Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do "Dziennik budowy - BetaGreta"


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 3 weeks później...
  • 3 weeks później...

A jak duży budujesz domek (chodzi o powierzchnie użytkową)? Bo nie mogłam się doszukać tej informacji :)

 

Twój dziennik to prawdziwa skarbnica wiedzy. Dziękuje że to wszystko opisujesz - niestety nie mam czasu żeby przeglądać internet w poszukiwaniu firm i zabawe w jeżdżenie po budowach :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ze względu na mocno ograniczone finanse będziemy starali się aby nasz dom miał ok. 120 mkw bez garażu. Na pewno będziemy robić projekt indywidualny. Chciałabym trochę większy no ale cóż. Mąż siedzi wieczorami i próbuje coś sklecić. Jak już będziemy wiedzieli jak dokładnie ma wyglądać nasz domek to pokażemy projektantowi. Na pewno będziemy mieć duży zadaszony taras. Jak już mąż dopieści swoją/naszą wizję to wkleję wtedy do dziennika.

 

Przejrzałam Twój nie-dziennik.

U nas też jak planujemy pokoje czy inne pomieszczenia to od razu zastanawiamy się co gdzie będzie stało.

A Ty gdzie będziesz się budować i jak duży domek? Z tego co przeczytałam to ma być piętrowy, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ze względu na mocno ograniczone finanse będziemy starali się aby nasz dom miał ok. 120 mkw bez garażu. Na pewno będziemy robić projekt indywidualny. Chciałabym trochę większy no ale cóż. Mąż siedzi wieczorami i próbuje coś sklecić. Jak już będziemy wiedzieli jak dokładnie ma wyglądać nasz domek to pokażemy projektantowi. Na pewno będziemy mieć duży zadaszony taras. Jak już mąż dopieści swoją/naszą wizję to wkleję wtedy do dziennika.

 

Przejrzałam Twój nie-dziennik.

U nas też jak planujemy pokoje czy inne pomieszczenia to od razu zastanawiamy się co gdzie będzie stało.

A Ty gdzie będziesz się budować i jak duży domek? Z tego co przeczytałam to ma być piętrowy, tak?

Domek będzie w Katowicach (działka dziedziczona od dziada-pradziada i to budowlana ale jakoś nikt wcześniej nie wpadł by się budować). Wczoraj przeszła na męża (na szczęście nie spadek tylko "prezent ślubny" :p) więc otworze dziennik tutaj.

U nas ja trzymam pałeczkę w projektowaniu ;)

Moje kochanie bardziej wie że chce "okrągłe małe okienko gdzieś", ja natomiast dokładnie wiem jakie wymiary, gdzie i jak chce, więc tak po prostu wyszło (on za to zajmuje się papierologią - graficy do tego zadania się kompletnie nie nadają więc nawet nie próbuję tego tykać :p ).

Co do ogólnego wyglądu:

Będziemy mieli ok 130-150 metrów. Chciałam podpiwniczenie ale chyba nie wypali. Przygotowałam tak czy inaczej dwa projekty "do akceptacji przez drugą połowę" które wstępnie się bardzo podobają :p - jak będę miała chwilę to wrzucę efekty mojej pracy.

No i tutaj się zaczyna problem bo kupiliśmy program "twoje studio projektowe 2" i mam już dokładnie wszystko rozrysowane i wizualizacje 3D, a ponoć architekci nie lubią jak człowiek wie czego chce i wolą jak powiesz "żeby było fajnie" a oni zrobią wg własnego uznania. - No ale zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

druga wersja jest ok, jeszcze tylko jeden zonk: wnęka na szafę w wiatrołapie powinna mieć 65cm co najmniej...

jeszcze spróbujcie sobie ustawić sprzęty w łazience, czy się wszystko mieści tak jak chcecie. albo niech sie z tym pomeczy architekt.

Jak ja wybierałam się do architekta to pokazłam mu ze 4 wersje(wszystkie parterowe), a w domu w komupterze miałam ich ze 20 :) :oops: A dom jest całkiem inny , bo po drodze zmieniły się nam założenia :) i powstał dom z wysokim poddaszem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Hahahahaha, ale loty...no niezłe loooty :-)

:lol: :lol: :lol:

 

Oglądając wasze zdjęcia...doszedłem do wniosku, że znajomy teren... :-)

Jak zobaczyłem drogę....to chyba się utwierdziłem...

:lol:

 

Czy to nie ulica Prosta??

Chyba tak...a jeśli tak (widzę po zdjęciu)....to....

 

Jesteście moimi sąsiadami... hhahahahaha :-)

Kupiliście działkę dosłownie koło mojej (graniczymy).

Patrząc od lasu:

1. Wasza działka (pusta)

2. Moja działka (pusta)

3. Działka świeżo zabudowana Czarny dach, biała elewacja...

 

Zgadza się??

Wasza działka razem z wami ma już 3/4 właściciela...?? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahahahaha, ale loty...no niezłe loooty :-)

:lol: :lol: :lol:

 

Oglądając wasze zdjęcia...doszedłem do wniosku, że znajomy teren... :-)

Jak zobaczyłem drogę....to chyba się utwierdziłem...

:lol:

 

Czy to nie ulica Prosta??

Chyba tak...a jeśli tak (widzę po zdjęciu)....to....

 

Jesteście moimi sąsiadami... hhahahahaha :-)

Kupiliście działkę dosłownie koło mojej (graniczymy).

Patrząc od lasu:

1. Wasza działka (pusta)

2. Moja działka (pusta)

3. Działka świeżo zabudowana Czarny dach, biała elewacja...

 

Zgadza się??

Wasza działka razem z wami ma już 3/4 właściciela...?? :-)

 

Chyba się zgadza :)

Na przeciw jest letniskowa zabudowana.

Kiedyś spotkaliśmy tam grupę młodych ludzi na spacerze (późna wiosna). Wtedy jeszcze się zastanawialiśmy. A ktoś z tej grupy opowiadał nam że to kiedyś były działki wujka czy innego krewnego. Czy to Ty?

 

Pozdrawiam sąsiada :)

BetaGreta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt bardzo fajny.

 

dopisane:

Napisz jak tylko będziesz wiedziała ile pozmieniał architekt i czy bardzo marudził na aż tak sprecyzowane oczekiwania (tzn gotowy pomysł z wyrysowanym wszystkim) :)

 

Konsultowałam projekt z kilkoma architektami. W zasadzie nie robią problemów. Gdybyś chciała to mam namiar na fajnego w Siemianowicach. Nam wycenił projket na 80 zł/ mkw. Ze względu na cenę i odległość nie skorzystaliśmy.

Teraz wahamy się między dwoma z Warszawy.

Mam nadzieję że już w przyszłym tygodniu coś postanowimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...