Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Docieplenie od wewnątrz ?!


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 155
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Możesz wkleić następne odnośniki do stron, tyle, ze może najpierw sprawdź, czy przypadkiem w zacofanym "u nas" nie ma ich.

.... ostatnio podczas rozmowy z sąsiadem doznałem małego zdumienia.

Znów zdumiony? Są stosowane wszędzie tam, gdzie jest uzasadnienie takiego rozwiązania tj. poddasza, docieplanie mieszkań i domów.

a ...wszelkich wizjonerów mających przed oczami grzyb pleśń i wilgoć na ścianie ...poproszę o przesłanie zdjęcia ze takowy przypadek miał miejsce...bo wyimaginowane teorie spiskowe mnie nie interesują

Gdybyś troszeczkę zgłębił temat, to zapewne znów byłoby zdumienie, bo we wszystkich materiałach o sposobie ocieplania istnieje zdanie : "Źle wykonana izolacja, może spowodować powstawanie grzybów i pleśni oraz znacząco obniżyć właściwości termoizolacyjne przegrody" - to z ulotki" ISOVER w Polsce.

Lepiej mieć ewentualne problemy na zewnątrz, niż w mieszkaniu (domu), pomijając już zupełnie fakt, ze wełna musi być wentylowana, a wykonanie takowej wewnątrz jest skomplikowane - patrz rysunki z ostatniego linku.

Reasumując. Nie odkrywasz ameryki, a na tzw. cywilizowanym świecie, system ocieplenia wewnętrznego jest tak samo popularny i stosowany jak w naszym "zacofanym kraju".

 

Ps. Może to bez znaczenia dla Ciebie, ale zastosowanie izolacji termicznej 15 cm (prawidłowej, ze wszystkimi rygorami - przy grubości wełny 10 cm) wewnątrz budynku parterowego 120m2 powoduje zmniejszenie powierzchni użytkowej o ponad 5% - po ociepleniu wewnętrznym będzie miał powierzchnię około 113m2 - co przedkłąda sie na konkretne i duże złotówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yhy...

W jakim kraju na świecie można spotkać takie bunkry styropianowe jak w Polsce?? Przecież to jest kpina jakiej świat nie widział....

Czyżby Polski system dociepleń to perpetuum mobile??

Norwegia, Austria.... kilka lat i cywilizacja także dotrze do Nas

 

 

Szkoda że na każdym kroku jesteśmy tacy niereformowalni..i konserwatywni do bólu..większość decyzji podejmujemy w oparciu o psychologie tłumu("na hurra lub co sąsiedzi powiedzą") ma to odzwierciedlenie w każdym spectrum naszego życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yhy...

W jakim kraju na świecie można spotkać takie bunkry styropianowe jak w Polsce?? Przecież to jest kpina jakiej świat nie widział....

Czyżby Polski system dociepleń to perpetuum mobile??

Norwegia, Austria.... kilka lat i cywilizacja także dotrze do Nas

 

 

Szkoda że na każdym kroku jesteśmy tacy niereformowalni..i konserwatywni do bólu..większość decyzji podejmujemy w oparciu o psychologie tłumu("na hurra lub co sąsiedzi powiedzą") ma to odzwierciedlenie w każdym spectrum naszego życia.

Znów powiadasz "bunkry styropianowe" - czyli w Twoim zrozumieniu jest to budynek ocieplony z zewnątrz, warstwą styropianu lub wełny (tak, tak wełna tez służy do dociepleń "zewnętrznych", ale pod elewacja tego nie widać) o grubości x. A jak nazwiesz taki sam budynek z taka sama warstwa styropianu (wełny) tyle, ze od wewnątrz? A jak nazwać budynek ze styropianem lub wełną w ścianie 3W? Zastanów się co wypisujesz, bo w każdym z tych przypadków grubość ściany jest taka sama (dla takich samych materiałów i takiego samego współczynnika U).

 

Tez dla twojej wiadomości, bo widać że nie wiesz - w Polsce buduje się też bez dociepleń styropianem, czy wełną. - tak jak wszędzie. Są takie bloczki np.YTONG, FORTIS, itp. (ściany ze słomy) których się nie dociepla ani z zewnątrz ani wewnątrz.

 

Ps. Jeśli pod pojęciem "bunkry" chodzi Ci o grubość ściany, to musisz wiedzieć, że ściana 3W z cegły i 10 cm ocieplenia wewnatrz warstw ma grubość 34 cm i współczynnik U=0,3, zaś ściana 2W z tej samej cegły ocieplonej styropianem lub wełną o grubości 12cm (nie wazne z zewnatrz, czy wewnątrz) ma U=0,27 przy grubości całkowitej 24 cm. Wniosek - no moze tym razem Ci sie uda :lol:

 

Znów pudło :lol: Norwegia raczej stawia budynki szkieletowe lub murowane 3W, a Austria raczej 3W. Nie zmienia to faktu, ze w żadnym kraju ocieplanie wewnętrzne nie jest "powszechnie" stosowane w nowo budowanych budynkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tez dla twojej wiadomości, bo widać że nie wiesz - w Polsce buduje się też bez dociepleń styropianem, czy wełną. - tak jak wszędzie. Są takie bloczki np.YTONG, FORTIS, itp. (ściany ze słomy) których się nie dociepla ani z zewnątrz ani wewnątrz.

 

No, Panowie, "do złotych myśli go" ! Tak jak wcześniej proponowaliście

moją skromną osobę :

cyt. hes: "Poszedłem już trochę dalej: ocieplenie właściwie jest

niepotrzebne. Wystarczy sprytny tynk wewnętrzny i dobry rozkład

ciepła w domu." Pamiętacie moje zimowe eksperymenty

z szalkami z wodą i różnymi izolatorami ? COŚ wtedy odkryłem.

Wiem nawet, dlaczego po ociepleniu styropianem często

pojawia się pleśń na ścianach wewnętrznych. I nie jest powodem

nadmierna wilgotność powietrza, bo była taka sama przed ociepleniem

i pleśni nie było ! Ani nawet słynne mostki cieplne !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak masz genialna tynkową izolacje to po co Ci genialny piec? Wszak pewnie grzać nie nie trzeba :lol:

 

COŚ wtedy odkryłem.

 

brzmi złowieszczo. Jak z amerykańskiego horrora.

 

Nie wmawiaj mi dziecka w brzuch: napisałem " sprytny tynk", żadna tam tynkowa izolacja. Grzać trzeba zawsze, chociażby CWU.

Jeżeli już, to: "horroru".

 

Skąd właściwie u Was tyle nienawiści ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wmawiaj mi dziecka w brzuch: napisałem " sprytny tynk", żadna tam tynkowa izolacja. Grzać trzeba zawsze, chociażby CWU.

Jeżeli już, to: "horroru".

 

Skąd właściwie u Was tyle nienawiści ?

 

hes, dlaczego Ty pokpiwanie bierzesz za nienawiść???

jakaś zaraza od Jarosława na Ciebie przeszła??? :o :o :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nienawiści u mnie brak. Za to sarkazmu dużo. :wink: W sumie to czekałem jak rozwiniesz swoją myśl i mozna będzie nad nią podebatować. A Ty nas olałeś.

Więc czego się spodziewasz? Sarkazm w tym przypadku to najlepsze co Cie mogło spotkać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kres bunkrów styropianowych..bliski...

i co nawet wrócimy do metody klejenia na packi ??

 

zauważ że w Polsce od kilku lat klei się już na wianki

 

a w sprawie bunkrów styropianowych to może poczytaj sobie co twoja xella robi w Polsce

http://www.xella.pl/html/pol/pl/informacje_aktualne.php?press_id=444&submit=show_press_item

 

Tam można kupić płyty GK do których jest przyklejony styropian,a skoro materiały są tak skonstruowane,to oznacza że jest to materiał stosowany do wewnątrz

stworzony dla majsterkowiczów którzy we własnym zakresie chcą sobie docieplić trochę ścianę, a nie posiadają rusztowań, jakby nie patrzeć jest to tylko półśrodek, bo odizolowanie od wewnątrz ścian działowych, podłogi i sufitu wymaga bardzo dużych pieniędzy i kapitalnego remontu

 

ocieplanie od zewnątrz wyjdzie taniej i będzie cieplej

 

 

Poszelem tropem wyżej proponowanym

:http://www.xella.pl/html/pol/pl/informacje_aktualne.php?

press_id=444&submit=show_press_item

jest tam odnośnik:

http://www.termodom.pl/termodompasywny/

 

na wyżej wymienionej stronie jest temat : "Xella Polska energooszczędnie"

 

I artykuł:" Ściany w domu pasywnym"

 

gdzie czytamy:

W przypadku Domu Pasywnego tak niski współczynnik przenikania ciepła osiągnięto stosując ocieplenie bloczków YTONG grubą warstwą izolacji termicznej z wełny mineralnej:

 

- izolacja zewnętrzna z wełny mineralnej - 20 cm

 

- ściana konstrukcyjna z bloczków YTONG PP2/0,4- 24 cm

 

- izolacja wewnętrzna z wełny mineralnej - 10 cm.

 

Co kolega mpolaw na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściana jest gruba na prawie 60cm - toć to dopiero bunkier. :lol:

A na poważnie. Zupełnie czym innym jest ocieplanie z obu stron w celu uzyskania domu pasywnego, a w tym wypadku były by trudności techniczne aby z zewnątrz dać 30 cm warstwy ocieplającej.

 

Natomiast biorąc pod uwagę różne czynniki w tym zjawiska fizyczne, korzystniej jednak jest umieszczanie izolacji na ścianie zewnętrznej.

Sprawdź przebieg krzywych ciśnienie pary nasyconej i ciśnienia rzeczywistego w przegrodzie w jednym i drugim przypadku, oraz dla ocieplenia obustronnego - tam jest odpowiedź.

 

Ps. Przecie pisałem, że nie jesteśmy zacofani i takie rozwiązania też są na naszym rynku obecne i stosowane 8)To tylko rewers "odkrywał amerykę" i to u innych :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co kolega mpolaw na to?

że lipińscy zrobili to taniej, chudziej i cieplej, ale oni nie musieli silić się na ytonga, dali po prostu konstrukcję szkieletową którą wypełni:

płyta OSB + 30 cm styropianu bardzo ciepłego 0,031 + płyta karton gips

 

Hmmm.. O którym pasywnym Lipińskich mówisz? Bo ten pod Wrocławiem to kermazytobeton z Prefy 10 cm + 30 cm styro. Cos przegapiłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw jako nowy chciałem powitać wszystkich uczestników tego forum. Bardzo fajnie się czyta ten wątek, można się ubawić. Przypomina mi się pewna Pani, która każdą dyskusję kończyła na temat swojej teściowej. Facet zadał pytanie na temat ocieplenia od wewnątrz - a jakie odpowiedzi? Moje doświadczenie mówi że od wewnątrz można ocieplać styropianem, bo ja tak zrobiłem w części domu nie mając kasy na ocieplenie w całości i nie pojawiły się żadne grzyby w ścianach. Mówiąc o punkcie rosy trzeba zadać pytanie jakim sposobem woda ma się dostać do ściany. Wiadomo że od wewnątrz nie, bo styropian jej nie przepuszcza - a więc tylko zewnątrz. Co ma spowodować wykraplenie tej wody? Wykraplenie następowało by wtedy gdyby ściana miała temperaturę niższą od powietrza / od temp. powietrza zależy ilość zawartej w niej wody/ a ściana przecież ma temperaturę powietrza. Wykraplanie więc nie następuje bo nie ma czynników sprzyjających. Wiadomo że mostki cieplne od stropu zostaną - wiadomo że zmniejszy się powierzchnia - wiadomo że najlepiej zewnątrz - ale mając mało kasy można ocieplić 1 czy 2 pomieszczenia - życzę owocnej dyskusji - pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...