Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do naszego domku


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam serdecznie,

 

Oddałam głos na tak - bo wierzę, że tak będzie!!!

Oczywiście kibicuję i zaklinam żeby Wam się udało :D

Powodzenia!!! Tak trzymać!!!

Pozdrawiam

 

 

nie dziękuję, by nie zapeszyć

ale czasami się zastanawiam, skąd takie różnice cenowe w różnych regionach Polski :(

u nas murarz bierze 2-3 tys. za postawienie ścianek (nie pamiętam :oops: , czy ze stropem)

jest różnica cenowa, gdy czytam, że gdzie indziej kilkanaście tysięcy

 

więc może rzeczywiście cały dom plus z zakupem działki dam radę zmieścić do 200 tys. ???

 

ps. patrząc na zakup mebli do kuchni

mamy fajne meble w kuchni za 2 tys. - kupione 2 lata temu

a tu czytam np. 16 tys., 25 tys. - bez agd oczywiście

 

jak to jest możliwe ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Plan ambitny, ale przy takiej determinacji i fachowcach wierzę, że się uda!

Dzięki za wszystkie rady w dzienniku! U nas do pierwszego wbicia łopaty jeszcze trochę czasu pozostało. Tym cenniejsze są Twoje rady:)

Życzymy powodzenia!

 

to mi w ogóle skojarzyło, że powinnam dać zdjęcie łopaty

pierwszego zakupy - dla ... najmłodszego inwestora

kupiona została mu normalna wielka łopata, sam ją wybierał :D

 

a będę pisała swoje wypociny :D

jestem laikiem odnośnie budowy

nic nie wiem

ale ... się dowiem :D

jestem uparta, wredna i ... (można dopisać więcej)

tak że Mort zapraszam do zaglądania i korzystania z wszelkich moich uwag

chociaż ich nie będzie pewnie wiele, ale jak coś moich błędów najwyżej nie popełnisz

chociaż mam nadzieję, że potknięć będziemy mieć jak najmniej :D

tego sobie i wszystkim budującym życzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ: kibicuję, jestem za samodzielnością, również jestem z łódzkiego to:

bloczki fundamentowe cena za szt 2,6 zł (koleś ma również skład budowlany w okolicach Zgierza) w http://www.beton-serwis.pl/z Konstantynowa łódzkiego, zaprawa do bloczków(jeśli nie chce ci się póki co paprać z betoniarą) 5,5zł za worek castorama - na składzie ta sama w innym opakowaniu od 9 do 11zł za worek ( sprawdziliśmy w firmie produkującej - rozmowa z technologiem :-) ). Wieczorem w swoim dzienniku postaram się zamieścić wszystko dokładnie.

 

Pozdrawiam

Nie damy się hihihihi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj forumowa kożelanko:D

Co nie ma si8ę udać , wybudujecie się szybciutko , bo widze że praca wre. A tak na marginesie,nie wiem , nie znam się ,ale w którymś dzienniku czytałam jak to inwestorzy wykopywali piach z zasypanych fundamentów żeby go etapami zwibrować tzn ubić młotem takim co to bruk ubijają. Czy wy cóś takiego robiliście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za bardzo nie wiem, czy o to chodzi, ale ...

sąsiedzi wykopali wszystkie fundamenty pod ściany nośne i działowe - zaczęło im się walić

musieli odkopywać po kolei i po kolei je zalewać

 

u nas piach był piękny, to znaczy na ściany nośne wykopaliśmy (tzn. kopara wykopała :D ) i zalali je

później robili fundamenty pod ściany działowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Anetina.

Tak jak obiecałem odiwiedziłem Wasz dziennik.

Co do uzaleznienia, to juz wiem na pewno, że nie jestem samotny:) W grupie raźniej. Zastanawiam się tylko, kiedy mnie zaczną ścigać:)

Co do domku. Ładny, nie powiem. Ale najważniejsze, że Wam się podoba. Na tym chyba się to wszystko opiera. Widzę, że Wy także dopiero zaczynacie. Moje plany sięgają dachu jeszcze w tym roku. Nie powiem, że ze zniecierpliwienia przebieram nogami, ale jakoś tak to działa:) Powodzenia i do poklikania:)

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KLofana chodzi mi o to , że jak już zalaliście fundamenty i potem Pan koparkowy wam kopał oczyszczalnie i ten piach wrzucał do dołów , a twój osobisty inwestor rozrzucał go ręcznie , to potem trzeba by było ubic ten piach . Oglądałm wczoraj kilka dzienników i widziałm , że ludziska tak robię . Wypożyczasz ubijarkę taką nie za wielką i w jeden dzień wsio się uda ubić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Anetina.

Tak jak obiecałem odiwiedziłem Wasz dziennik.

Co do uzaleznienia, to juz wiem na pewno, że nie jestem samotny:) W grupie raźniej. Zastanawiam się tylko, kiedy mnie zaczną ścigać:)

Co do domku. Ładny, nie powiem. Ale najważniejsze, że Wam się podoba. Na tym chyba się to wszystko opiera. Widzę, że Wy także dopiero zaczynacie. Moje plany sięgają dachu jeszcze w tym roku. Nie powiem, że ze zniecierpliwienia przebieram nogami, ale jakoś tak to działa:) Powodzenia i do poklikania:)

Arek

 

witam więc serdecznie u mnie :)

my też zaczynamy :)

ale nie chcemy iść dalej z budową w tym roku, chociaż ... nigdy nie mówię nigdy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KLofana chodzi mi o to , że jak już zalaliście fundamenty i potem Pan koparkowy wam kopał oczyszczalnie i ten piach wrzucał do dołów , a twój osobisty inwestor rozrzucał go ręcznie , to potem trzeba by było ubic ten piach . Oglądałm wczoraj kilka dzienników i widziałm , że ludziska tak robię . Wypożyczasz ubijarkę taką nie za wielką i w jeden dzień wsio się uda ubić.

 

 

no póki co nie ubity ten piach

na razie piach się samodzielnie ubija

gdy się zdecydujemy zalać, pomyślimy o jakimś profesjonalnym sprzęcie

chociaż sąsiad np. dopiero teraz zalewał, gdy miał stan surowy zamknięty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
ha - to u mnie i w dzienniku i na działce pusto ;) Ale za to głowa pełna dylematów :] (i tutaj cicha prośba o pomoc i sugestie co do mojego ostatniego pytania w moim dzienniku :p)

 

Ściany stawiać będziesz jeszcze w tym roku czy poczekasz do wiosny?

Pozdrawiam

 

ściany chcemy lecieć już w przyszłym roku

teraz chcę składać jedynie o przyłącza

 

jednak to wszystko zależy też i od pogody :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...