Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wylewka ugina się w miejscu dylatacjii


Recommended Posts

Witam,

 

Taka oto sytuacja: Podłoga na gruncie, warstwy:

- chudziak

- folia budowlana

- 2 x 5cm styropianu EPS100 (ułożona bardzo skrupulatnie)

- folia do ogrzewania podłogowego

- wylewka z miksokreta 5cm (siatka stalowa 10x10, plastyfikator)

 

Pomiędzy pomieszczeniami (progi) wylewka gdy była jeszcze wilgotna została nacięta nożem w celu zdylatowania pomieszczeń. W wylewce znajdują się rury ogrzewania podłogowego.

 

I wszystko jest niby OK, ale gdy stanę okrakiem w progu, mając między nogami dylatację i przenoszę ciężar ciała z jednej nogi na drugą, warstwy wylewki uginają się względem siebie o jakieś 1-2mm.

 

Czy to jest normalne? (nie wygląda). Co z gresem, który zostanie na to położony? Popęka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 years później...

Odkopię temat, żeby nie zakładać nowego o tym samym, temacie.

Miałem wylaną posadzkę miesiąc temu. Pomieszczenia przez 8-9 godzin dziennie są wietrzone (otwarte wszystkie okna).

Niestety posadzka ugina się w rogach i wzdłuż ścian (ale tu prawie nie wyczuwalne).

Stając na rogu i lekko "siupiąc" słychać jak posadzka szoruje o dylatację. Jest to w każdym pomieszczeniu ale w jednym to pękła gdy puknąłem nogą. Tam gdzie pękła wziąłem nóż i wyskrobałem otwór do styropianu okazało się, że posadzka ma w tym miejscu ok 3,5cm. Nie była zbrojona siatką tylko włóknem natomiast tam gdzie jest podłogówka jakimś płynem.

Co mam z tym zrobić. Tam gdzie najbardziej się rusza będę układał deskę (dąb) i nie wiem czy nie będzie się działo coś niedobrego. Tam gdzie ma być terakota uginanie jest niewielkie. Tzn muszę więcej siły (nacisku) użyć aby usłyszeć szorowanie. Samo, zwykłe chodzenie i powoduje takich objawów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...