Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Docieplenie od wewnątrz ?!


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 155
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

I do tego oprócz punktu rosy można dodać dobrowolne pozbawienie się akumulacyjności cieplnej ścian które wprawdzie trzeba zagrzać ale przynajmniej skoki temperatur na zewnątrz nie są odczuwane w środku.To zalezy też od ogrzewania i materiału ścian i upodobań -jeden lubi kapuste a drugi baby tłuste.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak Twoim zdaniem to jakie "U" osiągnie sciana zewnętrzna z zastosowaniem tych "nowosci", np. dla typowega MAX-sa lub SILKI?

Pomijam juz fakt, ze wewnatrz "zabierasz" m2 z powierzchni.

 

w całej Skandynawii robią tak od lat..w Anglii i nie narzekają...widziałeś gdzieś żeby takie bunkry styropianowe robili w Europie jak w Polsce odwalają?

 

Koledzy z forum mało podróżują najwyraźniej bo nie wiedzą nawet jakie temperatury są w Norwegii zimą...i jaki poziom wilgotności jest w Anglii podczas deszczowych okresów w roku

 

Abstrahując...dla kogo i po co zatem są robione te innowacyjne materiały budowlane i oferowane już na polskim rynku??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nawiasem mówiąc nie jest to żadna nowość na naszym rynku. Od dziesiątków lat dociepla się ISTNIEJĄCE pomieszczenia różnymi materiałami od wewnątrz.

Anglicy budują raczej ściany 3W jeśli są "murowane" lub typowe "szkieletory".

Praktycznie dotyczy to tez Skandynawii, przy czym proporcje są raczej odwrócone - więcej "szkieltorów".

Druga sprawa jeśli chodzi o Anglię - oni budują najmniej energooszczędne domy - takie mają przepisy. wg. nich U ściany nie może być większe od "1", a u nas dla wielowarstwowej nie większe niż 0,3 i nie większe niż 0,5 dla 1W. Pomijam tu oczywiście różnice klimatyczne (dla Anglii).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

"Bunkry styropianowe" na naszym terenie wynikają tylko i wyłącznie z faktu, ze jeśli ktoś chce tanio wybudować dom energooszczędny o współczynniku dużo mniejszym niż wymagane 0,3 to nie ma alternatywy. Wszystkie inne technologie są dużo droższe - np. ściana 3W, lub wymagają precyzji wykonania, a ta tez kosztuje drożej (dobra ekipa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

w całej Skandynawii robią tak od lat..

Mąż od 4 lat pracuje w Norwegii. Większość domów zbudowana jest w technologii szkieletu drewnianego i ocieplona watą. Z ociepleniem budynku od środka styropianem jeszcze się tu nie spotkał.

 

Koledzy z forum mało podróżują najwyraźniej bo nie wiedzą nawet jakie temperatury są w Norwegii zimą...

W Oslo dwie ostatnie zimy były porównywalne do zimy w woj. mazwieckim , pokusiła bym się nawet o stwierdzenie , że cieplejsze:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak ocieplić ściany od wewnątrz nie zostawiając mostka termicznego na sufitach, ściankach działowych, podłogach, dla angoli z temperatura minimalną +2 stopnie to pewnie znaczenia nie ma, ale w Polsce przy temperaturze -30 stopni będzie miało znaczenie

:D Popatrz na ocieplenie "kanadyjczyka" 0 mostków, ocieplenie podłogi jest na styk ze ścianą i na styk ze stropem ( drewnianym ) jest to analogia do ocieplania od wewnętrznej strony. Mam tak zrobioną moją "ruinkę" miałem też tak poprzedni domek ( poprzednio dałem o połowę mniej ocieplenia ) ścianki działowe szkielet drewniany, wszędzie paroizolacja. Tylko troszkę pomyśleć :wink: Każde poddasze użytkowe jest "kanadyjczykiem" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież widać gołym okiem, że to forum jak beton...niereformowalne.

Szkoda zdrowia. Większą frajdę mam z czytania i dziwienia się,

a i zachichoczę sobie czasem złośliwie. Co do robienia kupy, nikt Ci już

chyba nie dorówna. Pozdrawiam bez złośliwości.

:D i tu się zgadzam :wink: może do kilku coś dotrze ? Troszkę wiary :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, dobra, trochę filozoficznie: czasami warto pomyśleć "pod prąd" wbrew

powszechnym poglądom, wyrobić sobie własne zdanie, nie pana Józka

i Zdzicha budowlańca. Czytałem kiedyś takie zdanie: "wynalazki nie powstają

w wielkich laboratoriach, rodzą się w głowach wnikliwych obserwatorów

codziennego życia". Czego i Wam życzę. Jest jeszcze sporo do poprawiania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, dobra, trochę filozoficznie: czasami warto pomyśleć "pod prąd" wbrew

powszechnym poglądom, wyrobić sobie własne zdanie, nie pana Józka

i Zdzicha budowlańca. Czytałem kiedyś takie zdanie: "wynalazki nie powstają

w wielkich laboratoriach, rodzą się w głowach wnikliwych obserwatorów

codziennego życia". Czego i Wam życzę. Jest jeszcze sporo do poprawiania.

 

Pewnie,że czasami można iść pod prąd ale nie zawsze. Ciekaw jestem jak zaczniesz iść pod prąd np. zasadom dynamiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...