Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

patrykos2005

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 259
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Chcę kupić cały komplet, czyli kompletną kotłownię :p mamy także wiele innych wycen, ale Zirius wydał się Nam najbardziej atrakcyjny, a wiem od innych użytkowników tej pompy, że jakość jest wysoka, więc raczej nie będziemy przepłacać...

 

A jak jest w przypadku serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego......zastanawiam sie nad Ziriusem, ale mam obawy jak firma dotychczas wywiazywała sie z serwisu........ma ktos moze doswiadczenia ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja się zapisuję do "grupy zakupowej", zdecydowany jestem na Ziriusa

Pozdrawiam

A na kiedy planujesz zakup?? Abyśmy wczyscy zrobili to razem.

 

z budową chciałbym wystartować wrzesień/październik, więc zakup po wakacjach. Ważne żeby złożyć zamówienie i zaklepać sobie warunki zakupu, dostawa może trochę poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas nie było potrzeby wzywania serwisu. :lol:

Jednak na wszelkie pytania początkujących użytkowników szef firmy montującej odpowiadał cierpliwie. I zawsze odbierał telefony! :lol:

 

a jak długo uzytkujesz(-ecie) Ziriusa ?

Od końcówki 2006 roku, czyli dwa sezony zimowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas nie było potrzeby wzywania serwisu. :lol:

Jednak na wszelkie pytania początkujących użytkowników szef firmy montującej odpowiadał cierpliwie. I zawsze odbierał telefony! :lol:

 

a jak długo uzytkujesz(-ecie) Ziriusa ?

Od końcówki 2006 roku, czyli dwa sezony zimowe.

 

Napisz prosze jak w Twojej realnej i obiektywnej ocenie sprawdziła sie ta pompa .....wiem, ze zimy były liche, ale mnie interesuje równiez dostepność cwu

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Realnie i obiektywnie nie mieliśmy zastrzeżeń. Na początku eksperymentowaliśmy z ustawieniami, bo chcieliśmy, żeby pc pracowała głównie w nocnej taryfie. Udało się nam to osiągnąć, ale nie obyło się bez wpadki typu brak cwu do kąpieli o godzinie 23, bo akutat na tę godzinę ustawiliśmy początek grzania i całe ciepło poszło w wystudzone podłogi (pół godziny później juz można się było kąpać). Przestawiliśmy poczatek grzania na 24 i pilnowaliśmy, żeby się wykąpać przed tą godziną. Gdybyśmy tak się nie uparli z tym grzaniem w nocnej taryfie, to nie byłoby problemu, bo podłoga nie stygłaby tak bardzo, więc i cwu by nie brakowało o żadnej godzinie.

W domu jest ciepło, cwu do mycia dla 5 osób nigdy nie brakuje (nawet, gdy napełnia się dwie wanny jedną po drugiej).

Minusów grzania pc tej firmy nie zauważyliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Realnie i obiektywnie nie mieliśmy zastrzeżeń. Na początku eksperymentowaliśmy z ustawieniami, bo chcieliśmy, żeby pc pracowała głównie w nocnej taryfie. Udało się nam to osiągnąć, ale nie obyło się bez wpadki typu brak cwu do kąpieli o godzinie 23, bo akutat na tę godzinę ustawiliśmy początek grzania i całe ciepło poszło w wystudzone podłogi (pół godziny później juz można się było kąpać). Przestawiliśmy poczatek grzania na 24 i pilnowaliśmy, żeby się wykąpać przed tą godziną. Gdybyśmy tak się nie uparli z tym grzaniem w nocnej taryfie, to nie byłoby problemu, bo podłoga nie stygłaby tak bardzo, więc i cwu by nie brakowało o żadnej godzinie.

W domu jest ciepło, cwu do mycia dla 5 osób nigdy nie brakuje (nawet, gdy napełnia się dwie wanny jedną po drugiej).

Minusów grzania pc tej firmy nie zauważyliśmy.

 

Dzieki Agduś za info

Zapytam jeszcze, czy masz podłogowke, z jeśli tak to czy ukladał ja instalator pompy polecony przez thermogolv ( pytam poniewaz ceny tego instalatora moim zdaniem sa cenami"nowojorskimi"......super górna półka!!!!!!!! )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa razy tak, ale wtedy nie miał ceny astronomicznej. Owszem, pojawił się chętny do zrobienia tego taniej, ale jakoś mało przekonujący był, a w końcu sam przyznał, że nie układał podłogówki do współpracy z pc i nie jest pewien, czy sobie poradzi. Zdecydowaliśmy więc wziąć ekipę p. Kuraszyka, bo jego cena znajdowała się w górnej strefie stanów średnich. Może teraz zaczął się wyżej cenić. Jak tak sobie to pooglądałam, to doszłam do wniosku, że samo ułożenie podłogówki to nie aż taka filozofia jest i uczciwy fachowiec z tym sobie poradzi bez względu na źródło ciepła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może teraz zaczął się wyżej cenić. Jak tak sobie to pooglądałam, to doszłam do wniosku, że samo ułożenie podłogówki to nie aż taka filozofia jest i uczciwy fachowiec z tym sobie poradzi bez względu na źródło ciepła.

 

 

dokładnie - bo podłogówka powinna być policzona i zrobiona niezależnie od kotła - ma działać i tyle - a temperatura podłogi ma być w normie

u mnie podłogówke robił stary solidny majster i działała z kotłem elektrycznym a teraz działa z PC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może teraz zaczął się wyżej cenić. Jak tak sobie to pooglądałam, to doszłam do wniosku, że samo ułożenie podłogówki to nie aż taka filozofia jest i uczciwy fachowiec z tym sobie poradzi bez względu na źródło ciepła.

 

 

dokładnie - bo podłogówka powinna być policzona i zrobiona niezależnie od kotła - ma działać i tyle - a temperatura podłogi ma być w normie

u mnie podłogówke robił stary solidny majster i działała z kotłem elektrycznym a teraz działa z PC

 

Mam Ziriusa, M2-10, dodatkowo z solarami (też od p.Kołodzieja). Wszystko piękne to co piszecie ale gdybym miał robić to jeszcze raz to też bym zaprosił p.Kuraszyka. Chociażby do zainstalowania pompy, podpięcia do niej podłogówki i napełnienia gazem. Tego każdy hydraulik nie zrobi, a po nabiciu trzeba przetestować czy grzeje. Poza tym rurki podłogówki idą w beton i nie chciałbym aby akurat na moim domu ktoś się fachu uczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może teraz zaczął się wyżej cenić. Jak tak sobie to pooglądałam, to doszłam do wniosku, że samo ułożenie podłogówki to nie aż taka filozofia jest i uczciwy fachowiec z tym sobie poradzi bez względu na źródło ciepła.

 

 

dokładnie - bo podłogówka powinna być policzona i zrobiona niezależnie od kotła - ma działać i tyle - a temperatura podłogi ma być w normie

u mnie podłogówke robił stary solidny majster i działała z kotłem elektrycznym a teraz działa z PC

 

Mam Ziriusa, M2-10, dodatkowo z solarami (też od p.Kołodzieja). Wszystko piękne to co piszecie ale gdybym miał robić to jeszcze raz to też bym zaprosił p.Kuraszyka. Chociażby do zainstalowania pompy, podpięcia do niej podłogówki i napełnienia gazem. Tego każdy hydraulik nie zrobi, a po nabiciu trzeba przetestować czy grzeje. Poza tym rurki podłogówki idą w beton i nie chciałbym aby akurat na moim domu ktoś się fachu uczył.

 

 

Ok......widocznie wart jest swojej ceny, dla dobrego fachowca "grosza nie szkoda" :D

...a propos......jak się sprawdzaja te solary ???????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...