Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do "Dziennik budowy - BetaGreta"


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Śliczne są :) Chyba Stolczer wygra nasz wewnętrzny konkurs na drzwi w takim razie :) faktura drewna jest w ogóle widoczna? bo na zdjęciu nie widać. Z jakiego one są drewna?

 

Drewno sosnowe.

Próbowałam zrobić zdjęcie faktury, ale coś mi nie wyszło, sama zobacz:

DSCN1499.JPG

U mnie taki lekki wzór jest też na ramach okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z prac budowlanych.

Glazurnik wraz z ekipą od k/g na razie robią przerwę.

Musimy mieć wolną posadzkę do dalszych prac i poprawek. Mają wrócić po nich i zrobić już wszytko na tip top.

A później malowanie.

No właśnie. Czy tynki cem-wap wymagają przetarcia np. papierem ściernym przed gruntowaniem? Podobno dobrze jest zetrzeć ten piasek. Poza tym jaki grunt i farbę polecacie? Będziemy większość pomieszczeń malować na biało. W zasadzie tylko u starszej ma być lekki wrzos, może też delikatny niebieski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beciu, my też mamy tynki c-w, ale nam z kolei mówiono, żeby absolutnie nie przecierać piasku, bo jakaś tam struktura tej zacierki kwarcowej się uszkodzi. Więc piasku nie ruszaliśmy, ale przed gruntowaniem ściany odkurzaliśmy. Gruntowaliśmy Ceresitem, a do malowania użyliśmy farb Para.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beciu, my też mamy tynki c-w, ale nam z kolei mówiono, żeby absolutnie nie przecierać piasku, bo jakaś tam struktura tej zacierki kwarcowej się uszkodzi. Więc piasku nie ruszaliśmy, ale przed gruntowaniem ściany odkurzaliśmy. Gruntowaliśmy Ceresitem, a do malowania użyliśmy farb Para.

 

Dzięki!

No właśnie tak się dziwiłam, ale wolałam się upewnić.

Zadałam jeszcze to pytanie p. Hubertowi. Zobaczymy co on na to.

A odkurzacz zwykły czy taki przemysłowy brałaś do tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

No właśnie tak się dziwiłam, ale wolałam się upewnić.

Zadałam jeszcze to pytanie p. Hubertowi. Zobaczymy co on na to.

A odkurzacz zwykły czy taki przemysłowy brałaś do tego?

 

Kupiliśmy w markecie za 200 albo 300 zeta Karchera takiego niby-przemysłowego, ale na budowie sprawdził się idealnie. Filtr po pewnym czasie trzeba było wymienić, bo te wszystkie pyły po szlifowaniu k-g były wszędzie, ale do tej pory działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie szlifowali papierkiem ściernym na takich packach o zacierania.

Grunt jakiś kupiłam w LM, czy Casto, a farbę z teflonem zwykłą ( no może ciut lepszą) też z marketu, Na sufity sufitową śnieżnobiałą śniezkę... Są bielusieńkie. A ściany to już wiele razy szorowałam po moich dzieciakach i kolegach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas grunt to była jakaś Śnieżka czy inne niewymagające coś, natomiast malowanie białe Beckers Designer 3 matt, akurat był niedwno e Leroyu w promocji w dobrej cenie, panowie wypowiadali się o nim w samych superlatywach, a efekt na razie jednego malowania (drugie po domknięciu tematu podłoga) absolutnie świetny. Kolor - bo trochę sie u nas tego zrobiło - albo Dulux z mieszalnika, albo Flugger Flutex 5 też z mieszalnika. Przy tynkach c-w malujemy matem, satyna uwypukla ewentualne nierówności podłoża...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim co do porad w sprawie malowania.

 

Cieszę się, że drzwi się podobają.

 

Akcja podłoga praktycznie zakończona (zdjęcia może jutro). Nie jest rewelacyjnie i jeszcze będziemy musieli coś zrobić we własnym zakresie, żeby podrasować podłogę. Panowie przyjechali, uzupełnili dylatacje (niechlujnie), co się dało to doszlifowali (przy okazji uszkodzili mi płytki położone już w łazience) a łazienka męża (gościnna) wymagała niestety położenia żywicy, bo już nic tam się nie dało zrobić (przy okazji pojechali żywicą pomieszczenie gospodarcze, spiżarkę, drugą łazienkę i wiatrołap). Żywica mocno przyciemniła podłogę co akuratnie w tej łazience męża teraz średnio pasuje. Trzy pokoje są ok i wymagają już tylko kosmetyki w pozostałych pomieszczeniach ciągle są plamy od impregnatu (najwięcej w salonie :( ). Podobno ma się wchłonąć. Nie pozostaje nam nic innego jak tylko czekać.

 

Teraz czekamy na powrót glazurników i wejście ekipy od elewacji.

 

A ja w końcu muszę odgruzować mieszkanie. Poza tym czeka mnie stos faktur do rozliczenia VATu. Mam nadzieję, że w dwa dni się z tym wyrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Beta,

 

Nadrabiam zaległości ;)

Musieliśmy odpocząć, również od forum.

Ale widzę, że nie próżnowaliście i pięknie budowę posunęliście. SUPER.

Drzwi wejściowe fajowe, tylko wiesz co Ci powiem, jeszcze nie raz będziesz przeklinać to, że nie mają klamki.

Ja mam pałąk od zew i kalmkę od środka, dobre i to, a Ty widzę, że masz "pałąk" z dwóch stron. Na pewno to super wygląda, ale z praktyczością ma to niewiele wspólnego. Do każdego otwierania drzwi będziecie potrzebować klucza, czyż nie?

Chyba, że macie jakieś inne rozwiązanie. U nas dzieci i moja mama zatrzasnęła drzwi pod naszą nieobecność, dobrze, że mieliśmy klucz "u sąsiadów".

Cieszę się bardzo z Waszych postępów, fajnie oglądać jak domek się zmienia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Beta,

 

Nadrabiam zaległości ;)

Musieliśmy odpocząć, również od forum.

Ale widzę, że nie próżnowaliście i pięknie budowę posunęliście. SUPER.

Drzwi wejściowe fajowe, tylko wiesz co Ci powiem, jeszcze nie raz będziesz przeklinać to, że nie mają klamki.

Ja mam pałąk od zew i kalmkę od środka, dobre i to, a Ty widzę, że masz "pałąk" z dwóch stron. Na pewno to super wygląda, ale z praktyczością ma to niewiele wspólnego. Do każdego otwierania drzwi będziecie potrzebować klucza, czyż nie?

Chyba, że macie jakieś inne rozwiązanie. U nas dzieci i moja mama zatrzasnęła drzwi pod naszą nieobecność, dobrze, że mieliśmy klucz "u sąsiadów".

Cieszę się bardzo z Waszych postępów, fajnie oglądać jak domek się zmienia.

Pozdrawiam

 

Miło Cię widzieć :)

Muszę do Ciebie zajrzeć. Są nowe fotki?

U nas drzwi się nie zatrzasną, bo mamy zamek kulkowy. Mieliśmy mieć jeszcze samozamykacz, ale wykonawca stwierdził, że jak nie będzie konieczności to lepiej nie montować. Zobaczymy jak to będzie w użytkowaniu.

 

BetaGreta - będziesz sama rozliczała faktury, czy dajesz komuś do rozliczenia?

 

Niestety sama i to na piechotę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...