Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

O wentylacji - co i po co, wzdłuż i w poprzek!


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gość Arturo72
Hej.

Dostałem ofertę na wykonanie wentylacji. Czy jest ktoś kto by na nią zerknął i doradził?

Rzuć szczegóły na forum.

Proste pytanie - jak lepiej puścić rury od wentylacji parteru?

- czy podwieszać jest do sufitu

- czy puścić w płaskich przewodach po stropie i zrobić z tamta przejście przez strop do parteru

Dzięki

Wykonywanie sufitu podwieszanego tylko dla ukrycia kanałów jest dla mnie bez sensu,ja bym przeszedł na płaskie w styro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w skrócie:

Kubatura – 412,37 m3

 Powierzchnia użytkowa – 154,10 m2

 Ilość kondygnacji – 2

 Ilość punktów wentylacyjnych wraz z czerpnią i wyrzutnią powietrza - 14 szt.

 Krotność wymiany powietrza (średnio dla całego budynku) – 0,73 m3/h

 

I wariant kanały sztywne metalowe ocynkowane typu Spiro, 30mm izolacja kanałów, pozostałe elementy (anemo) - 11k

II wariant kanały sztywne metalowe ocynkowane typu Spiro + kanały typu Uniflexplus, 30mm izolacja kanałów, pozostałe elementy - 13k

reku - Brink Climate Systems Renovent Excellent z autom. bypassem + sterownik tygodniowy - 6 k

 

wszystko brutto z robocizną + projekt + 10 lat gwarancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krotność wymiany powietrza (średnio dla całego budynku) – 0,73 m3/h

 

tak jest dokładnie napisane w ofercie...

To chyba jednak komuś się palec omsknął przy pisaniu tego. W tym przypadku to wygląda jak byś wymieniał w całym domu niecały metr 3 powietrza przez godzinę co jest absolutną bzdurą:no: Będzie tak jak pisze gentoonx 0,73/h już bez tych metrów

Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jako, że jestem zielona w temacie, jestem glodna wiedzy i poznania waszych doświadczeń :p

Myślimy o rekuperatorze w naszym nowym domku, kwestia teraz jest taka, że:

1. słyszałam niepochlebne opinie na temat rekuperatorów: ze bierze dużo pradu, jest głośna, czlowiek kisi sie w tym samym, tylko przefiltrowanym powietrzy itd....

2. czy ktoś moglby przelozyc z polskiego na chlopski - babski jaka zest zasada dzialania rekuperatora z odzyskiem ciepła? :oops:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad1. około 5zł /mc, jak spitolą montaż to tak, w jaki sposób jak wywiewa zużyte a nawiewa świeże prosto z dworu tylko ogrzane tym ciepłym które wylatuje na zewnątrz bez bezpośredniego kontaktu z tym świeżym. Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad1. około 5zł /mc, jak spitolą montaż to tak, w jaki sposób jak wywiewa zużyte a nawiewa świeże prosto z dworu tylko ogrzane tym ciepłym które wylatuje na zewnątrz bez bezpośredniego kontaktu z tym świeżym.

Aleś wyjasnił :):)

Musiałem 5 razy przeczytać, żeby zrozumieć o co chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Proste pytanie - jak lepiej puścić rury od wentylacji parteru?

- czy podwieszać jest do sufitu

- czy puścić w płaskich przewodach po stropie i zrobić z tamta przejście przez strop do parteru

Dzięki

 

Wykonywanie sufitu podwieszanego tylko dla ukrycia kanałów jest dla mnie bez sensu,ja bym przeszedł na płaskie w styro.

 

a ja bym wrzucił pe75, taniej i lepiej wychodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...