Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

patrykos2005

Recommended Posts

...chciałbym zobaczyć taką instalację u kogoś i porozmawiać z użytkownikami...

No to czuj się zaproszony :)

Miałem gości z Lublina i z Krakowa, mogą być i z Bydgoszczy :p

 

 

Serdecznie dziękuję za zaproszenie :D - na pewno się pojawię. W dniach 18-19 maja będę na pewno w Warszawie - może bym wtedy mógł podjechać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 259
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

to ja powiem tak: po sezonie koszt an sezon (szacowany bo zapomniałam spisać podlicznik -doinformuję jak spisze) to ok 250 zł za mies. temp w domu 22(max 24). Codziennie przepalone kominkiem (koszt drewna ok 1000 zł/sezon). U mnie koszt podnosi parę rzeczy ale i tak jestem zadowolona bardzo bo koszt PC+kominek (CO+CWU) to średnio ok 400 zł na mies. temp w domku 22-24 stopnie a nawet i bywało 26 ale to było już zdecydowanie za ciepło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja powiem tak: po sezonie koszt an sezon (szacowany bo zapomniałam spisać podlicznik -doinformuję jak spisze) to ok 250 zł za mies. temp w domu 22(max 24). Codziennie przepalone kominkiem (koszt drewna ok 1000 zł/sezon). U mnie koszt podnosi parę rzeczy ale i tak jestem zadowolona bardzo bo koszt PC+kominek (CO+CWU) to średnio ok 400 zł na mies. temp w domku 22-24 stopnie a nawet i bywało 26 ale to było już zdecydowanie za ciepło.

 

Jestem ciekawy co może podnosić u Ciebie koszt? Czy mogłabyś napisać tak pokrótce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja powiem tak: po sezonie koszt an sezon (szacowany bo zapomniałam spisać podlicznik -doinformuję jak spisze) to ok 250 zł za mies. temp w domu 22(max 24). Codziennie przepalone kominkiem (koszt drewna ok 1000 zł/sezon). U mnie koszt podnosi parę rzeczy ale i tak jestem zadowolona bardzo bo koszt PC+kominek (CO+CWU) to średnio ok 400 zł na mies. temp w domku 22-24 stopnie a nawet i bywało 26 ale to było już zdecydowanie za ciepło.

 

Jestem ciekawy co może podnosić u Ciebie koszt? Czy mogłabyś napisać tak pokrótce?

 

tak: ustawiona na 36 stopni zasilania i temp w domku 20 stopni a my lubimy 22 st. To troszkę jest róźnica...

:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość zmieszczenia się w 40tys z pompą,kotłownią, kolektorem pionowym i podłogówką w domu 160m2? Może ktoś ma jakąś kalkulację z uwzględnieniem Zirriusa?

Pozdrawiam

dla domu 120m2:

pompa+kolektor+kotłownia+wykonanie=ok 30tys.

podłogówka ok 13tyś z wykonaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam ciekawe zestawienie kosztów właściciela pompy Zirrius pracującej od 2004 roku.

http://91.189.78.218/rodzinka/index.php?option=com_content&task=view&id=20&Itemid=26

 

Mam pytanie do tych którzy robili wycenę w Thermogolv. W cenniku jest np dla pompy M2-9 jest cena 29376zl. Dopiero teraz widzę,że ta cena zawiera kolektor poziomy. Czy się mylę?

Drugie pytanie, czy kolektor płaski 4x60m potrzebuje powierzchni w prostokącie, czy może to być np ułożone jakoś wokół domu. Mam działkę 850m2 (25mx33m). Za domem będe miał jakies 250m2 (10x25), jesli odlicze taras na gruncie to 330m2. Czy taki kolektor by się zmieścił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......widzę,że ta cena zawiera kolektor poziomy.

Drugie pytanie, czy kolektor płaski 4x60m potrzebuje powierzchni w prostokącie, czy może to być np ułożone jakoś wokół domu.

1. zawiera

2. jak chcesz. Weź tylko pod uwagę że kolektor ma 2 końce które muszą spotkać się w tym samym miejscu w budynku, czyli de facto masz do dyspozycji 30 metrów (odległość między nitkami min. 1 metr).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może wypowiedziałby się jeszcze ktoś inny? Zastanawiam się jak wygląda sytuacja z ewentualnym serwisem tych pomp - firma jest z Jasła, a jeśli ktoś mieszka daleko... no własnie jak wtedy reaguje serwis - czy nie czeka się miesiącami na obsługę???
Co do serwisu to zapewniają, że dojadą do klienta w ciągu 48 godzin. Zapraszam, do siebie - zobaczysz, dotkniesz, oglądniesz :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...