Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Metr bieżący na metr szęscienny


pawelo_pl

Recommended Posts

Wzór na objętość prostopadłościanu się kłania - szkoła podstawowa?

Ale do rzeczy.

Ano mierzysz szerokość i grubość takiej łaty, zamieniasz to na metry, mnożysz przez siebie (masz już pole przekroju) i mnożysz przez mb.

Czyli, jeśli łata ma 2.5cm grubości i 20cm szerokości, to:

2.5cm = 2.5/100 m = 0.025m

20cm = 20/100 m = 0.2m

 

0.025m x 0.2m = 0.005m2

 

Dalej: 1600mb x 0.005m2 = 8m3

 

(rany, chyba zostanę nauczycielem ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem podszedłem do tego emocjonalnie a zmylił mnie metr bieżący - rzeczywiście znając wymiar łaty wysokość i szerokość mnoży się przez długość - po drodze trzeba tylko jeszcze zamienić centymetry na metry - ale dzięki za pomoc i sorki za zaśmiecanie forum ...

Notabene wkurzyłem się strasznie gdy wstępną wycenę z tartaku miałem o 8000 zł niższą niż obecnie - a tylko dlatego że dałem do policzenia ilość więźby wykonawcy - który pozwiększał gdzie niegdzie i wyszło prawie 10m3 drzewa więcej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem podszedłem do tego emocjonalnie a zmylił mnie metr bieżący - rzeczywiście znając wymiar łaty wysokość i szerokość mnoży się przez długość - po drodze trzeba tylko jeszcze zamienić centymetry na metry - ale dzięki za pomoc i sorki za zaśmiecanie forum ...

Notabene wkurzyłem się strasznie gdy wstępną wycenę z tartaku miałem o 8000 zł niższą niż obecnie - a tylko dlatego że dałem do policzenia ilość więźby wykonawcy - który pozwiększał gdzie niegdzie i wyszło prawie 10m3 drzewa więcej ...

 

Ladne gdzie niegdzie...

Wiecej o 10m3 to np dla krokwi 8*16 wychodzi prawie 800 m bieżących :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Wybiłem mu z głowy np 1600 mb łat - gdzie w projekcie było 700 - no normalnie trzeba wszędzie patrzeć na ręce ..I tak na każdym wymiarze - acha dodatkowo np zalecił żeby każdy wymiar miał po 50 cm więcej - ok rozumiem ale dlaczego 50 cm - wystarczy przecież 30 cm a przy tej ilości znowu zrobiło się 1 m3 mniej drzewa . Tym sposobem zaoszczędziłem 3000 zł - już więcej się nie dało jak się człowiek na tym nie zna - to trudno. Całe szczęście że załapałem się na promocję dachówki Roben i kupiłem o 4000 zł taniej to tak chociaż nie szkoda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...