Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

patrykos2005

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 259
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

:)

dom jest dobrze docieplony np Uściany =0,1 :)

a kąpiele są gorące 28st to pkt pracy pc a nie temp wody w zbiorniku , która wynosi w górnej warstwie 90-95st

temp w pomieszczeniu to 21-22 stopnie

 

nadal nie wiem jak sterowa ...

 

Samo U ściany to nie wszystko.Jeżeli za tym cała reszta w odpowiednich proporcjach tak dobra, to pewnie dom pasywny.

Rozumiem,że te 80zł/miesiąc to średnia z wrzesniem/pażdziernikiem.

Wynik rewelacyjny przy takiej powierzchni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 4 weeks później...
  • 2 months później...

Rozmawiałem z Panem Tomaszem Kołodziejem i.......faktycznie sprawia wrażenie specjalisty i mówił bardzo rozsądnie bez "naciągactwa". Wszystko wygląda super bo mój nieduży lasek (raczej zagajnik) jest podobno do "ogarnięcia" kolektorem poziomym bo kolektor układa się na głębokości 80cm (osiemdziesiąt cm) i przy drzewkach można delikatnie kopać ręcznie.

 

Pytanie

Jak to możliwe, że wszyscy kopią na 180cm a tu na 80??? Czy to kwestia bezpośredniego parowania czy co??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Witam. Mam pompę M2-5 od roku i mogę co nieco na ten temat powiedzieć. Też się zastanawiałem na poczatku, dlaczego nie 2 m i głębiej jak mi to mówili inni producenci, którzy polecali swoje pompy. Przeanalizowałem duzo ofert, dostawałem konkretne kosztorysy na wykonanie instalacji PC do mojego domu-to podawali, że potrzeba nawet do 800 m kolektorów w ziemi z glikolem na głebokość nawet 2,5 m. Na taką głębokość zryć działkę to sobie nie wyobrażam, ale pomijając te techniczne aspekty, po co decydować się na takie rozwiązania, jak można zakopać kolektory w ziemi na 1m i to w zupełności wystarcza-właśnie tak mają pompy Zirius i ja tak mam. W największe mrozy w styczniu, lutym pompa nieźle dawała sobie radę-grzałka ani razu mi się nie włączyła, prawdę mówiąc to w całym sezonie w ogóle mi sie nie włączyła. Sprawność pompy w styczniu wynosiła ok.5, mierzyłem ja też w sierpniu to było ponad 6, tak więc myślę, że jest to rewelacja. Ale jeszcze jedna WAŻNA UWAGA-wszystko zależy od rodzaju gruntu w jakim są kolektory. Jeśli grunt jest lekki, lub ziemia piaszczysta pompę mozna sobie odpuścić. W moim przypadku grunt jest gliniasty, ciężki, ciągle mokry-dlatego sprawnośc pompy mam tak wysoką. W sumie choć cała ta instalacja nie była tania, nie traktuję tego jako wydatek, ale jak inwestycję. Nie mówiąc juz o wygodzie, komforcie, i że jest to zupełnie bezobsługowy system ogrzewania. A dodając do tego koszty ogrzewania-to myślę, że człowiek jeszcze długo nie wymysli czegos lepszego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeszcze jedna WAŻNA UWAGA-wszystko zależy od rodzaju gruntu w jakim są kolektory. Jeśli grunt jest lekki, lub ziemia piaszczysta pompę mozna sobie odpuścić.

 

Bez przesady - można przewymiarować kolektor poziomy, nie mówiąc już o tym, że można zrobić kolektor pionowy. Są na forum osoby, które mają pc przy piaszczystym gruncie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 2 months później...

też bym chętnie poznała odpowiedź na to pytanie ...

btw - nie ma chętnych na zbiorowy zakup Ziriusa w 2011? w sumie ja na 80% sie zdecyduje na tę PC, rozpatruje jeszcze IVT i PPC bo też mają dobre oferty cenowe, ale z kolei nie wiem jaka tam jakość serwisu i montażu a tu widać ze nie będą się na mnie uczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
też bym chętnie poznała odpowiedź na to pytanie ...

btw - nie ma chętnych na zbiorowy zakup Ziriusa w 2011? w sumie ja na 80% sie zdecyduje na tę PC, rozpatruje jeszcze IVT i PPC bo też mają dobre oferty cenowe, ale z kolei nie wiem jaka tam jakość serwisu i montażu a tu widać ze nie będą się na mnie uczyć

 

Jesteś nadal zainteresowana zakupem grupowym? bo ja tez się poważnie nad tą pompą zastanawiam i gdyby jeszcze cena była niższa pewnie bym ją kupił. Mam zamiar instalować w czerwcu-lipcu 2011.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś nadal zainteresowana zakupem grupowym? bo ja tez się poważnie nad tą pompą zastanawiam i gdyby jeszcze cena była niższa pewnie bym ją kupił. Mam zamiar instalować w czerwcu-lipcu 2011.

Ja jeszcze myślę, waham się między nią a PPC, a niestety jestem uziemiona w domu do połowy kwietnia więc nawet nie mogę wyruszyć na bezpośrednie spotkanie z dostawcami, co by mi pozwoliło podjąć decyzję. W każdym razie montaż sierpień/wrzesień u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam wszystkich. Jestem wstępnie zainteresowany grupowym zakupem pomp ciepła Zirius. Najkorzystniej byłoby dla mnie w drugiej połowie roku, najlepiej sierpień-wrzesień, bo do tego czasu chyba uda mi się przygotować (a najpierw wybudować) kotłownię i generalnie pozamykać wszystkie inne konieczne etapy budowy (obecnie jestem na etapie robienia stropów). Poza tym, wydaje się, ża obecnie czas gra na korzyść kupującego pompy ciepła, bo jest szansa na dopłaty do pomp ciepła, może jeszcze w tym roku. Nie będę jednak na nie czekał w nieskończoność...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Witajcie. Jestem juz prawie zdecydowana na tą pompę. Czy zrealizowaliście zakup grupowy? Jeśli nie, chciałabym się przyłączyć. Chciałabym wkrótce złożyć zamówienie, planuję montaż w okresie sierpień-wrzesień.

Bardzo proszę o informację zwrotną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...