Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Z28 GL2 Ani i Huberta


Recommended Posts

Albo jak się będziesz wybierał do Opola to się odezwij, zapraszam serdecznie :D

a jak już się najesz pączków u Ani to możecie razem przyjechać i posadzić u mnie kilka przebiśniegów :wink:

Ania, ten Twój robi wrażenie... co tam, że tylko jeden z dwóch, najważniejsze, że bardzo fotogeniczny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Albo jak się będziesz wybierał do Opola to się odezwij, zapraszam serdecznie :D

a jak już się najesz pączków u Ani to możecie razem przyjechać i posadzić u mnie kilka przebiśniegów :wink:

Ania, ten Twój robi wrażenie... co tam, że tylko jeden z dwóch, najważniejsze, że bardzo fotogeniczny :D

O, znalazła się główna prześmiewczyni :D i jeszcze nową stronkę otworzyła, dzięki :lol:

A ty już po przeprowadzce? :wink:

Na przebiśniegi to już za późno, teraz trzeba mieczyki i dalie szykować...mogę pomóc jakby co :roll:

 

sure, myślę, że taki mały przymrozek jak zapowiadają nic twojej wierzbie nie zrobi, zwłaszcza że ona w donicy jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, znalazła się główna prześmiewczyni :D i jeszcze nową stronkę otworzyła, dzięki :lol:

A ty już po przeprowadzce? :wink:

no wiesz...jak możesz dobrym ludziom wrażliwym na piękno natury od prześmiewców wymyślać :wink:

nie mam mebli, a do przeprowadzki chociaż garderoba by się przydała, no i może jakieś łóżka, ale pomału zaczynam widzieć światłość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, znalazła się główna prześmiewczyni :D i jeszcze nową stronkę otworzyła, dzięki :lol:

A ty już po przeprowadzce? :wink:

no wiesz...jak możesz dobrym ludziom wrażliwym na piękno natury od prześmiewców wymyślać :wink:

nie mam mebli, a do przeprowadzki chociaż garderoba by się przydała, no i może jakieś łóżka, ale pomału zaczynam widzieć światłość :)

Dziewczynki na materacu też się fajnie śpi :lol: :lol: :lol:

Wiem coś na ten temat :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość coolibeer
Albo jak się będziesz wybierał do Opola to się odezwij, zapraszam serdecznie :D

a jak już się najesz pączków u Ani to możecie razem przyjechać i posadzić u mnie kilka przebiśniegów :wink:

Ania, ten Twój robi wrażenie... co tam, że tylko jeden z dwóch, najważniejsze, że bardzo fotogeniczny :D

 

Kurcze aż taki rozchwytywany jestem? Tu na pączki tu do sadzenia kwiatów kto jeszcze? :) Polecam się na zaś :)

 

 

oczywiście z wszystkich zaproszeń skorzystam ale jak będę miał troszkę wolnego czasu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość coolibeer
Kurcze aż taki rozchwytywany jestem? Tu na pączki tu do sadzenia kwiatów kto jeszcze? :) Polecam się na zaś :)

 

 

oczywiście z wszystkich zaproszeń skorzystam ale jak będę miał troszkę wolnego czasu :)

Pewnie jak się kordzina dowie, że jesteś w naszych stronach też się zgłosi :wink:

 

Oj chyba się nie zgłosi bo totalnie olała forum i przyjaciół. Ja mam kupe pracy oraz mało czasu ale znajdę chwilkę aby napisać chociaż cześć :) Więc o nią mogę być spokojny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kaluś,

 

U mnie też jeszcze długa droga, ale jakoś tak ciężko mi się opanować :oops: Poza tym na razie masz budowę, a jednak dużo łatwiej zajmować się ogrodem będąc na miejscu cały czas, niż dojeżdżając. Ja w zeszłym roku próbowałam trochę działać, ale np. rukola tak mi zarosła chwastami, że jej nie znalazłam...

 

Co i raz coś kupuję, albo od koleżanki dostaję, albo pakuję do bagażnika kalosze, łopatę i ... jadę coś wykopać z nieużytków :roll:

 

Wrzosowisko jakoś tak niewyraźnie wygląda po zimie i po przycięciu parę dni temu, mam nadzieję że wrzosy odżyją, bo na razie to mam mieszane uczucia

:-?

Dziś wysiałam warzywa: marchewkę, cebulę, szpinak, sałaty, rzodkiewkę, szczypiorek i groch.

 

Poziomki już wschodzą (w domu), ale cały czas nie wymyśliłam gdzie je posadzę :roll:

Kiełkuje też papryka, i zeszłoroczne bulwy dalii zaczynają wyglądać spod ziemii (też w domu).

 

A mój młodszy synek znalazł w ZOO dwa kiełkujące żołędzie i musiałam je wsadzić do doniczek, więc hodujemy też dęby :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dęby to Bartusia będą :lol: - nawet imię mu pasuje :lol:

 

Bzy mam dwa, każdy z innego źródła, odmiana nieznana... Może będą różne?

 

Z poziomkami mam mały zgryz: wysiałam całe opakowanie, było napisane że wystarcza na 25 krzaczków. A u mnie wykiełkowały chyba wszystkie nasiona bo mini-szklarenka na 54 roślinki nie wystarczyła. Co ja z nimi wszystkimi zrobię jak się przyjmą? Przecież nie wyrzucę, ale takiej ilości to nie mam gdzie posadzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hoduj dęby, rosną bardzo szybko. I wiewiórki przyjdą na śniadanko... ;)

 

Ja mam druga roślinę ogrodową, dostalam jukę i nei wiem, z czym to posadzić (to znaczy docelowo, bo teraz jeszcze nic nie ma). Czytałam, ze może rosnąć w suchych, żwirowych podłożach...

ania zaraz Ci cos doradzi w sprawie yuki napewno :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hoduj dęby, rosną bardzo szybko. I wiewiórki przyjdą na śniadanko... ;)

 

Ja mam druga roślinę ogrodową, dostalam jukę i nei wiem, z czym to posadzić (to znaczy docelowo, bo teraz jeszcze nic nie ma). Czytałam, ze może rosnąć w suchych, żwirowych podłożach...

Gratuluję drugiej roślinki :lol:

 

Z tego co czytałam to juka najlepiej się prezentuje jako soliter na trawniku, albo rabacie z trawami. To roślina architektoniczna, musi dominować. Skoro żwirowe podłoże to może jakiś azjatycki zakątek zrób - klon palmowy itp...

Znalazłam jeszcze to: "wyglądają korzystnie pośród pędów dereni i innych tego typu krzewów. Ustawione blisko domu podkreślają architekturę budynku i podnoszą nasadzenia do wysokości okien." (z książki Ogród zimą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a złotokap będzie dobrze wyglądał przy tarsie???? :-?

napisz, że Tak :p ... bo mam taki plan :lol: :lol:

TAK ... on jest piękny. Tylko posadź go tak, żeby za dużo światła nie zabierał, bo wyrasta na 3-4m. Lubi gleby wapienne i nasłonecznione miejsca.

Chcesz go prowadzić na pergoli, czy jako wolno stojący krzew/drzewko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...