Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

patrykos2005

Recommended Posts

Ale porównajcie sobie ceny tych pomp na stronie Thermogolva i na tej aukcji z Allegro - http://www.allegro.pl/item507307155_najtansze_ogrzewanie_pompa_ciepla_zirius_m2_5.html.

Ceny na aukcji są wyższe - stąd moje pytanie.

 

A co do reklamy firmy z Allegro ? - jeśli piszę, że mają wyższe ceny to chyba antyreklama... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 259
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ale porównajcie sobie ceny tych pomp na stronie Thermogolva i na tej aukcji z Allegro - http://www.allegro.pl/item507307155_najtansze_ogrzewanie_pompa_ciepla_zirius_m2_5.html.

Ceny na aukcji są wyższe - stąd moje pytanie.

 

A co do reklamy firmy z Allegro ? - jeśli piszę, że mają wyższe ceny to chyba antyreklama... 8)

 

Wydaje mi się że "małe" firmy kupują bezpośrednio od przedstawiciela Thermogolvu w Polsce, a skoro sprzedaja swoje usługi musza mieć wyższe ceny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale porównajcie sobie ceny tych pomp na stronie Thermogolva i na tej aukcji z Allegro - http://www.allegro.pl/item507307155_najtansze_ogrzewanie_pompa_ciepla_zirius_m2_5.html.

Ceny na aukcji są wyższe - stąd moje pytanie.

 

A co do reklamy firmy z Allegro ? - jeśli piszę, że mają wyższe ceny to chyba antyreklama... 8)

 

Wydaje mi się że "małe" firmy kupują bezpośrednio od przedstawiciela Thermogolvu w Polsce, a skoro sprzedaja swoje usługi musza mieć wyższe ceny...

Hmmm, jeśli porównać te z aukcji o której piszesz oraz cene ze strony thermogolv to w jednym i drugim przypadku pompa ciepła kosztuje 52000SEK, dystrybutorzy działają na zasadzie prowizji i tak napewno jest w tym przypadku, a poza tym sprzedawca dostaje prowizje od przedstawiciela a nie od klienta :p

Prowadzę firmę od ponad 11 lat i działam na takiej samej zasadzie lecz w innym segmencie gospodarczym. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale porównajcie sobie ceny tych pomp na stronie Thermogolva i na tej aukcji z Allegro - http://www.allegro.pl/item507307155_najtansze_ogrzewanie_pompa_ciepla_zirius_m2_5.html.

Ceny na aukcji są wyższe - stąd moje pytanie.

 

A co do reklamy firmy z Allegro ? - jeśli piszę, że mają wyższe ceny to chyba antyreklama... 8)

 

Wydaje mi się że "małe" firmy kupują bezpośrednio od przedstawiciela Thermogolvu w Polsce, a skoro sprzedaja swoje usługi musza mieć wyższe ceny...

Hmmm, jeśli porównać te z aukcji o której piszesz oraz cene ze strony thermogolv to w jednym i drugim przypadku pompa ciepła kosztuje 52000SEK, dystrybutorzy działają na zasadzie prowizji i tak napewno jest w tym przypadku, a poza tym sprzedawca dostaje prowizje od przedstawiciela a nie od klienta :p

Prowadzę firmę od ponad 11 lat i działam na takiej samej zasadzie lecz w innym segmencie gospodarczym. :wink:

 

Na stronie Thermogolv'a ta pompa kosztuje 48000 SEK, a na aukcji 52000 SEK - a więc cena nie jest taka sama. Podobnie jest z wyższymi modelami - też mają wyższą cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale porównajcie sobie ceny tych pomp na stronie Thermogolva i na tej aukcji z Allegro - http://www.allegro.pl/item507307155_najtansze_ogrzewanie_pompa_ciepla_zirius_m2_5.html.

Ceny na aukcji są wyższe - stąd moje pytanie.

 

A co do reklamy firmy z Allegro ? - jeśli piszę, że mają wyższe ceny to chyba antyreklama... 8)

 

Wydaje mi się że "małe" firmy kupują bezpośrednio od przedstawiciela Thermogolvu w Polsce, a skoro sprzedaja swoje usługi musza mieć wyższe ceny...

Hmmm, jeśli porównać te z aukcji o której piszesz oraz cene ze strony thermogolv to w jednym i drugim przypadku pompa ciepła kosztuje 52000SEK, dystrybutorzy działają na zasadzie prowizji i tak napewno jest w tym przypadku, a poza tym sprzedawca dostaje prowizje od przedstawiciela a nie od klienta :p

Prowadzę firmę od ponad 11 lat i działam na takiej samej zasadzie lecz w innym segmencie gospodarczym. :wink:

 

Na stronie Thermogolv'a ta pompa kosztuje 48000 SEK, a na aukcji 52000 SEK - a więc cena nie jest taka sama. Podobnie jest z wyższymi modelami - też mają wyższą cenę.

Rozmawiałem właśnie przed chwilką z Panem Tomaszem z Thermogolv i pytałem o Firme Wioldar oraz o różnice w cenie :p

Więc sprawa jest taka:

Firma Wioldar jest dystrybutorem ich pomp i ceny mają identyczne natomiast co do różnicy cen to kolega Marcinn73 patrzył chyba na starą strone przed podwyżką w 2007 roku - poniżej podaje link do cennika z aktualnej strony Thermogolv:

http://www.thermogolv.com/cennik,pompa_ciepla_z_320,500_litrowym_zbiornikiem.html.

a tutaj do aukcji z allegro:

http://www.allegro.pl/item517266488_najtansze_ogrzewanie_pompa_ciepla_zirius_m2_5.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
Nie wiem czy jest to dobry pomysł producenta - umacnia się korona i jeszcze do tego podwyżka?? Spowoduje to zdecydowanie mniejsze zainteresowanie pompami Thermogolva - a konkurencja jest coraz większa... No ale to autonomiczna decyzja - i mają do tego prawo - a rynek i tak oceni czy jeszcze warto, czy już nie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest to dobry pomysł producenta - umacnia się korona i jeszcze do tego podwyżka?? Spowoduje to zdecydowanie mniejsze zainteresowanie pompami Thermogolva - a konkurencja jest coraz większa... No ale to autonomiczna decyzja - i mają do tego prawo - a rynek i tak oceni czy jeszcze warto, czy już nie...

 

Witam,

ja prawie już kupiłem Ziriusa, ale trochę się jeszcze wstrzymałem i teraz już chyba nie kupię. Mam ofertę polskiej firmy na pompę 10 Kw za 13190 zł netto + odwierty po 60 zł na gotowo co nawet przy 200 m wiercenia daje w sumie ~26100 zł. To jak Zirius M2-7 zdrożeje to pewnie bedzie gdzieś w takiej cenie.

Fakt trzeba jeszcze doliczyć zbiornik na wodę, 2800 zł zwykły lub 4500 z nierdzewki. No i kolejny plus to wykonują również podłogówkę od rozłożenia izolacji do wylewek włącznie w 3 konfiguracjach cenowych uzależnionych od ilości rurek w podłodze:

1. - tem. zasilania 40/35 C- 100 zł COP 3,5-4 (średnio ok. 11m na m2)

2. - tem. zasilania 35/30 C- 120 zł COP 4,5-5 (średnio ok. 16m na m2)

3. - tem. zasilania 30/25 C- 140 zł COP 5,5-6 ????? (tu nie pamietam ilosci, zresztą ten wariant chyba małoprawdopodobny)

Cena nie obejmuje zakupu foli izolacyjnej pod styropian i samego styropianu, wylewki wliczone w cenę razem z materiałem.

 

Jak widać pojawiają się już przyzwoite oferty na rynku a konkurencja zrobi swoje, kwestia czasu.

Niestety słaba złotówka znacznie podnosi koszty zakupy importowanych pomp, co mnie zmusiło do poszukania ofert krajowych producentów.

Pozdrawiam - Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dowiedziałem się od Pana Kołodzieja, ze szwedzi odstąpili od możliwości grupowej sprzedaży z rabatem :cry:
O tym Pan Kołodziej mówił mi już jakieś 5 miesięcy temu w momencie pierwszy rozmów na temat rabatu zakupowego. Rabat dla Nas jest z puli dystrybutora - poprostu sprzeda kilka sztuk na zmniejszonej marży.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Popisałem umowę 03-02-2008 i załapałem się także na starą cene :p Podobno na dniach ma być już drożej... a już i tak podrożało z powodu wachań kursu SEK :cry: Pan Pokacki poinformował Mnie, że pompa będzie w połowie marca. :p Mam tylko nadzieje, że gospodarka trochę nadgoni i złotówka się umocni :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popisałem umowę 03-02-2008 i załapałem się także na starą cene :p Podobno na dniach ma być już drożej... a już i tak podrożało z powodu wachań kursu SEK :cry: Pan Pokacki poinformował Mnie, że pompa będzie w połowie marca. :p Mam tylko nadzieje, że gospodarka trochę nadgoni i złotówka się umocni :roll:

 

Cześć,

trochę nie rozumiem tego podnoszenia cen...

To że słaba złotówka podniosła cenę o ok. 10-15% cieżko w obecnej sytuacji przełknąć, ale w dobie kryzysu dodatkowe podnoszenie ceny to chyba strzelenie sobie w łeb. Dzisiaj w knajpie babeczka mówiła że u Peteckiego (okna) 200 osób zwalniają, nie wiem na ile to prawda ale raczej dość ponuro rysuje się obraz budowlanki w tym roku.

Byłem wielkim zwolennikiem tej pompy ale w pewnym momencie chyba obudził się wielki sknera we mnie i zminiłem swój wybór.

W poniedziałek zaczynają u mnie wiercić.....

 

Pozdrowienia dla wszystkich "Ziriusowców" - Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popisałem umowę 03-02-2008 i załapałem się także na starą cene :p Podobno na dniach ma być już drożej... a już i tak podrożało z powodu wachań kursu SEK :cry: Pan Pokacki poinformował Mnie, że pompa będzie w połowie marca. :p Mam tylko nadzieje, że gospodarka trochę nadgoni i złotówka się umocni :roll:

 

Cześć,

trochę nie rozumiem tego podnoszenia cen...

To że słaba złotówka podniosła cenę o ok. 10-15% cieżko w obecnej sytuacji przełknąć, ale w dobie kryzysu dodatkowe podnoszenie ceny to chyba strzelenie sobie w łeb. Dzisiaj w knajpie babeczka mówiła że u Peteckiego (okna) 200 osób zwalniają, nie wiem na ile to prawda ale raczej dość ponuro rysuje się obraz budowlanki w tym roku.

Byłem wielkim zwolennikiem tej pompy ale w pewnym momencie chyba obudził się wielki sknera we mnie i zminiłem swój wybór.

W poniedziałek zaczynają u mnie wiercić.....

 

Pozdrowienia dla wszystkich "Ziriusowców" - Daniel

 

To jaka pompe wybrales ?

Napisz co o niej wiécej.....jak sadze nikt tutaj z Ziriusem slubów nie bral....wiec :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...