt ląduje w kolejce do przygotowania go do wersji ostatecznej i to trwa ok. 6 tygodni ze względu na sporą ilość domów, a ograniczoną ilość ludzi którzy się tym zajmują. W terminologi unibudu jest to określoże jako "trwają obliczenia statyki". Ale to był raczej mankament dla nas gdyż bardzo nam się spieszyło z budową jeśli ktoś ma czas to nie będzie dla niego na pewno problem. Termin oddania kluczy do domu to 20-25 lipca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w albumie będą pojawiać się kolejne zdjęcia?

Bardzo jestem ciekawa jaki będzie efekt końcowy.

A co do Unibudu, to mąż po rozmowach z przedstawicielem był bardzo pozytywnie zaskoczony. Ja jednak jak poczytałam opinie na forum to zaczęłam mieć wątpliwość. Głównie przez uwagi pana Nitki, który stwierdził, że nie widział jeszcze dobrze postawionego domu z tej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście kolejne zdjęcia będą dodawane. Generalnie codziennie po południu jestem na budowie i wieczorkiem dodaję do galerii jakieś nowe zdjęcia.

Co do Pana N. to też swego czasu zamieniłem z nim kilka zdań mailowo i powiem szczerze, że nie wzbudza on mojego zaufania. Jego zdaniem wszystkie firmy które nie są członkiem jego stoważyszenia są złe z definicji. Dla mnie bardziej miarodajna jest opinia osoby, która od kilku lat mieszka w domu i jest z niego zadowolona, a co więcej mówi, że budując po raz kolejny wybrała by tą samą firmę. Kompletną bzdurą rozpowszechnianą przez Pana N. jest to, iż domy Unibudu budowane w Niemczech są inne, lepsze. Widziałem domy na rynek niemiecki w ich fabryce w Bielsku Podlaskim, oglądałem sporo zdjęć z montaży w Niemczech oraz rozmawiałem z montażystami, którzy przede wszystkim właśnie za naszą zachodnią granicą montują domy. Wszystkie one są dokładnie takie same jak mój dom widoczny na zdjęciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena jest dokładnie taka jak w cennikach, które posiadacie. Jest to oczywiście cena za standardowe wykończenie natomiast za różne dodatki typu: drewniane okna, inne kolory, lepsza armatura itp itd są dopłaty.

Mogę wam podesłać w załącznikach cennik dopłat na prywatnego maila. Możecie mi go podesłać na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RE "I następna odpowiedź, tym razem z firmy Wood House:

ok. 2500 zł/ mkw powierzchni użytkowej za wykonanie "pod klucz" (chociaż opis co zawiera cena "pod klucz" jakoś mnie nie przekonuje że tak będzie)."

 

Strzeż się tego zdradliwego określenia :wink: "pod klucz" nic nie oznacza. konkretnie ma byc wymieniona cała litania co dom ma zawierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Bardzo się cieszę, że ktoś w niedalekiej okolicy od nas bedzie budowal cos nowoczesnego. Bedziemy prawie sasiadkami. Fajna działka.

 

Witaj,

no tak się właśnie zastanawiałam czy z tej samej miejscowości?

A możesz mi napisać gdzie dokładnie się budujesz?

Wnętrza robisz piękne. Może jak będę już miała dom to skorzystam z Twojej pomocy :)

 

Pozdrawiam,

BetaGreta

Edytowane przez BetaGreta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...