Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

patrykos2005

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 259
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam pytanie do użytkowników pompy Zirius - mamy domek 110mkw i pompe Zirius 5,5KW założoną w tym roku, proszę o rade w jaki sposób najlepiej ustawiać prace pompy aby wychodziło najekonomiczniej. Narazie mam w domku 19,5 - 21 stopni i zużycie prądu na PC jest ok.32-36 Kwh - czyli ok. 16-18 zł dziennie. Pompa chodzi już ok. 4 miesiące - więc troszkę mnie już kosztuje... :cry:

 

Pytanie podstawowe, czy zapotrzebowanie Twojego domu jest na tyle duże że musisz dostarczyć ok. 100 Kwh energii cieplnej na dobę ? Wtedy by się mniej więcej zgadzało !

Bo nie wiem jak możesz źle ustawić pompę, załączy się jak spadnie temp. w domu ( tak myślę ale mogę się mylić ) a że spada to ,,,

Chyba że kolektor niedopasowany ale tego już nie "ustawisz".

Generalnie sprzedawcy tej pompy mają pojęcie i powinni Ci pomóc, dzwoniłaś do nich z tą sprawą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ty nie wiesz ? :o

 

Wiesz dlaczego wydałaś o 30 tys więcej niż musiałaś ?

Właśnie po to żeby teraz ta różnicę odrabiać !

 

Pompa ciepła to urządzenie, które wykorzystując energię zgromadzoną w gruncie pobiera mniej prądu niż grzałka elektryczna.

Ty zapłacisz za 32 Kwh a dostaniesz 100 Kwh, czyli 68 Kwh masz GRATIS, prosto z ogrodu :wink:

 

Spokojnie, kolega Panda miał ok. 300 zł/miesiąc w pierwszym sezonie, potem już nieco ponad 100 zł.

Ja też czekam na przyszły sezon .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 120m2, pompa m2-5 i wychodzi mi 9kwh na dobę.temp w domu 22 st.

w sumie nie ma chyba filozofii w ustawieniu ale napiszęjak u mnie jest:

na sterowniku ustawione 28st, na zbiorniku zwykle 5 choć czasem 7 czasem 3 w zależności do czego używam wody.Grzeję w nocy bo mam tańszy prąd.w dzień w ogóle nie pracuje pompa.

 

9kwh x 0.31gr = :lol: :lol:

 

dodam że budowa rozpoczęta 1czerwca 2009r i od 1,12 mieszkam :)wszędzie podłogówka, sporo docieplenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 120m2, pompa m2-5 i wychodzi mi 9kwh na dobę.temp w domu 22 st.

w sumie nie ma chyba filozofii w ustawieniu ale napiszęjak u mnie jest:

na sterowniku ustawione 28st, na zbiorniku zwykle 5 choć czasem 7 czasem 3 w zależności do czego używam wody.Grzeję w nocy bo mam tańszy prąd.w dzień w ogóle nie pracuje pompa.

 

9kwh x 0.31gr = :lol: :lol:

 

dodam że budowa rozpoczęta 1czerwca 2009r i od 1,12 mieszkam :)wszędzie podłogówka, sporo docieplenia.

 

Ja mam troszkę inaczej, na sterowniku 34 stopni a na mieszaczu ok. 3-4.

Więc zaraz zmienie temp. na 32 a mieszacz dam na 5 - sprawdzę, może zadziała :p

I jak to się dzieje, że u Ciebie pompa nie pracuje w dzień skoro u mnie jak zabrakło prądu, to temperatura w zbiorniku spadła o ok. 6 stopni w ciągu 4h :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 120m2, pompa m2-5 i wychodzi mi 9kwh na dobę.temp w domu 22 st.

w sumie nie ma chyba filozofii w ustawieniu ale napiszęjak u mnie jest:

na sterowniku ustawione 28st, na zbiorniku zwykle 5 choć czasem 7 czasem 3 w zależności do czego używam wody.Grzeję w nocy bo mam tańszy prąd.w dzień w ogóle nie pracuje pompa.

 

9kwh x 0.31gr = :lol: :lol:

 

dodam że budowa rozpoczęta 1czerwca 2009r i od 1,12 mieszkam :)wszędzie podłogówka, sporo docieplenia.

 

Ja mam troszkę inaczej, na sterowniku 34 stopni a na mieszaczu ok. 3-4.

Więc zaraz zmienie temp. na 32 a mieszacz dam na 5 - sprawdzę, może zadziała :p

I jak to się dzieje, że u Ciebie pompa nie pracuje w dzień skoro u mnie jak zabrakło prądu, to temperatura w zbiorniku spadła o ok. 6 stopni w ciągu 4h :cry:

 

ale co z tego że temp spadła np z 70st na 64st?Dla moich potrzeb te 64st wystarcza spokojnie:)

dodam że jest nas troje w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.w dzień w ogóle nie pracuje pompa.

 

 

sorki ale nie wierze ze zirius nie odpali sie w dzien...

masz straty na zbiorniku

uzywasz CWU

no po prostu fizycznie niemozliwe by zirius nic w dzien nie popracowal

przynajmniej u mnie u kolegi dwa domy dalej i kolezanki 4 km dalej zirius jednak w dzien sie wlacza chocby tylko po to by uzupelnic straty

rafal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do użytkowników pompy Zirius - mamy domek 110mkw i pompe Zirius 5,5KW założoną w tym roku, proszę o rade w jaki sposób najlepiej ustawiać prace pompy aby wychodziło najekonomiczniej. Narazie mam w domku 19,5 - 21 stopni i zużycie prądu na PC jest ok.32-36 Kwh - czyli ok. 16-18 zł dziennie. Pompa chodzi już ok. 4 miesiące - więc troszkę mnie już kosztuje... :cry:

 

masz podlicznik ze wiesz ile Ci bierze PC?

czy tez piszesz o calosciowym zuzyciu prady przed dom na dobe?

pozdr

rafal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.w dzień w ogóle nie pracuje pompa.

 

 

sorki ale nie wierze ze zirius nie odpali sie w dzien...

masz straty na zbiorniku

uzywasz CWU

no po prostu fizycznie niemozliwe by zirius nic w dzien nie popracowal

przynajmniej u mnie u kolegi dwa domy dalej i kolezanki 4 km dalej zirius jednak w dzien sie wlacza chocby tylko po to by uzupelnic straty

rafal

użytkuję pompę od 19 X. Przy wygrzewaniu wylewek nie zwracałem uwagi za bardzo na to kiedy pracuje. Mieszkając od 1.XII zacząłem sterować i udało mi się tak nagrzać żeby w dzień nie pracowała.Od dnia wczorajszego (mróz -5st) pompa pracuje jeszcze w godz 13.30-15.30 i zużywa 1-2kwh w tym czasie.W pozostałym czasie nie pracuje.Zużycieod wczoraj -godz 22.00 do dzisiaj 22.00 wyszło 9kwh przy -8st w nocy i -3st w dzień.W tym czasie były 3 kąpiele i normalne korzystanie z ciepłej wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale straty miałam na sterowniku z 35 na 27 stopni (czyli i w buforze). W tej chwili na CWU mam ok. 47 stopni więc nie 70 :cry:

Inka a powiedz jak Ty masz ustawioną pompe i jak ona pracuje u Ciebie i znajomych?

O 20 przestawiłam mieszacz na 5 i tem. na sterowniku na 32 - zobaczymy efekt rano... :p Stan liczników także spisałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

użytkuję pompę od 19 X. Przy wygrzewaniu wylewek nie zwracałem uwagi za bardzo na to kiedy pracuje. Mieszkając od 1.XII zacząłem sterować i udało mi się tak nagrzać żeby w dzień nie pracowała.Od dnia wczorajszego (mróz -5st) pompa pracuje jeszcze w godz 13.30-15.30 i zużywa 1-2kwh w tym czasie.W pozostałym czasie nie pracuje.Zużycieod wczoraj -godz 22.00 do dzisiaj 22.00 wyszło 9kwh przy -8st w nocy i -3st w dzień.W tym czasie były 3 kąpiele i normalne korzystanie z ciepłej wody.

 

powiem tak pompe uzytkuje od listopada zeszlego roku wiec to druga zima dla mnie..a kolega i kolezanka od dwoch trzech miesiecy...i patrzac jak ona dziala nie wierze ze nie wlacza ci sie w dziennej taryfie...

ja tez mam ustawione dzieki regulatorowi pokojowemu ze przedewszystkim pc wlacza sie w II taryfie ale w pierwszej wlacza sie aby uzupelnic straty energi chocby te ktore ponosi wychladzajac sie lub gdy zuzyje wode np na kapiel by uzupelnic niedostatek wody..

akurat w tym przypadku jestem niewierny Tomasz nie uwierze dopoki nie zobacze:)

 

prawdopodobnie masz podlicznik skoro wiesz dokladnie jak PC pracuje...

osobiscie pozostaje mi pogratulowac ci wynikow jakie osiagasz ta pc masz cieply dom , dobre warunki glebowe itp..niestety az tak dobrzee to nie wyglada choc nie jest zle:)

 

pozdr

rafal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale straty miałam na sterowniku z 35 na 27 stopni (czyli i w buforze). W tej chwili na CWU mam ok. 47 stopni więc nie 70 :cry:

Inka a powiedz jak Ty masz ustawioną pompe i jak ona pracuje u Ciebie i znajomych?

O 20 przestawiłam mieszacz na 5 i tem. na sterowniku na 32 - zobaczymy efekt rano... :p Stan liczników także spisałam.

 

 

hm straty na zbiorniku mam u znajomych tez wystepuje ten przypadek i PC sie dogrzewa...kiedy tego potrzebuje..glownie chodzi w nocnej taryfie..co zuzycia nie jestem wstanie nic ci powiedziec gdyz nie mam podlicznika..dobowe zuzycie pradu na caly dom wystepuje srednio pomiedzy 30 a 40 kw ile na PC nie wiem

aha pompa M2-9 ustawienia na ta chwile na PC 32 mieszacz na 5..ale powiem szczerze ze jak PC mi odpali w nocnej taryfie to chodzi caly czas nawet sie nie wylaczy:(...

na gorze bufora w zaleznosci jak pracuje i kiedy mam okolo 60/70 stopni..oczywiscie zdarzaly sie dni kiedy mialem okolo 40-50 wtedy kapiel w wanie jest nieprzyjemna..bylo to przedewszystkim w sobote w niedziele jak bylismy caly dzien w domu i zuzycie wodybylo wieksze

pozdr

rafal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale straty miałam na sterowniku z 35 na 27 stopni (czyli i w buforze). W tej chwili na CWU mam ok. 47 stopni więc nie 70 :cry:

Inka a powiedz jak Ty masz ustawioną pompe i jak ona pracuje u Ciebie i znajomych?

O 20 przestawiłam mieszacz na 5 i tem. na sterowniku na 32 - zobaczymy efekt rano... :p Stan liczników także spisałam.

 

 

hm straty na zbiorniku mam u znajomych tez wystepuje ten przypadek i PC sie dogrzewa...kiedy tego potrzebuje..glownie chodzi w nocnej taryfie..co zuzycia nie jestem wstanie nic ci powiedziec gdyz nie mam podlicznika..dobowe zuzycie pradu na caly dom wystepuje srednio pomiedzy 30 a 40 kw ile na PC nie wiem

aha pompa M2-9 ustawienia na ta chwile na PC 32 mieszacz na 5..ale powiem szczerze ze jak PC mi odpali w nocnej taryfie to chodzi caly czas nawet sie nie wylaczy:(...

na gorze bufora w zaleznosci jak pracuje i kiedy mam okolo 60/70 stopni..oczywiscie zdarzaly sie dni kiedy mialem okolo 40-50 wtedy kapiel w wanie jest nieprzyjemna..bylo to przedewszystkim w sobote w niedziele jak bylismy caly dzien w domu i zuzycie wodybylo wieksze

pozdr

rafal

Wczoraj przestawiłam mieszcacz i sterownik, spisałam licznik o 23.00 i dzsiaij o 9.00 i po 10h pracy wyszło 16Kwh :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 120m2, pompa m2-5 i wychodzi mi 9kwh na dobę.temp w domu 22 st.

 

Jak byś załączył grzałkę na dobę to sprawdzisz jaki masz COP i faktyczne zużycie strat cieplnych domu.

Może się skusisz ? :wink:

 

Wynik bardzo dobry, gratuluję !

 

mam 20cm styro 0.031, wełna 30 -0,035 plus w części nieużytkowej 15cm.do tego płyta fundamentowa na 20cm styropianie.

dziś pompa pracowała 13.30-15.30 i zużyła 2kwh.przez noc 7kwh.podłogówka nie pracowała przez cały dzień.temp spadła o 0,5st

mówisz o włączeniu grzałki tej dogrzewającej czy samej pompy tak zeby pracowała przez 24 godz?

 

jak to policzyć?gdzieś kiedyś wiedziałem ale zapomniałem.chodzi stosunek zużytej energi przez pompę do czego???

 

pozdr :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tam w tym buforku grzałkę, nie wiem jak to zrobić ale można chyba sprężarkę odłączyć ?

 

Niech sobie pochodzi 24 godziny na podgrzewaniu, mocy powinno wystarczyć.

Chyba że Ci szkoda tych 20 zł ? :wink:

 

PS. Liczy się ilośc Kw a nie koszt, zapomnij o tym że masz 2 taryfy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...