Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

patrykos2005

Recommended Posts

Podnoszę temat - mam informację potwierdzoną przez Pana Kołodzieja z Thermogolv, że w przypadku zebrania minimum 5 osób uzyskamy niższą cenę. Jest już nas trzech (jak w Autobiografii :D). Czekamy na kolejnych zainteresowanych. Pompy ciepła zmieniły wygląd, mają w tej chwili super sterownik dotykowy, no i Thermogolv daje na całość systemu już 5 lat gwarancji.

Zainteresowanych proszę o zgłaszanie się na forum. Szczegóły oczywiście na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 259
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Są to pompy z bezpośrednim parowaniem, ma je wiele osób na tym forum i z tego co wiem to są zadowolone z ich działania i kosztów.

A czy są tanie - wg mnie nie są tanie - a na jakąs trzeba się zdecydować. Jeśli jest szansa na dodatkowy rabat - to tym bardziej.

Ważne jest to, że firma instaluje naprawdę dużo tych pomp i mają doświadczenie - instalatorzy nie są przypadkowi i nie uczą się na błędach u klientów. A mnie nie stać, żeby ktoś się uczył na mojej budowie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest tania? Z tego co do tej pory analizowałem to instalacja z pompą o mocy 7 - 9 kW to koszt (bez podłogówki) w granicach:

- 50 tyś dla markowej pompy z kolektorami pionowymi

- 40 tyś dla polskiej pompy z kolektorami pionowymi

- 40 tyś dla Zirius M2

 

Mnie przy tej pompie zastanawia jednak jedna rzecz - z tego co rozumię zasadę jej działaia to temperaturę zasilania podłogówki ustawiamy na mieszaczu a nie na samej pompie czyli nie ma możliwości optymalizacji COP za pomocą sterownika pogodowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj na stronie Thermogolv'a - wtedy się dowiesz czy jest taka możliwość czy nie lub porozmawiaj z Panem Kołodziejem. Możesz popytać również osoby, które tę pompę mają - na pewno ma ją Panda (mam nadzieję, że się nie obrazi iż powołałem się na niego). Wiem, że użytkownicy są z niej zadowoleni - a gdyby mieli niski COP na pewno zadowoleni by nie byli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wiem że użytkownicy są zadowoleni. Te kilka dziesiątych różnicy w COPie zapewne nie powoduje wielkiej różnicy w kosztach ogrzewania.

 

Sądzę, że podawanie COPu dla temperatur 0/50oC i 0/45oC nie jest przypadkiem. Producenci tradycyjnych pomp ciepła podają COP dla 0/35oC.

 

Ja się chyba ostatecznie na tą pompę nie zdecyduję głównie ze względu na ograniczone miejsce na kolektor poziomy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa w systemie og. podłogowego za niecałe 11 tysięcy? Chyba raczej dobra cena.

 

Ale te pompy raczej do malutkich domów rekreacyjnych.

 

Ja się chyba ostatecznie na tą pompę nie zdecyduję głównie ze względu na ograniczone miejsce na kolektor poziomy.

 

Mają w ofercie również glikolowe, oznaczone jako np. M2-7 B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do nowego sterownika - ma między innymi następujące funkcje:

- pogodowa regulacja temperatury w obwodach CO realizowana w oparciu o wybraną krzywą grzania i program tygodniowy,

- regulacja temperatury CO z wykorzystaniem algorytmu PI,

- pomiar zużytej energii elektrycznej,

- tygodniowy program taryfy opłat za energię elektryczną,

- wyświetlanie wszystkich mierzonych temperatur,

- sterowanie wydajnością pompy solarnej podczas ładowania bufora,

- sterowanie wydajnością pompy kominka podczas ładowania bufora,

- kontrola minimalnej i maksymalnej temperatury kominka,

- sterowanie podgrzewaniem basenu,

- kontrola temperatury na wejściu i wyjściu pompy ciepła,

- kontrola temperatury na wejściu i wyjściu dolnego źródła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informuję, że jest już nas 5 - w grupie zakupowej. Czym więcej osób tym lepiej - może uda się uzyskać jeszcze wyższy rabat.

Dla jeszcze nie wtajemniczonych powtarzam - tworzymy grupę zakupową pomp ciepła Thermogolv Zirius i dzięki temu uzyskujemy rabat.

Zapraszam kolejne osoby. Z obecnymi zainteresowanymi jestem w kontakcie na PRIV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pc 11 kW (thermogolv) na domek prawie 400m2, miesięczny koszt cw i co (podgrzew) to ok 80 zł, pompa pracuje od września 2009, do tej pory pompa pracowała na 28st.C

 

mam za to problem ze sterowaniem - poszukuję sterownika

 

teraz sterowanie odbywa się: radiowy programator temp działa na zasadzie włącz wyłącz pompę obiegową.

to działa w zimie, ale gdy temp na zewnątrz się podniosła i centralne nie pracuje przez dwa trzy dni temp max w zbiorniku spada do 60 st - jest to za mało na kąpiel teraz podniosłem temp pracy pc na 35 st. cwu ale jest to rozwiązanie mało komfortowe - trzeba pilnowac temp ogrzewania

moje pytanie:

czy jest jakiś system sterowania ogarniający to wszystko w jednym (siłownik do mieszacza + sterowanie pokojowe radiowe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magiczne 55stopni (60stopni) to max opłacalny pkt pracy pompy

temp gazu za kompresorem przekracza 100 stopni ...

w zbiorniku następuje rozkład warstwowy temp

na dole jest ok 10stopni a na górze dochodzi do 100 st

temp 70 - 100 stopni to około 20% wysokości zbiornika .... podstawowa wiedza z I roku Politechniki .... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...