Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

O wentylacji - co i po co, wzdłuż i w poprzek!


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Podpowiem że jest coś takiego jak google.

 

Podpowiem że google wskazuje jednego jedynego słusznego kominiarza który nawet nie chce słyszeć o WM. Do spółdzielni czy jak to tam zwał kominiarskiej od ponad tygodnia nie mogę się dodzwonić.

 

Więc ponawiam pytanie i dziękuję za polecenie google :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiem że google wskazuje jednego jedynego słusznego kominiarza który nawet nie chce słyszeć o WM. Do spółdzielni czy jak to tam zwał kominiarskiej od ponad tygodnia nie mogę się dodzwonić.

 

Więc ponawiam pytanie i dziękuję za polecenie google :]

 

No co ty nie powiesz...?

 

http://panoramafirm.pl/kominiarze/mazowieckie,mi%C5%84ski,mi%C5%84sk_mazowiecki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zorientuj się najpierw czy wymagają spisu od kominiarza jak nie masz kominów. U mnie poszło bez wizyty kominiarza na odbiorze. Spisałem tylko notatkę z kiebudem że nie ma kominów a wentylacja jest wymuszona mechanicznie i tyle. W urzędzie nic nie mówili chociaż dziwiło ich ... ale jak to bez kominów ..... :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majsterrr: Dziękuję za odpowiedz. Kierownik budowy nie chce się podpisać w dzienniku. Wymaga pomiaru przez kominiarza, albo protokołu firmy wykonującej wentylację. Zaznaczam że wentylację wraz z jednostką policzyłem i wykonałem własnoręcznie - swego czasu wykonywałem instalacje zarobkowo. Edytowane przez marcelix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj panowie - przecież wiadomo że jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi pieniądze.:mad: marcelix a ty tam oprócz pompy masz jakiś gaz, kominek albo coś podobnego?

 

Zero gazu, zero kominka, zero garażu. Spalanie jedynie w świeczkach :)

WM mam od początku w projekcie. Kierbud chce dupokrytkę od kominiarza lub firmy instalującej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zero gazu, zero kominka, zero garażu. Spalanie jedynie w świeczkach :)

WM mam od początku w projekcie. Kierbud chce dupokrytkę od kominiarza lub firmy instalującej.

 

U mnie mają cichą rejonizacje i nie chcą sobie na teren wchodzić. Trzeba wtedy spróbować w sąsiedniej gminie.....Mnie się tak udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tu na forum mój "sąsiad" z Rybnika.

Także mu jeden kominiarz marudził (starej daty).

Znalazł innego i ma załatwione.

Skoro nie odbierają telefonu, pofatyguj się osobiście.

 

Nie tyle marudził, co chciał mieć protokół badania wydajności wentylacji i oświadczenie, że instalacja została wykonana jako nawiewno-wywiewna zbilansowana. W sumie, takie są przepisy, więc się nie wykłucałem.

Sęk w tym, że to ja wykonywałem WM, a raczej mojego oświadczenia by nie przyjął :)

Znalazłem kominiarza w sąsiednim mieście z uprawnieniami do projektowania, wykonawstwa i pomiarów WM, który przyjechal przemierzył i wszystko, co potrzebne do oddania budynku mi wypisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zero gazu, zero kominka, zero garażu. Spalanie jedynie w świeczkach :)

WM mam od początku w projekcie. Kierbud chce dupokrytkę od kominiarza lub firmy instalującej.

 

To w tym przypadku kominiarz faktycznie nie ma czego wypisywać.

Ja potrzebowałem jego opinii do uruchomienia kotłowni gazowej

 

Do formalnego oddania budynku w Twoim przypadku potrzebny byłby tylko protokół pomiarów wydajności. Nawet KB go nie potrzebuje, ale Nadzór Budowlany, który będzie przeglądał oddane przez Ciebie dokumenty.

 

i tyle

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też wyłożyć kanał od wewnątrz jakimś materiałem [ATTACH=CONFIG]302284[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]302285[/ATTACH] byleby nie był gładki

 

u mnie najbardziej hałasują kanały z blachy prostokątne, szkoda że nie zrobiłem plastików :)

a te flexy co na fotce nie są takie złe...

 

btw. WM z reku to super sprawa, stały nawiew powietrza nawet w zimę + filtrowanie brudów. u siebie mam tak syfiate powietrze że co 3mies wymieniam filtry bo są czarne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mogę nigdzie znaleźć rzeczowych wypowiedzi, płynących z doświadczenia, co do współdziałania REKUPERATORA z KLIMATYZACJĄ KANAŁOWĄ jako głównego źródła ogrzewania domu szkieletowego, w układzie jak na poniższym schemacie. Czy ktoś ma taki układ wdrożony w życie i wie jak to się sprawuje w życiu? Szczególnie interesuje mnie łazienka i montaż kratki nawiewu (np. ciepła gdy klimatyzator w trybie grzania) z jednoczesnym zachowaniem anemostatu wywiewnego rekuperacji.

 

Bardzo proszę o jakiekolwiek informacje.

reku plus klima.jpg

 

schemat_WM_klima_recyrkulacja.jpg

schemat_WM_klima_recyrkulacja.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...